[S-Max] czarnuch ST - autobus pośpieszny

custom, 09.03.2014, 00:37 « poprzedni - następny »

skoti79

Cytat: snafu w 29.01.2015, 08:57
Wczoraj byłem w Wawce na spotkaniach więc od razu temat lekkiego wyciszenia tych basów ogarnąłem. Jest dużo lepiej. Teraz tydzięń testów z rodzinką, bo niby dużu bardziej przytłumione ale charakterystyka basów podobna. Jak temat zmaknę finalnie to puszczę wątek cały.

Jak ogarnąłeś temat?

snafu

Silencery + mod przelotu w środkowym tłumiku.
Kolejny stage, jeśli tu okaże się w codzinnym użytkowaniu za głośno (jszcze rodzinki nie woziłem) to dodanie komory w końcowych ale tak, aby jak najmniejsze restrykcje nakładać na wydech.

Generalnie czuć trochę zmiany bez jakiegokowliek dalszego działania na razie. Dodatkowo z ciekawości sprawdziłem, no i licznik na autostradzie (niemieckiej oczywiście) inaczej się zamyka :) Wcześniej powyżej 220 to duże pudło nie mogło wygrać z oporami powietrza, żal było go cisnąć dalej, teraz 240 ładnie i sprawnie się zamyka i tu zimowe małe kółka są ogranicznikiem z rozsądku. Czuje, że po zamknięciu wszystkich modów i strojeniu u Grześka, będzie się przyjemnie tym autem połykało kilometry na trasach.

sseebbaa1

Cytat: snafu w 29.01.2015, 09:26teraz 240 ładnie
Sprawdź przy okazji rzeczywistość wskazań licznika. Można to zrobić oczywiście przy pomocy nawigacji, yanosika itp.

U mnie dopiero na oponach 225/55R17 licznik pokazuje w zasadzie prawidłowo - zawyża zaledwie o 1-2 km/h w całym zakresie prędkości.

Zazdroszczę osiągania takich prędkości w S-Maxie. U mnie tego brakuje, żeby komfortowo i bez wysiłku żeglować...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

snafu

Tzn podróżna u mnie wychodzi i tak 180 w porywach do 200. W te wakacje na bawarie jak robiłem wypad to takie coś się spoko sprawdzało. I sprawne przemieszczanie wtedy jest, i nie ma szelńśtwa, i komfort akustyczny jest utrzymany. Powyżej 200 szumy powietrza są spore, choć tu już też planuje wygłuszanie dobre ale to jak się zorbi cieplej, aby dobrze się maty nakładały.

skoti79

Może głupie pytanie, ale co to są te silencery i z czym to się je?? :D

snafu

Zwężki na wylocie z końcowych tłumików.

yayko


snafu

Coś w ten deseń. Ale u mnie aż tak małą średnicą nie poszliśmy :)

custom

Snafu dawaj jakis film

skoti79

yyy, to chyba przepływ strasznie pogarsza

snafu

Lekko zwiększa ciśnienie ale na końcu wydechu, u mnie on ma prawie 5metrów więc nei powinno być negatywnego wpływu. A utrzymanie ciśnienia w wydechu też powinno mieć znaczenie. ZObaczymy co będzie, jak juz na docelowe moce będzie strojone.

MAG

29.01.2015, 14:21 #71 Ostatnia edycja: 29.01.2015, 14:22 by MAG
Hehe, snafu, ty weź w końcu załóż własny temat a nie w innych spamujesz...

:D :D :D




Btw - jakie masz średnice rur bo przegapiłem info bo w tylu miejscach są porozrzucane ;)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

Cytat: MAG w 29.01.2015, 14:21
Hehe, snafu, ty weź w końcu załóż własny temat a nie w innych spamujesz...

:D :D :D


he he  ;)

i nagraj coś   :)

snafu

Musze jakieś foty zrobić  i własny wątek faktycznie :)
3" DP, 2,5" do rozgałęzienia, potem 2x2"

custom

mam identycznie