[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

MAG

A dokładniej to o taki emblemat mi chodzi

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

MAG podobają mi się Twoje modyfikacje i w sumie gust też masz nienajgorszy.
Ale montowanie znaczka (coś jednak oznaczającego - a mianowicie wprowadzone mody przez konkretnego tunera) bez rzeczywistej podstawy, jak dla mnie trochę ... słabo. Nie lubię czegoś takiego.
Jeżeli mam prawo głosu według Twojego uznania, to głosuję stanowczo przeciw.
:)



Zainteresowanym Twoim samochodem będziesz musiał podać takie wytłumaczenie - bo mi się podoba.
Słabo, słabo, słabo.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Napiszę w ten sposób - jedynym powodem dla którego tego znaczka jeszcze u mnie nie ma jest to, że obecnie jest mi szkoda tych 5-ciu dyszek na taką rzecz...




btw - to, że w tej chwili nie mam niczego z Wolfa w aucie, nie oznacza że za jakis czas cos takiego się nie pojawi...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

No to kolejny etap w kierunku MORE POWER doszedł do skutku.

Przy okazji wymiany uszczelki pod kolektorem wydechowym (Reintz) w aucie zagoscily kolejne graty:
FMIC 550x230x65
Actuator Forge
HeavyDuty BoostSelenoid
DP3" plus SportCat 200cpsi MagnaFlow

Postanowiłem tez na próbę zalozyc jednak dystanse 20mm no i niestety musze je z powrotem ściągać, bo przy moich felgach niestety opona ociera z tylu o nadkole.

Czyli mam do sprzedania dystanse H&R...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

ccLot

Cytat: MAG w 01.01.2015, 11:08Przy okazji wymiany uszczelki pod kolektorem wydechowym (Reintz) w aucie zagoscily kolejne graty:
FMIC 550x230x65

To jak było w końcu z tymi kolankami do fmica i co z czujnikiem? ;)

sseebbaa1

Cytat: MAG w 01.01.2015, 11:08Postanowiłem tez na próbę zalozyc jednak dystanse 20mm no i niestety musze je z powrotem ściągać, bo przy moich felgach niestety opona ociera z tylu o nadkole.

1. Do jakich dokładnie kół założyłeś te dystanse? Podaj proszę także ET i szerokość felgi.

2. W którym miejscu obcierało o nadkole? Chodzi mi o próbę ustalenia czy większym problemem jest odsunięcie felgi czy średnica całego koła
(ja do swojego S-Maxa zamontowałem opony o wyższym profilu niż to zaleca producent, a więc mam trochę większą średnicę koła i dlatego o to pytam;
moje koła to 225/55 17x7.0 ET50).


Z góry dzięki za odpowiedź :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Problemem jest tylko i wyłącznie niższe ET moich felg niz tych fabrycznych. Moje kółeczka sa o 9mm bardziej na zewnątrz ustawione niz fabryczne 18-tki, a patrząc na opony, to juz sie robi prawie 15mm różnicy w stosunku do fabrycznych.

Moje Borbety CA maja 7,5J18 ET40 w porównaniu do fabrycznych 8J18ET55, a przy Twoich Seba 17-tkach gdzie masz 7J17 ET50 to moje sa juz prawie 2cm bardziej na zewnatrz...



« Dodane: 01.01.2015, 14:43 »

Cytat: ccLot w 01.01.2015, 11:25
To jak było w końcu z tymi kolankami do fmica i co z czujnikiem? ;)
Kolanka, tak jak wczesniej pisałem, brałem 90st fi63 plus 2 łączniki alu fi63 plus do tego obejmy.
Gniazdo na czujnik zostało zrobione podobnie jak u Thomasa.

Niestety akurat fotki gniazda czujnika IAT nie zrobilem, a fotki te co mam wystawie jak bede miał dostęp do kompa, bo teraz z fona pisze.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

ccLot

Cytat: MAG w 01.01.2015, 14:37Kolanka, tak jak wczesniej pisałem, brałem 90st fi63 plus 2 łączniki alu fi63 plus do tego obejmy.

Rozumiem, że pasowało bez większej "rzeźby".

MAG

Mechanicy nie zgłosili zadnych problemow ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0


sseebbaa1

Jeżeli chodzi o dystanse, to rozumiem, że w Twoim przypadku mniejsze dystanse o 5 mm załatwią problem obcierania o nadkola, tak?
(widziałem w temacie zakupów grupowych, że planujesz w miejsce dystansów 20 mm zamontować 15 mm).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Dokładnie - musze tylko sprawdzić jak głębokie jest te podcięcie w feldze, zeby słuchy nie było...

« Dodane: 01.01.2015, 22:58 »

Pare fotek ;-)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.






No i juz czysty czekający na wybicie północy...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

ethernal

Cytat: MAG w 01.01.2015, 14:37

« Dodane: 01.01.2015, 14:43 »
Kolanka, tak jak wczesniej pisałem, brałem 90st fi63 plus 2 łączniki alu fi63 plus do tego obejmy.
Gniazdo na czujnik zostało zrobione podobnie jak u Thomasa.

Witaj @MAG,
wiesz może czy w Mondeo temat średnicy kolanek, łączników i ich ilości oraz obejm wyglądałby identycznie jak S-max`ie?
Przy okazji DV to to zawór odcinający, ale jaka jest jego dokładna rola, gdzie się go montuje i co on daje. Te same pytania mam odnośnie aktuatora? Poszperałem trochę w necie, ale nigdzie nie znalazłem jasnego opisu, tak na chłopski rozum.

T

Cytat: MAG w 01.01.2015, 17:14Pare fotek
Średnio Ci przyspawali tę rurę do katalizatora. Nie powinna wchodzić pod kątem, szczególnie tak dużym. Ale pewnie w turbo wielkiego znaczenia to nie będzie miało.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club