Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Magnum grey kombi

wilhelm, 12.07.2010, 19:53 « poprzedni - następny »

yoseph

Kurde, nigdy nic tam nie pisałem i nie wiedziałem że to takie kółko wzajemnej adoracji, jeśli tak to brak słów;/  A co do włascicieli vag-ów to zauważyłem że coś takiego mają, kiedyś usadziłem mojego przyjaciela na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.du.ie jak skillowałem jego mega TDi ;p Zdziwił się że go benzyna objechała "przecież benzyna nie może ja mam TDi po chipie" :D  ale myślałem że to takie nasze tylko utarczki :) a tu proszę wszyscy tak mają:/ co to się porobiło ???

eng

Panowie jednak postarajmy się być rozsądni. Czy nie uważacie, że 150 pare koni z deklarowanych 130 to przesada jeśli chodzi o gift od fabryki. Rozumiem kilka koni w jedną lub drugą stronę ale ponad 20 koni? Przecież gdyby takie gifty były w rzeczywistości to ford mógłby pisać, że 2.0 ma 150 koni a nie 130. Najlepiej by było przeprowadzić następujący test.

Auto Wilhelma porównać na drodze z jakiś 2.2 i 2.0 to raz.

A dwa zrobić pomiary na dwóch różnych -> zupełnie różnych hamowniach.

Oczywiście jest i trzecie wyjście czyli nic nie robić i cieszyć się z ilości koni papierowych....ciekawe jest jednak to, że jedni płacą za to tysiąc złotych a inni mają to gratis. Przecież od czegoś to musi zależeć?

weksla

Darku a przyszło Ci do głowy coś takiego jak lejące wtryskiwacze??
Wywalony katalizator i tłumik środkowy?
Auto z 2004 roku jeśli nie miało robionych wtrysków to na 95 % przelewają.
Co nei oznacza że nie można na nich jeździć jeszcze paręnaście albo i parędziesiąt tysięcy ciesząc sie uzyskaną mocą
A jeśli chodzi o właścicieli vagów to ja bardzo często lubię ich pod...wić:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Dla mnie stwierdzenie lejące wtryski znaczy jakąś usterkę. Nie rozumiem, czemu z uporem nie spostrzegacie tego problemu? Nie wiem co Wilhlem zrobił z wydechem jeżeli wywalił kata i środkowy tłumik to być może coś tam mu to dało, ale dziwne jest, że Tobie wyszło 163 konie po Chip tuningu a jemu z tego co widzę 156 czy ileś tam (fotki nie da się powiększyć) bez chipa. No to jak to jest?

weksla

lejące wtryski to samo ma gabb dlatego mu wywaliło 154ps bez chipa
ja zrobiłem wtryski dlatego mam ok
usterka usterką wiadomo, ale można przez długi okres czasu cieszyć się jeszcze większa moca bez konieczności regeneracji
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yoseph

a jak kształtuje się spalanie na lejących wtryskach?

wojoo

lejące wtryski to wieksza moc jak i wieksze spalanie niestety ... można rownież spodziewać sie czestego pojawiania "spręzynki"
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

GaBB

u mnie bez chipa było 140 kilka kucy a nie 156 - to dał dopiero dolot. A co do spalania...trasa w bieszczady i powrót bez jazdy w bieszczadach - 5,8 l/100km, a trasa do wawy wczoraj 5,6 a po jeździe po mieście i powrocie 6,6. Więc źle nie jest - jeśli już mówimy, ze mam "lejące" wtryski. Ale próby przelewowe wyszły dobrze.
-----
Pozdrawiam,
Marcin

wojoo

Cytat: GaBB w 16.10.2010, 12:19
u mnie bez chipa było 140 kilka kucy a nie 156 - to dał dopiero dolot.

nieźle ...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

Widze ze musowo czeka mnie wizyta na hamowni skoro nie mam ani jednego tłumika ani kata to moze tez cos dodało na mocy ;) fakt samochód sie lepiej zabiera a i predkosc max sie zmienila dodam ze od lipca jeżdze na 18" wczesniej byly" no i cos o spalaniu :D zwiększyło się o około 1,5l byc moze to za sprawa usyniecia tlumikow. Watpie ze to przez opony bo tylko rozmiar sie zmienil a szerokosc jest ta sama
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wojoo

Cytat: Cinkciarz w 16.10.2010, 15:12
Widze ze musowo czeka mnie wizyta na hamowni skoro nie mam ani jednego tłumika ani kata to moze tez cos dodało na mocy ;)

niestety musze cie zmartwic ale nie masz stożka i dolotu wiec raczej wątpliwy jest twoj przyrost mocy ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

Cytat: GaBB w 16.10.2010, 12:19
było 140 kilka kucy a nie 156 - to dał dopiero dolot.


niezły przyrost mocy za 300zl !  ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wilhelm

Cytat: eng w 16.10.2010, 11:07
(fotki nie da się powiększyć)

prawy przycisk myszy, potem Pokaż obrazek

Bajek

Cytat: Cinkciarz w 16.10.2010, 15:23

niezły przyrost mocy za 300zl !  ;)
W 115 ze stałą geometrią nie licz na wiele.
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

wilhelm

wraz z dniem dzisiejszym wyleciał środkowy tłumik i zawitała nowa końcówka :)

fotki jutro