Mondeo mk3 ST220 hatchback po drugim lifcie

sseebbaa1, 18.09.2013, 21:47 « poprzedni - następny »

weksla

Ja też heheheh, czoraj z wieczora przytachalem już jedno letnie koło z foki do mieszkania i było wieczorne mycie:D
Żona nie była zadowolona:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Moja żona podobnie "głośno się dziwiła", jak wypalałem lakier na zaciskach hamulcowych w kuchennym piekarniku :D
Oczywiście to ona miała rację, ale na wszelki wypadek nie dopuszczałem do dyskusji :)
Są przecież rzeczy ważne i ważniejsze!



Teraz uświadomiłem sobie, że przecież w tym roku muszę kupić cały komplet nowych opon letnich. W tamtym roku wystarczyło, że kupiłem dwie nówki, bo tylne jeszcze dawały radę.
No i wychodzi, że przednie opony wystarczają na sezon, a tylne dwa sezony. A teraz jestem właśnie po tym drugim sezonie i finansowo będzie bardziej bolało.

Wszystko wskazuje na to, że jednak kupię te same opony letnie co wcześniej.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

To kupuj teraz póki jeszcze nie podnieśli cen.
Ja rok temu brałem Brigstony Potenzy do Mondeo na alledrogo.
Rozłożyłem sobie przez alledrogo na 4 raty więc tak nie bolało. jedna opona jeden miesiąc:D
Odsetek wyszło mnei raptem 27zł
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Dzisiaj dotarła do mnie tajemnicza :) przesyłka
(do zaprzyjaźnionego warsztatu)


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

i mówisz że będzie modzenie :P

« Dodane: 25.02.2015, 17:35 »

i nie wiem czy te opony wejdą bez poszerzania nadkoli :P

sseebbaa1

Będę się zastanawiał, czy to będzie przeróbka w kierunku obniżenia kompresji, czy może jednak wprost przeciwnie podniesienia stopnia kompresji.
Muszę poprzymierzać kompresor, który leży w garażu i wtedy zdecyduję. Mam pomysł, jak miałoby wyglądać połączenie silnika z kompresorem.

Generalnie wolałbym zrobić doładowanie i taki był początkowy zamysł, ale jeżeli to nie wyjdzie, to pójdę w kierunku wyższej kompresji w silniku wolnossącym.




A zaginarka do nadkoli, to na pewno by się przydała :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Sebaa silnik z Chrzanowa?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Tak.
Kolega kapi1983 już nie pierwszy raz sprawił się na medal.
Kupowałem już u niego felgi do ST, LIM i całą skrzynię biegów do przyszłego montażu szpery (mam nadzieję, że na dniach wyjaśni się sprawa szpery).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

oo szperą sam jestem zaciekawiony:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

No to dopisuj się do zakupów grupowych z j-w-racing i bierz tę szperę wskazywaną przez skotiego79 (#192).
Przy mocach podkręconych Foczek, taka szpera to wręcz konieczność!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

hehehe NA RAZIE mnei nie stać, w pierwszej kolejności wydech i program:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Banalne pytanie, ale nie znam się - to pytam:
Jeżeli rozkręcę ten silnik w celu jego osuszenia z oleju i przygotowywania pod kolejne modyfikacje (sprawdzanie paru rzeczy przez zdjętą miskę olejową itp.), a następnie np. zostawię go w takim otwartym i wyczyszczonym stanie na miesiąc lub dwa w garażu, to czy nic nie pordzewieje?
Piszę o takim okresie, bo zakładam, że trzeba czasami czekać na jakieś części, które sobie wymyślę.

Czy taki wyczyszczony silnik zabezpiecza się wówczas w jakiś sposób?
(nie będzie stał na dworze, ale jednak wilgoć w powietrzu jest)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Zamówiłem już nowiutki komplet letnich opon. Będą to takie same jak w poprzednim sezonie czyli
Goodyear F1 Eagle Asymmetric 2
w standardowym rozmiarze 225/40R18.
Wymiana umówiona na poniedziałek, a więc za niecały tydzień.
Zimówki przy obecnych temperaturach otoczenie po pierwsze pływają, a po drugie znikają w zastraszającym tempie.

Po odstawieniu auta zostaną też na pewno wymienione oba przeguby, bo strasznie już chroboczą przy ruszaniu na skręconych kołach.
Nie jest wykluczone, że wymienię też łożyska kół i łożysko półosi, ale to wyjdzie w trakcie wizyty w warsztacie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

seba załatwiłeś opony w sezon?:D:D:D:d
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

Przednie w jeden sezon, a tylne w dwa. To chyba wina lokalnego asfaltu...

I tej wersji będę się trzymał!

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy