[Focus] wkładka blok-tuleje 2.5

thomas198, 14.05.2014, 22:13 « poprzedni - następny »

rajman

Cytat: pazuzel w 23.07.2018, 17:09
Witam wszystkich,

Osttani post widzę z 2014r. więc chciałbym zasięgnąć opinii ludzi którzy zdecydowali się na w/w  mod. Zapobiegło? Czy polecilibyście ten zabieg potomnym? Może wpadł do głowy nowy, lepszy pomysł?
Blaszki

TAM

Blaszki sprawdzają się w 100%. Do 400-420 KM trudno o lepsze i tańsze rozwiązanie. A powyżej i tak potrzebne jest większe turbo i trzeba zakuwać silnik.

weksla

Jak powyżej napisane.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

mluki

W moim Volvo V50 T5 (z takim samym silnikiem 2.5 jak w Focusie ST) zauważyłem, że znika mi płyn chłodniczy.
Za to oleju jakby tak... przybyło.

W związku z tym podejrzewam, że albo uszczelka, albo właśnie pęknięta tuleja.
Gdzieś tu na forum wyczytałem, że te blaszki pomiędzy tuleje mogą pomóc.

Jak otworzę silnik, będę wiedział na 100%, ale tak już profilaktycznie chciałbym zapytać, czy ktoś z Was posiada jeszcze takowe blaszki u siebie, czy pozostaje zamówić z Anglii? Czy oprócz tego potrzebny jest jeszcze jakiś kit (o którym też ktoś wspominał)?

weksla

Zamawiaj z pumaspeed z UK.
Jak nadpękła tulwja może jeszcze blaszkami uratujesz
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

mluki

Dziękuję za poradę. Tak zrobię, jeśli potwierdzą się moje obawy.

Airedale

02.09.2018, 10:03 #36 Ostatnia edycja: 02.09.2018, 10:04 by Airedale
Tylko blaszki, ja zdecydowałem się na wychwalaną wkładkę. Efekt taki, że silnik padł  5 tyś po dotarciu. Żeby tego było mało, po dokładnej weryfikacji filmu z hamowni z pierwszego dnia po dotarciu zauważyliśmy, że delikatny niebieski dymek już był! Wkładam teraz kute tłoki, bo nie ma innego wyjścia( opcją było wywalenie całego bloku z tą wkładką). Oczywiście jak w większości silników z wkładką padł tłok dokładnie półka. Niedługo opiszę relację z naprawy. Auto sprzedałem z nowymi kutymi  tlokami wossnera. Przestrzegam wszystkich przed wkładką- zabija tłoki.

weksla

Ano nie od dziś wiadomo:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Monti

Mluki za 2 tygodnie znów powinienem mieć blaszki na sprzedaż. Jak coś to pisz. Ogłoszenie mam w dziale sprzedam.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

k0b3

Cytat: Airedale w 02.09.2018, 10:03
Tylko blaszki, ja zdecydowałem się na wychwalaną wkładkę. Efekt taki, że silnik padł  5 tyś po dotarciu. Żeby tego było mało, po dokładnej weryfikacji filmu z hamowni z pierwszego dnia po dotarciu zauważyliśmy, że delikatny niebieski dymek już był! Wkładam teraz kute tłoki, bo nie ma innego wyjścia( opcją było wywalenie całego bloku z tą wkładką). Oczywiście jak w większości silników z wkładką padł tłok dokładnie półka. Niedługo opiszę relację z naprawy. Auto sprzedałem z nowymi kutymi  tlokami wossnera. Przestrzegam wszystkich przed wkładką- zabija tłoki.
A dlaczego te tłoki padają? Blokują się, przegrzewają?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

rajman

Tłoki to nie pękają. Pękają tuleje cylindrow w miejscach gdzie są najciensze.

k0b3

Cytat: rajman w 08.09.2018, 15:08
Tłoki to nie pękają. Pękają tuleje cylindrow w miejscach gdzie są najciensze.
Mi chodzi o to dlaczego tłoki padają przy zamkniętych tulejach z wkładką.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

incognito8848

No właśnie dlaczego tłoki padają przy wkładce? Pękające tuleje to wiemy

weksla

Tloki padają... udowodnione nie raz. Nie ma chlodzenia tloka w górnej jego płaszczyźnie pracy. Zaburzona termika przez.....cudowną
...wkładkę....:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

thomas198

Jak ktoś nie umie robić programów to tłoki padają nawet bez wkładki. Macie przykład ,a nawet dwa RSy w których poleciały tłoki. Osoby wtajemniczone wiedzą o których rsach mowa.
Także wymyślaj bajki gdzie indziej. Każdy porządny silnik jest zamknięty.
Przykład silnik subaru , robią wkładkę od wielu lat i wszystko działa jak powinno. Chcecie sprawdzić czy to prawda to dzwoncie do firmy z Nowego Sącza Car Sport . Nigdy nie udało im sie zniszczyć silnika. Ale jak sie umie napisać dobrze program to będzie jeździć. Tyle w temacie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/