Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Magnum grey kombi

wilhelm, 12.07.2010, 19:53 « poprzedni - następny »

T

Cytat: wilhelm w 24.08.2010, 10:41
Dzięki, wycieraczka z astry h tak jak to określił wojoo. Gdzieś na angielskim forum wyczytałem że pasuje idealnie w miejsce tamtej, a co do wycieraczki z foki to one maja chyba taką jak w mondeo...
Nie trzeba nic przerabiać?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Oponki kupiłeś nówki sztuki? Cosik tanio.

wilhelm

Nic, wyjmujesz starą i zakładasz nową. Jedynie może być problem ze zdjęciem starej bo jest mocno wciśnięta, a 7 lat nie ruszania robi swoje.

« Dodane: 24.08.2010, 10:53 »

Cytat: eng w 24.08.2010, 10:47
Oponki kupiłeś nówki sztuki? Cosik tanio.

Nówki kupione na firmę, normalnie kosztowały 459 brutto/szt, po odliczeniu podatków cena poszła trochę w dół. Stąd taka kwota

eng

Cytat: wilhelm w 24.08.2010, 10:49
Nic, wyjmujesz starą i zakładasz nową. Jedynie może być problem ze zdjęciem starej bo jest mocno wciśnięta, a 7 lat nie ruszania robi swoje.

« Dodane: 24.08.2010, 10:53 »

Nówki kupione na firmę, normalnie kosztowały 459 brutto/szt, po odliczeniu podatków cena poszła trochę w dół. Stąd taka kwota

A jak się odlicza te podatki :D?

T

Cytat: eng w 24.08.2010, 11:06
A jak się odlicza te podatki :D?
To proste:

- Bierzesz podatek
- Odliczasz
- Gotowe!
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Dawno już nie było fotek więc trzeba to nadrobić  :evil:

usunięte listwy z drzwi + black eyes:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



zrobione czarne halogeny i bixenon :) :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



fotka zrobiona przed wymianą żarników:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



i po  :evil: :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



pierwsze wrażenie po wyjechaniu na drogę z nowymi soczewkami bardzo pozytywne, przed samochodem wszystko widać :D. po zmianie żarników efekt jeszcze lepszy, pierwsze 10m przed samochodem jest białe. dalej też widać bardzo dobrze, mimo że żarniki to 6000k zauważyłem że świecą lepiej niż niektóre praktycznie nowe 4300k. wydaje mi się że gdybym jednak wybrał nowe 4300k to różnica była by znikoma, powtarzam "wydaje mi się" :)



T

Ładnie. Z czego soczewkę wziąłeś? ;)

Tylko szkoda, że nie zrobiłeś fotek porównawczych także z tymi samymi palnikami, żeby było wiadomo, co dały same soczewki...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Rewelka gdzie przerobiłes reflektory i jakie poniosłes koszty? w jaki sposób usunałes listwy z drzwi?
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wojoo

widze ze masz ten sam problem co i u mnie ... nie jest dokladnie rozproszone swiatlo jak być powinno ... niestety ale taki juz urok przerabianych reflektorów

a soczewka pewnie z mercedesa e klasy ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

wilhelm

Nie wiem z czego jest soczewka, w poniedziałek zadzwonie do gościa i go zapytam.

Przerabiałem tu: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-01-07r-xenon-bixenon-i1213758324.html

Za przerobienie moich xenonów dałem 600, zostały moje przetwornice i żarniki(które i tak wymieniłem). Dostałem z powrotem stare soczewki+odbłyśniki i ta prążkowaną szybkę która jest naokoło soczewki - wystawię na sprzedaż w odpowiednim dziale :)

kiedyś robiłem podobne zdjęcia więc może coś znajdę na dysku, chociaż to był inny aparat i nie będzie widać dokładnej różnicy :/ w każdym razie poprawa jest ogromna, na starych żarnikach było widać super a na tych nowych to już w ogóle rewelacja. Krótka przejażdzka i stwierdziłem że nie trzeba używać długich jak to miało miejsce przed zmiana.

listwy odciąłem nożem do tapet (samym ostrzem), a potem usunąłem klej (trochę rysując przy tym lakier ;( - trudno... )

weksla

świetnie wygląda muszę przyznać, już niedługo w Radomsku obejrzę na żywo:) Bez listew lepiej wygląda ale u mnie się nie da:(
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

600 zł to niezła cena... muszę się nad tym poważnie zastanowić, co prawda pod względem świecenia nie mam zastrzeżeń, ale jak mi te ringi zaczną żółknąć to pewnie nie będzie innej opcji...

A tak przy okazji to w xenonach nie ma żarników. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 11.09.2010, 09:57


A tak przy okazji to w xenonach nie ma żarników. ;)

a niby co jest ? świetłówka :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 11.09.2010, 10:40
a niby co jest ? świetłówka :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBarnik

A co jest? Już prędzej palnik, czy coś, na pewno nie żarnik. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

mowi sie na to i palnik,  żarnik , jak i żarówka od xenonu :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl