2.5 st turbo-ile ma pompować?

tacka, 19.01.2014, 23:18 « poprzedni - następny »

tacka

19.01.2014, 23:18 Ostatnia edycja: 20.01.2014, 18:40 by tacka
Witam wszystkich serdecznie właśnie dzis zostałem włascicielem stka z 2008 jedzie fajnie i nawet zap...mimo ze przesiadłem sie z alfy gta-250km ale mam mały problem a mianowicie wydaje mi sie choc nie mam kompletnie doswiadczenia z turbodoładowanymi autami-ze turbo na zegarze powinno przy ogniu pokazywac max a w moim pokazuje max kolo 06-08 bara przy odjeciu nogi z gazu na moment kolo 0.9-1.1 cos w tym stylu...mało tego mam wrażenie ze czym wyzszy bieg tym wiecej pompuje ale to moze juz jakas moja jazda....pomozecie a moze mam shizofrenie i wsjo jest ok i tak ma byc?...POZDRAWIAM

« Dodane: 20.01.2014, 18:40 »

rozumiem ze nikt nie potrafi mi odpowiedziec-pomoc? czy z nowym nikt nie chce gadac?

focus st

Co ty taki nerwowy ? wydaje mi się że seria tak ma ( 0,6-0,8 bar )

tacka

dzieki nie nerwowy podniecony i wystraszony jednoczesnie to bardziej tak:)...jest kociol bo niby jest tak jak piszesz a znowu jak np odpalisz you tube to juz pomijam amatorskie filmiki gdzie pompuje na zegarze max ale np odpalam na tym samym you tube fith gear gdzie jeden z nich testuje focusa serie nowego i jest moment kiedy jest ujecie na gorne zegary koles depta i wskazowka smig do samego konca...strasznie sie napalilem i strasznie mi sie foczka podoba a jeszcze moge sie wycofac jakby co...hmmm

Ostrzeżenie: Na forum posługujemy się językiem polskim, co wiąże się także ze stosowaniem wielkich liter i interpunkcji. Ostrzeżenie wygasa za tydzień.

focus st

Foka po wirusie tyle pompuje :)

tacka

Ok dzięki Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.bardzo.Na tym będę bazował, bo przyznam szczerze, że mam tendencje to szukania tzw dziury w całym. Strasznie jestem nim zajarany stąd takie obawy.Odbieram w piątek:) i już nie mogę się doczekać.Najbardziej zmylił mnie ten fifth gear,bo niby nowego focusa testują więc...no nic nie ma co kombinować zdaje się.Polegam na tym co piszesz i jednocześnie dzięki jeszcze raz za Twoje zainteresowanie i pomoc...POZDRAWIAM

wilhelm


tacka

Nie do końca wiem o co pytasz. Focus st 225 2008 rok.

wilhelm

Aukcja, może być na pw.

tacka

Teraz to to kompletnie nie kumam,sory....

« Dodane: 23.01.2014, 20:32 »

aaa nie nie ja mieszkam obecnie w uk....

osama80

Cytat: tacka w 19.01.2014, 23:18
Witam wszystkich serdecznie właśnie dzis zostałem włascicielem stka z 2008 jedzie fajnie i nawet zap...mimo ze przesiadłem sie z alfy gta-250km ale mam mały problem a mianowicie wydaje mi sie choc nie mam kompletnie doswiadczenia z turbodoładowanymi autami-ze turbo na zegarze powinno przy ogniu pokazywac max a w moim pokazuje max kolo 06-08 bara przy odjeciu nogi z gazu na moment kolo 0.9-1.1 cos w tym stylu...mało tego mam wrażenie ze czym wyzszy bieg tym wiecej pompuje ale to moze juz jakas moja jazda...pomozecie a moze mam shizofrenie i wsjo jest ok i tak ma byc?...POZDRAWIAM

« Dodane: 20.01.2014, 18:40 »

rozumiem ze nikt nie potrafi mi odpowiedziec-pomoc? czy z nowym nikt nie chce gadac?

jesli standardowa foka to pompuje 0.8 max

tacka

Uffff dzięki....w takim razie jeszcze jedno pytanie-od czau do czasu na minutę dwie pojawia mi się komunikat engine malfunction i przy ostrym przyspieszaniu raz na jakiś czas zapala się esp i dopiero po odjęciu nogi z gazu przestaje działać czyli odcinać moc...z tego co już tu u Was poczytałem to wygląda na to że powinna pomóc wymiana akumulatora na nowy. Mam rację? Mam nadzieję że mam...

osama80

Najlepiej sprawdzić błędy na kompie jakie są przed wymiana akumulatora. Zwykła aplokacja na telefon torque lub dash command powinna pomoc w sczytaniu błędów. Gdzie w UK jesteś?

tacka

Nie mam gdzie,a sam jestem komputerowo-elektronicznym głąbem.Błędów jako takich nie było pojawiał sie tylko 3 razy engine malfunction,turbo dmuchało max 0.4 i czasem przy ostrym depnięciu właczało sie esp. Wczoraj sprawdziłem baterie pokazywała po sprawdzeniu 98 procent i była oryg fordowska ale i tak wymieniłem iiiiii...mam wrażenie że wsjo już ok drugi dzień jezdze zero problemów i turbo dmucha koło 0.6-0.8. DZIWNE ale wygląda że prawdziwe.Super że się odezwałes bo szukam kontaktu z petrol wariatami w uk a przede wszystkim właścicielami ST-eków. Mam do wymiany rozżąd np bo już 106 tyś mil a nie mam kompletnie gdzie pojechać. A  że jestem świr i zakochałem sie w nim to byle komu nie dam nawet dotknąć. JESTEM Z TAUNTON-SOMERSET, ale jestem mobilny i wole jechać sto czy 200 mil niż dać byle komu.Sory że dopiero odpisuje ale wczoraj urodził mi się syn!!!!

osama80

Gratulacje za syna.
Trochę daleko ode mnie. Ja obecnie w okolicach Coventry. Najlepsze zródło informacji znajdziesz na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.focusstoc.com. Dostęp do całego forum włącznie z działem technicznym kosztuje £10 na rok. Najbliżej będziesz miał chyba do devil developments. To jest jeden ze sponsorów klubu. Maja dobre opinie. Jeśli chodzi o pasek rozrządu to pomysl o blok modzie gdzie przy okazji wymieniają pasek rozrządu, olej i kilka innych drobiazgów. Wszystko za 699. Ja jadę do Dreamscience w lutym na blok mod.


tacka

Witam,na razie nic nie moge znależć a nawet nie wiem o co chodzi z tym blik.modem.Jeżeli dobrze patrze a chyba patrze to w Twoje okolice mam bliżej niż do tego devil...patrze i nic na ich stronie znależć nie potrafie. Dzieki za gratulacje przy okazji. Kurcze jednak wciąż mi się zdaża dziwna akcja z esp. Raz na jakiś czas przy ostrym przyspieszaniu włacza się esp i odcina moc i dopiero po odjeciu nogi z gazu na sekunde wsjo wraca do normy.Druga sprawa przy wolnym toczeniu słychać że przy kazdym depnięciu na hamulec jest przy lewym TYLNY m kole takie pyk i czasem zostaje jedzie sie wolno a z koła tyk tyk tyk a jak się lekko położy noge na hamulcu jest cisza-może to ma związek z tym esp właczajacym sie przy przyspieszaniu? no i ten rozżąd!!! mam już 106 tyś mil zrobione na fabrycznym zestawie no i auto z 2008-POZDRAWIAM