[S-Max] czarnuch ST - autobus pośpieszny

custom, 09.03.2014, 00:37 « poprzedni - następny »

custom

06.07.2015, 07:41 #240 Ostatnia edycja: 06.07.2015, 11:11 by custom
Tak wykonałem otwór - chyba z 10 przymiarek a na końcu musiałem poprawić na wiązkę ecu
Ecu spancer kupiłem 14mm w zupełności wystarcza na ogrom mocy  :)

Mały turotial.
jak zdemontować air boxa sugerowałem sie na opisach i innstrukcjach w interneciem
Między innymi Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.knfilters.com/instructions/57i-2503_inst.pdf

W s-maxie jest jedna może dwie różnice - chwyt powietrza z air boxa jest z drugiej strony bliżej komputera ECU.

Odkręcamy klemę aku
1. odkręcamy - rurę od przepływki
2. odpinamy przepływką
3.  luzujemy przewody w dolnej częći airboxa - wiażka silnika itp.
4. demontujemy zbiorniczek od płynu hamulcowego - odkręcamy ze ściany grodziowej
5. mija 10 min
6. demontujemy zaślepkę
7. demontujemy wiązkęz ecu ( są dwie )
8. demontujemy przewód podciśnienia z kolektora ssącego - przytrzymujemy pomarańczowe zabezpieczenie dociskając w stronę kolektora i ciągniemy za przewód.
9. air box trzyma się na 4 kołkach ustalających - ciągniemy do siebie z wyczuciem
10.teraz najgorsze - staramy się wypiąć przewód z air boxa - jest na zatrzaskach - ja lekko przesunąłem w prawo i jakoś  się udało - są dwa zaczepy które wciskamy czymś np śrubokrętem  :) - w focusie jest na zewnątrz od strony filtra oleju - demontaż 3 sekundy
11 air boxa przesuwamy - w swoje prawo czy w lewo od samochodu i kątowo go wyciągamy
12. odkręcamy ECU TORX 30
13 - nie robimy nic
14. montujemy ecu spancer z nowymi śrubami z kpl - ja uszczelniłem go na łączeniach małym paskiem silikonu
15. docinamy zaślepkę ecu a po stronie wiązki powiększa sie na wiązkę silnika do widocznych od strony wew żeberek.
16. montujemy w odwrotnej kolejności - smarujemy gumki w kołkach prowadzących.
17 - pijemy piwko  :)

fabio210

Pozdrawiam kolegę , widziałem smaxa przy salonie suzuki, wyjezdzalem z zakładowej do s8. Co prawda z daleka mi się rzucił w oczy. ;)

custom

Ja też pozdrawiam.
Potwierdzam pracuje w Suzuki więc pewnie to był mój czarnych

custom

29.07.2015, 20:09 #243 Ostatnia edycja: 30.07.2015, 00:24 by custom
dziś walczyłem z audio w s-maxie
ręce pocięte od aluminium zmęczony jak diabli 9 godzin na parę drzwi - ale

Warto było :D

uprzedzę pytania - - tweetery poszły w osłony lusterek - teraz tylko idealnie ustawić i będzie  8)
pojawiła sie scena zupełnie inna barwa

Temat audio  w s-maxie złożony - po 6 miesięcznym szukania info itp nadszedł czas
ori pianka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



po demontażu głośnik ori z dystansem i nowy midbass
( dla wiadomości - panele z mdf - u są za niskie co prrimo pozwala zamontować tylko głośnik o głębokości max chyba 48mm a po drugie głośnik jest inaczej ukierunkowany do tapicerki.
Ja wykorzystałem ori głośnik dystans po dopasowaniu leży idealnie -moje głośniki miały 60mm głebokości a było jescze miejsce

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


po wygłuszeniu poszycia zew  - zastosowałem z a głośnikiem gms 01 ( pianka o strukturze zamkniętej ) - na pozostałej części - maty z alu gms 07

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




wygłuszone matami drzwi gms 05 - gms 07 - z założoną zwrotnicą - dość spora nigdzie indziej sie nie zmieściła
jest pewien problem że kieszeń tapicerki wchodzi w głąb drzwi - ja zrobiłem 2cm miejsca i jest na styk - wiele osób nie zwraca uwagi i ma dziurę w matach

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



wstępne piankowanie tapicerki - gms 02 ( struktura otwarta

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



drugi boczek po montażu głośnika i okablowania

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yayko

fajnie wyszło :)

jazzga7

Na pewno ciszej i na pewno lepiej gra.
U siebie w foce wygłuszałem drzwi i bagaj z tym że drzwi wygłuszałem  podwójnie- zewnętrzną blachę od środka, później tą część gdzie jest fabryne wygłuszenie i na to jeszcze fabryczne wygłuszenie, które udało się odratować. Efekt?Kolega porównał poziom wygłuszenia do jego Audi Q3 2012 (po za grodzią i dzwiękami silnika oczywiście) tak więc całkiem spoko jak na fokę mk1 tddi:)
Tak więc będziesz Pan zadowolony;)

custom

20.09.2015, 22:45 #246 Ostatnia edycja: 20.09.2015, 22:47 by custom

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Czarnuch dzielnie powozil nas po wakacjach.
Spalanie średnio  10.5 w trasie nad polskie morze ale dość szybkim tempem w drodze powrotnej  atakowalem na 8 ale Touareg r 50 szlak po autostradzie więc zaskakiwalem gościa i spalanie stanęło na 9.1

Wczoraj s-max miał lekką korektę one step i dostał powłokę kwarcowe gyeon mohs wygląda zacnie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

Zacnie to malo powiedziane...  Ale powiem, ze spojler z tylu to jednak powinienes zalozyc bo znaczaco poprawia wyglad kuperka...   
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

Cytat: MAG w 21.09.2015, 09:12
Zacnie to malo powiedziane...  Ale powiem, ze spojler z tylu to jednak powinienes zalozyc bo znaczaco poprawia wyglad kuperka...   

zona trawi temat  :D - ten parapet ciężko będzie przed nią ukryć
Raczej jest spora szansa że wpadnie

custom

28.09.2015, 14:14 #249 Ostatnia edycja: 28.09.2015, 18:42 by custom
hej,

macie jakieś dane na temat elastyczności waszych samochodów np.
80-120km/h 3 i 4 bieg

np 80-160 etc

może najlepiej jakieś filmy lub inne pomysły  :)

u mnie  pełen spontan 3 bieg na średnim paliwie trochę gratów w samochodzie  ( shell nitro + 95 - zbieram samochody dla mojej Zuzi )

3 bieg
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=U87Kp6qldxE

80-120 około 5s
80-160 około 11s

do ewidentnej poprawy  :DD

4 bieg

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/qjEJaHnyZkM

80-120 km/h

Dawajcie znac

weksla

Musze sprawdzic i napisze
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko

Nagrałem  :)

custom


yayko

Filmy masz u mnie  w temacie :)

custom

Up
Zainsipirowny tylnym spoilerem jaki sobie nabył Mag kupiłem identyczny.
Teraz pytanie jak to wykończyć
Lakier/hydrografika bardzo ciemny czarny carbon w połysku /folia.
Kolejność nieprzypadkowa