jaki olej do focusa 2 ST

czita1622, 11.05.2014, 15:59 « poprzedni - następny »

czita1622

Witam wszystkich :) od niedawna jestem posiadaczem focusa ST i potrzebuje pomocy przy dobraniu odpowiedniego oleju do silnika. Mam w garazu olej Mobil 1 ESP formula 5w-30 niby nadaje sie do silnikow benz. ale nie wiem czy bedzie to dobry wybor. auto ma 165tys przebiegu i na chwile obecna silnik seria

thomas198

Pisz do heko , doradzi Ci jaki olej do twoich kilometrów , sprzeda i wysle . Co do filtrów to tylko knecht , oleje millers , ja leje 0w40 .Do tego przed zalaniem nowego oleju koniecznie płukanka , heko tez ma .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

czita1622

ok dzieki wielkie na pewno napisze na dniach tylko znajde na to 5 min czasu :)

TAM

Ford zaleca do RS-a tylko jeden olej - Mobil1 0W40. Do ST-ków zalecają nieco gorszy, bo i silnik jest mniej wysilony, ale ja od zawsze leję 0W40 i jest idealnie. Silnik praktycznie nie bierze oleju, jeździ się rewelacyjnie, Aha, przebieg auta to 120 Mm. Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale tak czy inaczej nie wolno lać nic innego jak ktoryś z najlepszych syntetycznych olejów przeznaczonych do silników turbodoladowanych.

vtec

obecnie zalany mam Motul 300V 15W50

TAM

???
O ile się nie mylę, to jest olej do motocykli... Jakie masz ciśnienie oleju na biegu jałowym? Nie boisz się uruchamiać auta w chłodniejsze dni?

vtec


KrisSz

Cytat: TAM w 12.05.2014, 12:03
Ford zaleca do RS-a tylko jeden olej - Mobil1 0W40.

Do RS dostępne są 3 oleje spełniające normę forda WSS-M2C937-A

Motul  xMax8100
LIQUIMOLLY Synthoil Energy 0 W-40
SLX Professional Longtec 0W-40 zastąpiony przez Castrol EDGE Professional A3 0W-40
Pozdrawiam

K

TAM

vtec, na rozgrzanym silniku jest jak najbardziej ok, ale jak to wygląda tuż po uruchomieniu zimnego silnika? Nie wywala ciśnienia ponad 5 barów?

skoti79

Wywala, też jeździłem z rok na takim. W zimę po dłuższym staniu na zewnątrz to przez kilkaset metrów wskazówka była na maxa.
Ale przy 0W40 też chyba teraz tak miałem.
Witek po torze śmiga, to taki olej się przydaje :)

vtec

27.05.2014, 22:37 #10 Ostatnia edycja: 27.05.2014, 22:39 by vtec
Cytat: skoti79 w 27.05.2014, 16:55
Witek po torze śmiga, to taki olej się przydaje :)
oj tam śmiga, czasem tylko zawita :)
na torze rzeczywiście, wrażenia ze zmiany oleju przyniosły oczekiwane rezultaty, wloty na masce również. żadna ze wskazówek (olej i woda) nie przekroczyła pozycji pionowej :)
a wiem jak było wcześniej....
sprawdzę jak wygląda sytuacja na zimnym ...

skoti79

Na zimnym to miałem na myśli w zimę jak trochę postał.
W lato było OK

steveno

Ja leje 10w40 full syntetic  Mobila
Do przodu!!!

vtec

06.06.2014, 21:32 #13 Ostatnia edycja: 06.06.2014, 21:34 by vtec
to tak wygląda na zimnym, pierwsze odpalenie chyba po jakiś 10 dniach.... jak wygląda sytuacja u Was, gdzie znajduje się wskazówka po odpaleniu?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


czita1622

u mnie w ST-ku jest w tym samym miejscu podobno na castrolu 5w30 ale jutro zmieniam na Millersa EE eco LL 5w30 z NANO