[S-Max] czarnuch ST - autobus pośpieszny

custom, 09.03.2014, 00:37 « poprzedni - następny »

TAM

No tak, tego się nie spodziewałem. W takiej sytuacji 50 funciaków to jakby cena za indywidualne zamówienie i może warto z tej oferty skorzystać. Pytanie co to daje, bo przecież nie ma żadnego wykresu.

snafu

Cytat: TAM w 05.06.2015, 00:35
Pytanie co to daje, bo przecież nie ma żadnego wykresu.

Też jestem ciekaw co się za tym kryje.

custom

05.06.2015, 09:36 #212 Ostatnia edycja: 05.06.2015, 09:42 by custom
jest odpowiedz
"We do not offer an official "Stage 2" for this car. It is a custom
file with modifications to suit hardware upgrades"

Na forach angielskich sa wykresy ale więcej w grupie VAG
Zaryzykować  :evil:

snafu

A masz jakiś wykres pod S-maxa/mondeo? Podesłali coś przykładowego? Z autopsji wiem, że ciężki temat :) więc takie rzucanie hasłami przez nich, nie napawa też optymizmem.

TAM

Ja bym pociągnął temat i poprosił ich o informację na temat spodziewanych efektów. A jeśli widziałeś jakieś wykresy oparte na rzeczywistych pomiarach użytkowników, to podeślij tutaj, wtedy da się ocenić czy warto.

custom

05.06.2015, 13:42 #215 Ostatnia edycja: 05.06.2015, 16:17 by custom
Więc tak :
- superchips nie posiada wydruków z dymo moc porównywalna do stage 2 z focusa ale nie ta sama, zadałem pytanie o to czy usunęli problemy zgłaszane od użytkowników i NA RAZIE cisza!
Samochody po custom stage 2 czasami miewały czkawkę w okolicach 3000 na pełnym WOT na np 3 biegu

edit
jest opowiedz mapa jest poprawiona i będzie działać płynnie.
było małe ale o boost solenoid?


Ciekawa pogawędka na niemieckim forum
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeo-mk4.de/index.php?page=Thread&threadID=1499&pageNo=1
i inne forum
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.xr5ownersclub.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=3491&start=30
film  z  hamowni
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=7c3HTiU_UWw
czyli do osiągnięcia w zależności od modów 265 - 281 ps moment powyżej 450nm

Snafu okazuje sie że s-max  mondek i kuga mają jakiś sytemowy problem z mocami powyżej 280 hp gdzie focus daje sobie radę  ( boost solenoid, układ zapłonowy, pompa paliwa, ciśnienie paliwa, temperatura powietrza w dolocie ) następnie dwumas fabryczny i wytrzymałość skrzyni określana na około 450nm.


jakis tam wykres z octavia rs z niewielkimi modami (  post 5385 )
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mk5golfgti.co.uk/forum/index.php?topic=16977.0

Dlatego lubię samochody z VAG - tanio - prosto i fajne przyrosty





snafu

Cytat: custom w 05.06.2015, 13:42Snafu okazuje sie że s-max  mondek i kuga mają jakiś sytemowy problem z mocami powyżej 280 hp gdzie focus daje sobie radę  ( boost solenoid, układ zapłonowy, pompa paliwa, ciśnienie paliwa, temperatura powietrza w dolocie ) następnie dwumas fabryczny i wytrzymałość skrzyni określana na około 450nm.

Boost solenoid jest ok
Pompa wyrabia
Układ zapłonowy - nie sprawdzałem, ale to nie to.
Temp. w dolocie - jest ok

Siedzi coś, gdzieś, bardzo głęboko w sterowniku/mapach co daje kaganiec. Na tyle głęboko, że nie udało nam się być pierwszymi w EU, którzy to przeskoczą.

Cytat: custom w 05.06.2015, 13:42Dlatego lubię samochody z VAG - tanio - prosto i fajne przyrosty

Dlatego w perspektywie 3 lat patrzę już na nowego Superba z silnikiem z Golfa R :)

MAG

Jak się ma dwójke dzieci to można o czyms takim mysleć - ja mam trójkę i nie widzę auta którym mógłbym zastapić S-Max'a z jego niezależnymi siedzeniami z tyłu...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

Cytat: snafu w 05.06.2015, 21:45Dlatego w perspektywie 3 lat patrzę już na nowego Superba z silnikiem z Golfa R
Co tak skromnie? Proponuję 1.9 tedei, będziesz przeszczęśliwy :-)

snafu

Dla mnie też na tą chwilę innego auta nie ma dla rodziny:

- odchylane tylne siedzenia (bez tego było 2h max jazdy bez marudzenia dzieciaków, teraz i 11 z Bawarii praktycznie na raz trzasnęliśmy :))
- nisko poprowadzona tylna krawędź szyby (względem siedzeń) przez co syn widzi wszystko i wszystkich (ważny argument)
- ładowność (monda jak na wakacje załadowaliśmy, to było to widać i czuć, S-maxowi to nie robi)
- przestrzeń (tu akurat superb dorównywał)
- w opcji z gazem dochodzi jeszcze ekonomia/osiągi

custom

Chyba zdecyduje się na stage 2 - zobaczymy co wymyślili.
Muszę dokupić tylko ecu spacer.

Ja w przyszłości ( COŚ chodziły pomysły o zmianie samochodu ) wybiorę:

- OCTAVIA RS - KOMBI PO 2009
- SUPERB - KOMBI 3.6
- VOLVO V70 R -DESIGN - 2,0T 203PS

LUB
S-MAX 2.0 203/240 PS titanum S - PO 2011R - I jak kasa pozwoli to to będzie mój wybór



custom

S max 2.5 t jest w zakupie kontrolowanym sezon 18 odcinek 263  :)

custom

Jutro place za stage 2  :evil:
Pytanie
Gdzie zamawialiscie ecu spacer, jaka  grubosc 14 mm czy 20mm  - moze ma ktos na zbyciu

snafu

Do Grzesia się wybierzesz na rolki?

custom

Nie snafu
Bedzie customowy program od blufin stage 2.
Przez 2 lata minimum nie bede robil softa na stale mam gwarancje forda GW12 i przed roznymi tematami wgrywam ori mape a gwarancja sie przydala od roku mam nowe ecu zazponsorowane przez forda