Mondeo MK3 ST220 Malowanie Grilla

marcin uk, 02.02.2014, 16:12 « poprzedni - następny »

marcin uk

11.02.2014, 00:47 #30 Ostatnia edycja: 11.02.2014, 05:41 by marcin uk
Cytat: Tomasz w 10.02.2014, 22:53Tam masz lekkie wgłębienie, a nie kilka centymetrów pionowo w dół.

Poradze sobie :) chyba ;)

Cytat: Tomasz w 10.02.2014, 22:53Tu macie foto moich, po zdrapaniu lakieru i zmatowieniu lakierem wodnym:
Faktycznie ładnie zrobione jak nowy element.

Sprobuje zdrapac i zobacz jak to wyjdzie :) jak sobie nie bede radzil to rzuce carbon :)

« Dodane: 11.02.2014, 05:41 »

Chciałem dodać jeszcze coś :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



i takie oświetlenie :) nie chaciałem białego więc postanowiłem założyć blue led jechałem akurat na trening i fot zrobiłem na parkingu :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A grill po malowaniu i montazu wygląda tak  :D i już nie ma tego nijakiego szarego mdłego.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zabiore się jak przestanie padać za te wypłowiałe plastyki przy halogenach + zamówiłem już nowe żarówki led 6000k białe. Zobaczymy jaka będzie różnica.

olo

Cytat: Tomasz w 10.02.2014, 22:53Ale wyciagałeś wszystkie elementy, żeby ładnie położyć carbon?

klamki wyciągałem, a listwe robiłem na boczku bo ciężko to zdemontować

marcin uk

Cytat: olo w 11.02.2014, 07:43klamki wyciągałem, a listwe robiłem na boczku bo ciężko to zdemontować
Listwe masz teraz w chromie. Ładnie wygląda. Ja kupiłem już komplet boków drzwi , używane i w sobote jade po nie. Zrobie na tych używanych :) i dam podmiankę. Na dworzu za zimno na dłuższą dłubanine.

A te chromowe zakładałeś ???

olo

Cytat: marcin uk w 11.02.2014, 14:36A te chromowe zakładałeś?
to są  drugie boczki.Pierwsze miałem w "drewnie" i je oklejałem

marcin uk

o to muszę poszukać takich bo mi się podobaja :)

olo

poliftowe ST takie mają

marcin uk

Cytat: olo w 11.02.2014, 20:14poliftowe ST takie mają

znalazłem już, ale kurcze płacić 45 funtów czyli ponad 200 zł bo mają te chromowe wstawki :) hmmm chyba wole zainwestować w lepsze nagłośnienie tj. głosniki bo radio mam wzmaka też i tube też.

marcin uk

Daje kolejne fotki z dzisiaj.

Grill juz jakiś czas po malowaniu dół i góra, dzisiaj malowałem plastiki przy przeciwmgielnych i wymieniłem w nich zwykłą h7 na h7 LED 18 SMD 5050 , ale o jaśniejszym świeceniu 5050 :) i faktycznie na żywo świecą taką piekną białą barwą dużo lepiej to wyglada jak jakieś niebieskie coś tam czy to co miałem wcześniej tj. zwykła H7.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

  Przed :) ale chciałem zwrócić uwagę na pomalowany grill :) ;) bo mi się podoba bardziej niż ten szary orginalny.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


orginalne h7 i wyblakły plastik.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

 
h7 LED 18 SMD 5050

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I akurat jak kończyłem zaczął padać deszcz, ale zdązyłem pomalować plasticzki i wymienić żarówki i wyczyścić soczewki.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:) jutro cykne inne zdjecie bo padało i zrobiłem na szybko jedno.

Zabawa trwała ok 2h razem z malowaniem montazem demontazem wyczyszeniem soczewek itp. itd. :)

sseebbaa1

Gratuluję zapału i zręczności!

A jak będziesz robił zdjęcia to włącz zarówno ksenony, jak i te swoje nowe LEDy. Tylko wtedy będzie widać czy różnią się barwą.

No i zrób zdjęcie też z innego kąta niż tylko od przodu. Jak pokażesz całą bryłę samochodu, to będzie lepiej widać czy nowy grill pasuje.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 19.02.2014, 06:42A jak będziesz robił zdjęcia to włącz zarówno ksenony, jak i te swoje nowe LEDy. Tylko wtedy będzie widać czy różnią się barwą.
się zrobi :)

ale dzisiaj bede podchodził do montazu radyjka bo bez piłowanie się nie obędzie niestety :( trzeba sporo platkiku spilowac zeby radyjko pasowało

marcin uk

Cytat: sseebbaa1 w 19.02.2014, 06:42A jak będziesz robił zdjęcia to włącz zarówno ksenony, jak i te swoje nowe LEDy. Tylko wtedy będzie widać czy różnią się barwą.

zapomnialem. :) jest roznica ledy od przeciwmgielnych i postojowych swieca bardzo bialą barwą ksenony juz nie :) niestety i widac roznice


« Dodane: 14.03.2014, 04:33 »

ale oczywiscie leiej to niz zolte postojowe i zolte przeciwmgilene :)

slavko

18.10.2015, 17:43 #41 Ostatnia edycja: 18.10.2015, 18:01 by slavko
A ja mam pytanie w temacie, jako że też przez ostatnie dwa dni bawiłem się z malowaniem grilla :) Otóż, czy ktoś ma dobry pomysł na montaż nie fabrycznej kratki plastikowej typu "plaster miodu" w grill? Bo na samych rancikach grilla raczej nie sposób tego skleić... :S

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yayko


slavko

Ta folia wygląda imponująco :) Gdzie można taką nabyć? No i montaż na gorąco? czy tylko klejenie?
Pozdrows
Cytat: marcin uk w 02.02.2014, 16:12
Panowie dzisiaj zdemontowałem gril ze swojego STeka i ponalowałem na czarno.

To samo zdemontowałem grill z dołu i pomalowałem. Nigdzie nie mogłem znaleść jak zdemontowac i wyjąć masakra z tymi informacjami na forum.

Nie wiem jak zdemontowac te z tylnego zderzaka. Czy ktoś da jakąś wskazówke.

PS. zdjecia po malowaniu rzuce za ok 1 h jak wszystko porobie. :)



« Dodane: 02.02.2014, 22:06 »

FORKI :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tak wyglada orginalnie ( nie moja fotka )

A teraz kolejne fotki: GRILL PO MALOWANIU

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Grill po malowaniu - kolor blasc glossy

Postanowiłem założyć carbon 3d ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Mój pomocnik :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Moja kobietka pomaga :) Wszystko zostało ładnie przycięte i zbędne fragmenty carbonu usunięte.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Efekt końcowy jutro założe do autka i zrobie zdjęcie zobacyzmy czy będzie wyglądało tandetnie czy jakoś to przełknę ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.