[Mondeo] MKIII 2.2 TDCi ST [qualin]

qualin, 07.04.2014, 19:30 « poprzedni - następny »

qualin

Parametry nie są takie zle mają też 8 cali szerokości, ale ET gorsze bo jednak dystanse by trzeba było dołożyć :)
BTW tu na zdjęciu mają mega balon w rozmiarze dla maxa czyli 235/45 :P

sseebbaa1

Cytat: qualin w 26.03.2015, 21:08
BTW tu na zdjęciu mają mega balon w rozmiarze dla maxa czyli 235/45 :P
To się przejedź na nich i sprawdź czy obcierają. Taka informacja przyda się na przyszłość (nie chodzi o jeżdżenie na tym rozmiarze, ale o poznanie granicznych wymiarów kół).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

Nie chce mi się znowu ich zakladac :P obcierac nie będzie bo we wnęce jeszcze sporo miejsca było. Od 225/40 średnica całego kola jest niecałe 5% wieksza. Na żywo taki balon słabo wyglądał, jakbym kolo od traktora założył :P

qualin

Musze zamówić nowe oponki i max jaki chce na nie przeznaczyć to 400 zl za sztukę.

Zastanawiam się pomiedzy:

1) Verdestein Ultrac Sessanta
2) Uniroyal Rainsport 3
3) Nokian zLine

Co byście radzili? Rozmiar to 225/40 r18

MAG

Z tej trójki w testach najlepiej wypadły Nokiany...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Cytat: qualin w 14.04.2015, 18:52max jaki chce na nie przeznaczyć to 400 zl za sztukę
qualin, a na pewno nie chcesz dołożyć? Aż żal tyłek ściska, że zaoszczędzenie zaledwie parudziesięciu złotówek za oponę pozbawi Cię dostępu do absolutnej górnej półki, która miażdży na mokrym (potencjalnie najbardziej niebezpieczna jazda jest w deszczu).

Rzeczywiście spośród tych trzech zasugerowanych przez Ciebie, to Nokiany najlepiej wypadają w testach.

No i jeszcze jedno pytanie - jakie przebiegi roczne robisz? I gdzie nabijasz te kilometry (trasa, miasto)?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

Generalnie robie ok 15 tys rocznie z czego 80% po Trójmieście. Chętnie bym dołożył do lepszych opon,  ale muszę jeszcze wymienic zawieszenie i zrobic wydech. Nokiany mogę mieć już za 350 zł sztuka,  a jakieś dunlopy sportmaxxxy to koszt ok 450 zł wiec spora różnica.

sseebbaa1

Cytat: qualin w 14.04.2015, 22:51Generalnie robie ok 15 tys rocznie z czego 80% po Trójmieście
Czyli dokładnie tak jak ja!
15k rocznie i głównie miasto (a u Ciebie to wręcz potrójne miasto :D )

Na co Ci zawieszenie, jak osłabiasz 4 punkty w przestrzeni trzymające auto?
Pogadaj jeszcze ze swoim portfelem. Może jednak zrozumie... Życzę Ci tego żeby zrozumiał hehe.

Ale żeby było jasne - trzy opony które zasugerowałeś nie są błędem. To są bardzo dobre opony, zdecydowanie powyżej średniej. Ale jednak nie zwycięzcy.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

Jak przegladalem zagraniczne opinie to nokiany wypadają nawet lepiej od dunlopa czy goodyeara :) a zawieszenie mi potrzebne nowe bo czas pozbyć się nivo przez które auto w zakrętach mi zaczyna uciekać tyłem :)

qualin

Decyzja podjeta, beda Nokiany zLine :)

Teraz szybka pilka odnosnie zawieszenia.
Co powiecie o czyms takim: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://cardesign-tom.com/zawieszenie-sportowe-ta-technix-ford-mondeo-turnier-typ-bwy-5050mm-poza-nivo-p-4696.html
Generalnie prawie zdecydowany na vogtlanda bylem, ale jezeli mam wydac 400 zl wiecej na cos co jakosciowo bedzie prawie identyczne to chyba lepiej tansza opcje wybrac. Plus tego jest taki, ze bedzie nizej niz na vogtlandzie.

qualin

27.04.2015, 13:05 #115 Ostatnia edycja: 27.04.2015, 13:08 by qualin
Nie ma to jak forumowa pomoc w wyborze :P

Wiec chyba zaryzykuje i zamowie ten zestaw TA Technix -50/-50 :) Najwyzej sie wymieni sprezyny jak dupa za nisko siadzie :P

Tak wlasnie naszla mnie mysl, czy nie sprobowac plastilakiem pomalowac felg i lusterek bo na zabawe w oklejanie calego auta nie mam na razie czasu i kasy. Koszt prawie zaden i zawsze mozna zerwac jakby slabo wyszlo :)
Jest kilka kolorow do wyboru i tak mi cos fiolet chodzi po glowie :P Co myslicie?

Takie kolory sa do wyboru (odrzucilem na starcie czarny, srebrny i bialy). Na kolor polozylbym jeszcze metalizer perlowy :)

1. brazowy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



2. czerwony

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



3. fioletowy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



4. militarny zielony

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



5. niebieski

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



6. pomaranczowy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



7. zielony

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



8. zolty

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yayko

2 3 5 6 :D

« Dodane: 27.04.2015, 13:07 »

ale fioletowy wymiata :D

bishop

Żaden z powyższych ale pobawić się zawsze możesz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

MAG

Jesli juz koniecznie chcesz tak kombinować to IMHO pomarańcza...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

qualin

Wlasnie zamowilem nowy zawias. Zaryzykowalem i wzialem kit TA Technix -50/50 :) ZObaczymy co z tego bedzie :P
Felgi na 90% beda w fiolecie z perlowym metalizerem :)

Jak sie uda to jeszcze w tym miesiacu bedzie decat od Heko i przelotowy wydech na jednym srodkowym tlumiku z Proex ;)
Przydaloby sie jeszcze IC wymienic, ale to moze w przyszlym miesiacu :) No i musze sie wybrac na hamownie, zeby zobaczyc ile koni zdechlo od wyjazdu z fabryki ;)