Darmowa wymiana oryginalnych emblematów Forda w ASO

sseebbaa1, 05.09.2013, 23:42 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Witam.

Sporo osób już wie, że już jakiś czas trwa akcja darmowych wymian oryginalnych emblematów w serwisach Forda.

Ale dla osób, które nie wiedzą po pierwsze podaję tę informację, a po drugie wstawiam zdjęcia wymienionych emblematów.

Wymiana dotyczy aut nie starszych niż 10 lat.


Ja uszkodzone emblematy wymieniłem w S-Maxie.

przód przed wymianą:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



przód po wymianie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



tył przed wymianą:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



tył po wymianie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wymiana w ASO w Gorzowie przebiegła sprawnie, ale musiałem dwa razy podjechać do serwisu, bo za pierwszym razem dotarł tylko emblemat na tył.

Warto skorzystać.
Mała rzecz, a cieszy!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Trzeba tylko pamiętać, że dobierają emblematy po VIN, czyli np. nie wymienią, jeśli ktoś ma zmieniony grill na taki z innym emblematem (popularna przeróbka w Mondeo).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

A jak różnią się te wymiary logo w Mondeo przedlift / polift?
(bo rozumiem, że zmiana emblematów była połączona z liftem z 2003.09)

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Tak ja dzwoniłem kiedyś i ciule nie wymienią jak masz coś pokombinowane z samochodem. Niech się trzepią... i tak niebawem będa customowe
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: sseebbaa1 w 08.09.2013, 09:40
A jak różnią się te wymiary logo w Mondeo przedlift / polift?
(bo rozumiem, że zmiana emblematów była połączona z liftem z 2003.09)
W zwykłych wersjach przednie poliftowe są zupełnie inne niż przedliftowe (znacznie większe). RS miał przez cały okres produkcji takie jak przedlift. ST miał przez cały okres produkcji takie jak polift.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Dzięki za wyjaśnienie.
Tak mi się właśnie wydawało, że ST miał cały czas już poliftowe, ale nie miałem gdzie tego potwierdzić.
A o RS to nawet nie wiedziałem, że miał mniejsze emblematy do końca.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Cytat: weksla w 08.09.2013, 20:59i tak niebawem będa customowe

W Mondeo nie wymieniłem znaczka z tego samego powodu. Też jadą do mnie customowe emblematy z UK.
Wymieniłem tylko w S-Maxie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

r.zibi

świetna akcja! Inne marki powinny brać przykład ;) rozumiem, że to tylko wymiana, więc jak komuś ukradli to cienko?

sseebbaa1

ASO musi udokumentować jaki znaczek wymienili.
Muszą chyba odesłać uszkodzony, albo chociaż zrobić zdjęcia starego znaczka.

Więc Ty musisz założyć jakiś obdrapany bezwartościowy emblemat i już.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: r.zibi w 17.10.2013, 09:32świetna akcja! Inne marki powinny brać przykład
Mi się wydaje, że to raczej Ford powinien brać przykład z tych marek, które potrafią zrobić emblemat nadal wyglądający normalnie po kilku latach eksploatacji (czyli ze zdecydowanej większości). :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

r.zibi

Cytat: Tomasz w 17.10.2013, 10:42
Mi się wydaje, że to raczej Ford powinien brać przykład z tych marek, które potrafią zrobić emblemat nadal wyglądający normalnie po kilku latach eksploatacji (czyli ze zdecydowanej większości). :)


hehe albo można i tak :)
dzięki za info

NeroN

Kolega zgubił znaczek z przodu ( klapka i cały mechanizm został, tylko brak znaczka, nie wymienili. Muszą mieć coś na zwrot - jak to ujął ASOludek - "choćby pół znaczka.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

sseebbaa1

Cytat: NeroN w 17.10.2013, 13:55choćby pół znaczka.

O to to! Właśnie!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Jendrekmak

Cytat: Tomasz w 17.10.2013, 09:42Mi się wydaje, że to raczej Ford powinien brać przykład z tych marek, które potrafią zrobić emblemat nadal wyglądający normalnie po kilku latach eksploatacji
czyli które w/g ciebie? jeśli myślisz o chromach to fakt łatwizna ale zrób coś w kolorze i z pseudo chromem żeby nie straciło blasku po 10 latach to już nie tak łatwo
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

lexus

Cytat: Jendrekmak w 24.10.2013, 21:55
czyli które w/g ciebie? jeśli myślisz o chromach to fakt łatwizna ale zrób coś w kolorze i z pseudo chromem żeby nie straciło blasku po 10 latach to już nie tak łatwo

Masz rację, ale to niech już wymieniają i nie wydziwiają z przerobionymi, a swoją drogą gdyby mieli klasę to w tych powyżej 10 lat też by wymieniali.