jaki olej do focusa 2 ST

czita1622, 11.05.2014, 15:59 « poprzedni - następny »

pl80

Cytat: Thombike w 16.01.2019, 15:52
Olej ten jest zalecany przez Forda bo fabrycznie zalewany do Fordów...

Thombike, dzięki śliczne za odpowiedź.  Tylko jak widzisz, 18 stron tego forum to takie właśnie eksperymenty olejowe :)  Wrócę jednak chyba do tego, co fabryka kazała.

sseebbaa1

Już o tym pisałem w tym temacie (#185), ale powtórzę - mam sprawdzony olej Liqui Moly. Sprawdzałem go w Mondeo ST220.
I tu od razu ważna uwaga do właścicieli Focusów ST - mimo, że ST220 ma wolnossący silnik, to warunki temperaturowe pracy oleju są w nim nawet trudniejsze, niż w silniku 2.5T!
ST220 w seryjnej konfiguracji notorycznie przegrzewa olej na skutek błędu konstrukcyjnego - dzieje się tak nawet przy zwykłej cywilnej jeździe.
Dlatego skoro sprawdził się w ST220, to z czystym sumieniem mogę go polecić i do FF ST.

Widziałem na własne oczy stan panewek głównych i korbowodowych, a moje auto wcześniej jeździło ciągle z tym błędem konstrukcyjnym, którego wówczas jeszcze nikt nie był świadomy :)
Kombinacja Liqui Moly 5W40 Synthoil oraz dodatku Liqui Moly Ceratec sprawdziła się wyśmienicie.
A Mondeo nie miało lekko, bo już przy przebiegu 100.000 km wydmuchałem uszczelkę (i dlatego był remont i mogłem zobaczyć panewki).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

cisek

Panowie tak na szybko: Motul 5w30 Specyfic o parametrach FORD WSS M2C 913 D bedzie dobry? Bo poprzedni właściciel lał wlasnie motula 5w30. W Opisie pisze że kompatybilny z wczesniejszymi specyfikacjami A,B,C. A jak nie to jaki Motul polecacie?

T

5w30 to jest trochę mało do agresywnej jazdy takim autem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cisek

31.01.2019, 00:47 #274 Ostatnia edycja: 31.01.2019, 00:51 by cisek
To co byś polecił? Moze codziennie agresywnie jeździc nie bede,ale wiadomo kupując takie auto nie raz sie depnie porzadnie, wiec wolałbym cos sprawdzonego do ochrony serca tego autka.

« Dodane: 31.01.2019, 00:50 »


T

Do takiej zwykłej jazdy 5w40, do agresywnej 5w50. Jaki dokładnie -- ile osób, tyle opinii, ten cały temat o tym. :) Ten drugi parametr mówi (w dużym uproszczeniu) o stabilności właściwości oleju w wysokich temperaturach. Ford zaleca 5w30 chyba tylko z przyczyn ekonomicznych. W innych markach nawet do zwykłych modeli zaleca się często 5w40, a tutaj mamy do czynienia z autem usportowionym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kubatops

10.03.2019, 16:27 #276 Ostatnia edycja: 10.03.2019, 16:32 by Kubatops
Przeczytalem chyba wszystkie posty w tym temacie i szczerze wam powiem ze mozna sie zakrecic :P Czytając bylem zdecydowany na jeden olej ale po kilku nastepnych komentarzach rezygnowalem z niego :D
W koncu postanowilem pozostać przy Millersie XF Longlife 0w40
Jednak rozwazam jeszcze Millersa 5w40 Nanodrive CFS badz Nanodrive EE  Longlife.
Czy macie jakies opinie co do oleji z nano technologia?
Jaka roznica pomiedzy CFS a EE longlife?
Wszystkie wyzej wymienione oleje spelniaja normy Forda.

( nie moge znalezc specyfikacji 0w40 dla oleji nano dlatego wybralem 5w40)

robrexx

Od niedawna stałem się właścicielem Focus ST MK2, pokazał 230km na hamowni. Przejechane 194k km.
Poprzedni właściciel zalewał olejem Millers EE LONGLIFE ECO 5W30, i zachwalał ten olej. Jaka jest wasza opinia na jego temat?
Drugie pytanie co do zegarów z temperaturą oleju i ciśnienia. Jakie są referencyjne wartości jakich się mam trzymać dla temp. oleju jak i dla ciśnienia(bar)?
Dzięki z góry za pomoc ;)

niachu

I ja podbijam pytanie odnośnie temperatury oleju. Jak to wygląda w waszych focusach? U mnie przy dłuższej jeździe autostradowej powyżej 3000 obrotów temperatura przekracza pion i to chyba nieco za dużo. Jeżdżę na mobilu 0w40

MAG

Jeśli lata się po torze, albo często i gęsto po autostradach, to warto wymienić ori chłodniczkę oleum na tę z RS'a, albo nawet na coś lepszego.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

niachu

Na pewno warto, akurat w moim przypadku nie śmigam po torze, po autostradach również niezbyt często ale czy te wskazania są normalne? Niektórym niby temperatura na wskaźniku nie przekracza pionu tak więc nie wiem co mam o tym myśleć?

lancer340

25.07.2019, 09:00 #281 Ostatnia edycja: 25.07.2019, 09:02 by lancer340
Auto (ST mk2) gonione głównie miasto/trasa(60/40). Co dobrego wlać? 120 tys km. Olej lany był 5W30 ( nie ma marki podanej)

rafciq79a

panowie a jak z normą olejową USA - Focus st z USA gdzie manual mówi WSSm2C946-A.    zalać focisa stanowego millersem EE z wssm2c913C ?