Mondeo mk3 ST220 hatchback po drugim lifcie

sseebbaa1, 18.09.2013, 21:47 « poprzedni - następny »

yayko

I jak ktoś Ci zajedzie drogę to ma dyskotekę w samochodzie  :)

bubel25

Sebastian to się coś dowiaduj ja juz od dawna myślałem żeby przerobić na bi-xenon.

tomekka

Cytat: yayko w 01.01.2016, 15:27
Super to wygląda :) i chyba tomeka albo tiger (costamcostam) to mają  :)

« Dodane: 01.01.2016, 15:30 »

Tomeka post#36 druga strona nasze auta :)
Ja mam dzienne 30% długich (halogen) na module;  tigerbart ma Bixenon z ledami do jazdy dziennej

Tigerbart


olo

Cytat: marcinz w 01.01.2016, 19:21


Co do dziennych to ja sporo jeżdżę nocą i zostawiłem standardowe światła drogowe plus bixenon i w nocy jest jasno jak za dnia.
Też tak mam przerobione,jazda w nocy to przyjemność

sseebbaa1

Rzeczywiście włączone jednocześnie standardowe "długie" i te z biksenonów muszą łącznie dawać niezły efekt 8)
Ja jednak nie robię tym autem tak dużo tras poza miastem, więc nawet standardowy poziom oświetlenia w zupełności mi wystarczał.

Myślę, że spróbuję jednak rozwiązania z dziennymi LED-ami. Na zdjęciach fajnie wygląda, a jest szansa, że wizualnie odmłodzi trochę auto.
Wiem, że to trochę argumentacja słaba w stosunku do rozsądnego doświetlania drogi, ale auto musi się też podobać :stupid:

Kiedyś chodziło mi nawet po głowie dołożenie tzw. angel eyes, ale większość z nich jest słabo zrobiona i nie prezentuje się to tak ładnie jak w BMW.
Dlatego spróbuję LED-y zamiast oryginalnych drogowych :)


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Ledy były by fajne jak wlaczały by się światła TYLNY e z nimi :)

sseebbaa1

Teoretycznie da się chyba podłączyć je pod postojówki.
Wtedy w nocy LED-y świeciłyby się łącznie ze światłami mijania (co może nawet fajnie wyglądać), ale po przełączeniu na same postojówki miałbyś właśnie ten efekt, którego oczekujesz.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Wydaję mi się że jak dasz ledy zw modułem "długie" to gdy przelaczysz na postojowki to ledy się wyłącza  :)

alibizi

sseebbaa1 Jeżeli nadal szukasz całego przodu do ST to w Warszawie chłopaki z libertomu właśnie za tydzień będą rozbierać srebrnego ST przed liftem na części. Sprzedali już silnik ale reszta jest do wzięcia. Szukaj na allegro użytkownika libertom, tam będziesz miał numer tel.

sseebbaa1

alibizi dzięki za cynk!
Zadzwoniłem do tego sprzedawcy, ale jego przedni zderzak jest połamany od dołu.
Kolor który on sprzedaje to 60, a ja szukam 72. Wiem, że wybrzydzanie kolorów przy kupowaniu używek jest trochę niestosowne :) ale mogę jeszcze poczekać i poszukać.

Najprawdopodobniej poproszę kolegę, żeby posklejał mój obecny zderzak, aby auto nadawało się do jeżdżenia, a wtedy na spokojnie poszukam sobie drugiego zderzaka - od razu w kolorze 72*
Jak już znajdę, to go po prostu przełożę.







* - kod koloru
72 - Machine Silver Metalik (ciemny srebrny)
60 - Silver Stardust (jasny srebrny)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

alibizi

Nawet nie wiedziałem, że były dwa rodzaje kolorów. Na razie nic więcej u nich nie widziałem na placu ale przejeżdżam codziennie koło nich także jak coś nowego przywiozą to dam Ci znać.

sseebbaa1

Cytat: alibizi w 04.01.2016, 17:41jak coś nowego przywiozą to dam Ci znać
Z góry dziękuję za czujność rewolucyjną!



A odnośnie głębokości osadzenia zamka w górnym grillu w ST220 po drugim lifcie - czy to oznacza, że plastikowa belka przedniego pasa też jest inna? Bo chyba musi być inna skoro zamek jest na innej głębokości, co?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: alibizi w 04.01.2016, 17:41Nawet nie wiedziałem, że były dwa rodzaje kolorów.
W topie forum to bardzo dobrze widać. Po lewej masz 72 (właśnie Seby), dwa pozostałe srebrne auta to 60.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

alibizi nic się nie martw. Różnicę widać dopiero jak te auta stoją koło siebie.
Kiedy kupowałem swojego eSTeka to też nawet nie przypuszczałem, że są dwa różne srebrne :)
Byłem wręcz przekonany, że kupuję identyczny kolor jak w moim S-Maxie.

Zresztą nawet teraz kiedy wiem jaka jest róznica, to nie zawsze jestem w stanie od razu powiedzieć który jest który, zwłaszcza kiedy jakieś auto jest przykurzone.

A tu jeszcze jedno bezpośrednie porównanie, na którym różnice są właśnie jeszcze mniej widoczne (zależy też od natężenia światła).
Ten z pasami należy do kolegi bubel25 i on jest w kolorze 60.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Machine Silver Metalik (72) vs. Silver Stardust (60)

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy