ford st 07 kilka pytań

fredi1989, 29.03.2014, 23:59 « poprzedni - następny »

fredi1989

witam Was bardzo serdecznie miałbym kilka pytan bo znacie sie jak mało kto a ja dopiero stałem sie posiadaczem ( szczęśliwym ) focus st 07.   
1)dodam zdjecie silnika i odbiega on troche od orginalu wiec pewnie musialy byc jakieś zmiany zrobione,ktos wstepnie mi powie z tego co widac za zdjeciu?
2) jakie opony polecacie 225/40/18 w granicach 400/500 zl. czy Toyo daje rade? a moze tansze?
3) jak z rozrządem co ile km lat do wymiany,      zd    Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://zapodaj.net/d3c8c2c2084f7.jpg.html

sseebbaa1

Odnośnie modyfikacji Twojej Foki to się nie wypowiem, bo sam jeżdżę Mondeo i na silniku ASBO się po prostu nie znam. Ale nawet jeżeli byłaby to standardowa moc ST, to i tak powinieneś zainteresować się jak najlepszymi oponami. Nie warto osłabiać fajnych właściwości jezdnych FF II ST przez jakieś słabawe kapcie.

Podałeś zakres cen (400-500zł), który pozwala wybrać już bardzo dobre opony. Ja ze swojej strony polecam
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 V1 225/40R18 92Y
Obecnie z internetu możesz je kupić (nawet w kilku różnych sklepach) za cenę poniżej 500 złotych łącznie z przesyłką.

Jest to opona trzymająca na suchym na podobnym poziomie jak inne najlepsze opony pod tym względem. Jednak na mokrym pokazuje swoją wyższość przez fenomenalne klejenie, kiedy to te inne opony (te dobre na suchym) natychmiast wymiękają.
Asymmetric 2 ma też fajną cechę przydatną w codziennej jeździe po drogach publicznych - przed ostateczną utratą przyczepności pozwalają jeszcze na delikatny uślizg, jednocześnie nie puszczając do końca. Ten uślizg jest cenną informacją dla kierowcy, bo pozwala na korektę toru jazdy.
Taki margines na nieprzewidziane sytuacje drogowe.
Jak dla mnie ta cecha powoduje też dużo większą zabawę samochodem, bo można sobie pozwolić np. na uślizgi tyłu auta dzięki czemu można zacieśniać zakręty (tak jest przynajmniej w moim Mondeo ST220).

Zaglądnij też tutaj: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,1629.0.html

Jakie przebiegi roczne robisz?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

zajc

jesli chcialbys tansze to moge polecic Nankangi, nie pamietam jaki model i na jakiej stronie sa dostepne ale pamietam cene - ok 300zl nowka sztuka, wiem ze to nie klasa ale zbieraja bardzo dobre opinie na forum BMW (syndykat), trzymaja dobrze, ladnie naciagaja sie na felge i bierznik tez wizualnie ladny, stosunek cena a jakosc super!

fredi1989

jest super promocja na Toyo PROXES T1 Sport 225/40/18 92Y XL 399zl i zbiera widze dobre opinie na suchym jak i na mokrym wiec może postawie na nie. dziekuje bardzo za odpowiedzi jesli ktos wypowie sie na temat zdjęcia będę wdzięczny .  czyli 1i 3 pytanie pozostało

sseebbaa1

Cytat: fredi1989 w 30.03.2014, 16:57Toyo PROXES T1 Sport (...)  zbiera widze dobre opinie na suchym jak i na mokrym

Jesteś pewny co do tych dobrych ocen na mokrym?
Zobacz jak wypadła w hamowaniu na mokrym ta opona w teście wstawionym w tym temacie opon letnich... (post #33)

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

fredi1989

sugerowałem sie opiniami z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-proxes-t1-sport-225-40-r18-92-y-xl-zr#53805474    wiec mam maly zamęt w glowie teraz

Kris1976

Toyo są dobre, polecam Bridgestone Potenza S001.
Co do GoodYear'ów się nie wypowiem, ale marka jest uznana więc raczej nie spodziewam się wtopy.

Pod maską masz kompletny dolot ze stożkiem schowanym w tej okrągłej puszcze + rura dolotu (na oko 3") ale całość wygląda na struganą u jakiegoś "fachowca" bo raczej nie jest to nic dedykowanego. Nie jest to na pewno BMC, GGR, Simota... Taki dolot raczej niewiele daje, a  jak rura dolotu zrobiona jest "na oko" to jeszcze może szkodzić fałszując odczyty przepływomierza. Poza tym takiego umieszczenia komputera to bym się obawiał..
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

fredi1989

dzieki wielki za odpowiedz , nie wiem nawet jaką moca dysponuje auto bo dopiero je przywieźli, fajnie jak by jakis fachowiec zajrzał dokładniej podpinajac pod kompa i nakierował co jest do przeróbki itp

Kris1976

Na razie polataj tak jak jest. Może jest dobrze zestrojony i wszystko gra. A jak chcesz poznać moc to jedź na hamownie, za 100-150 plna zmierzą Ci moc.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Rura na pewno nie jest strugana tylko dedykowana firny Red coś tam nie pamiętam dokładnie , filtr w obudowie pierwszy raz taki widzę , a co do komputera u mnie umieszczony jest dokładnie w tym samym miejscu :)

Kris1976

Nie znam Red cos tam...a trenowałem temat dolotu bardzo długo :-) komputer jest wodoszczelny ale nie wiem jaką ma wytrzymałość temperaturową...a bez boxu jest mu dużo cieplej. Może da się go wsadzić w taki box jak jest w RSie ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

" Nie znam Red cos tam...a trenowałem temat dolotu bardzo długo"   to jaki dolot masz zamontowany ? Słabo szukałeś :)

fredi1989

opony zamówione padło na
Toyo Proxes T1 Sport 225/40R18 92Y   nic tylko czekać na auto :)

Kris1976

Cytat: focus st w 02.04.2014, 09:59
" Nie znam Red cos tam...a trenowałem temat dolotu bardzo długo"   to jaki dolot masz zamontowany? Słabo szukałeś :)
Ori puszkę + KN wkładkę. Rzeźby motor nie tolerował,
a tak to u mnie kiedyś wyglądało
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


...dźwięki ssania, cofki z turbo urywały jaja...ale czkawka motoru była nie do zniesienia.. wystroić też się tego nie dało...Poza tym ktoś rozsądny zadał mi pytanie czy lubię mieć piasek między zębami ....nie lubię. Dziękuje za doloty...dla wzrostów mocy do 300 KM ori wystarczy. Warto pewnie przy tym pogrzebać dłużej jak się chce mieć tyle KM co Ty  :D
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

walec

Ja mam te Toyo oponki i całkim sympatycznie sie sprawują, i przy 200km/h głosnosc opon jest akceptowalna :)
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)