Tips & Tricks - czyli co można zaprogramować w naszych samochodach

eng, 14.05.2010, 13:03 « poprzedni - następny »

eng

Czasami się nie da ze względu nie brak fabrycznego alarmu. Tak mi się przynajmniej wydaje.

T

Ja mam niefabryczny (zakładany w ASO, ale pilot osobny) i się wszystko da.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Ja w swojej foce nie mogę w ogolę włączyć automatycznego ryglowania zamków :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu autem:

1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować.... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ! - ponownie ma być dźwięk

Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować... Działa tylko przy pierwszym ruszeniu po uruchomieniu silnika.

Powiedzcie mi czy jak zrobię ponownie ta operację to mi się dezaktywuje to zamykanie? Nie chcę już tej funkcji, jeśli wiecie jak ją wyłączyć to dajcie znać...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

#macieg

a w foczce mk2 wiecie może jak aktywować taka funkcję autoryglowania drzwi ?

DawPi

#macieg, zmodowanym ELM327 na ten przykład - kilka dni temu to zrobiłem. Niby pierdoła, ale jak cieszy. :)
Opis jest na FKP.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

T

Cytat: DawPi w 18.08.2012, 11:42Opis jest na FKP.
A jakiś dokładniejszy link? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

DawPi

A prącie bardzo: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55021 :)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

zajc

mam pytanie, czy przy otwieraniu auta i zamykaniu (pilotem) jest opcja sygnalizacji swietlnej?? w innych autach ktore mialem przy otwieraniu swiatla awaryjne mrugaly dwa razy a przy zamykaniu raz, w moim ST nie dzieje sie nic, slychac jedynie prace centralnego zamka, oczywiscie z bliskiej odleglosci, jest to uciazliwe!! czy jest jakis magiczny patent zeby cos takiego uruchomic??

weksla

powinno mrugac podczas zamkniecia na tzw. podwójny rygiel czyli za drugim razem naciśniecia przycisku zamykania na pilocie.
Jesli chodzi o otwieranie, nie ma mrugnięcia.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

zajc

Cytat: weksla w 18.03.2014, 18:57
powinno mrugac podczas zamkniecia na tzw. podwójny rygiel czyli za drugim razem naciśniecia przycisku zamykania na pilocie.
Jesli chodzi o otwieranie, nie ma mrugnięcia.
rzeczywiscie, dopiero po drugim wcisnieciu pilota mruga, czyli chyba wszystko dziala poprawnie, dzieki;)

yayko

A czy da się bez pomocy kompa zaprogramować włącznie świateł po przekręceniu kluczyka w stacyjce?

zajc

panowie sliski temat z tymi trikami, probowalem wylaczyc ta denerwujaca sygnalizacje o niezapietych pasach sposobem z pierwszej strony tego tematu, udalo sie za pierwszym razem ale na koniec kontrolka od pasow nie mrugala w sposob z opisu, sygnal dzwiekowy znikl jak i rowniez kontrolka sie nie swiecila, sadzilem ze chyba jest ok, do czasu...na nastepny dzien przy odpalaniu auta wszystkie zegary (wlacznie z temperatura i poziomem paliwa) przekrecily sie do konca i zostaly w tej pozycji ok 2-3 sekundy, po czym przy odpalaniu auta silnik dziwnie zakrecil, jakby akumulator byl slaby, troche mnie to zaskoczylo ale powiazalem to wlasnie z trikiem z dnia poprzedniego i uznalem za przypadkowy reset, przyjechalem do pracy i po 8 godzinach przy odpalaniu auta dokladnie to samo, identycznie. uznalem ze wylacze to go...no w ten sam sposob jak wlaczylem no i... auto wogole nie odpala, zegary swiruja, tak jakby akumulator byl skonczony ale nie do konca podobny objaw bo raczej taki ze komputer wszedl w tryb awaryjny i nie pozwala odpalic silnika. postanowilem odlaczyc akumulator (2 godz), nic nie pomoglo, dzisiaj postaram sie podpiac pod komputer i prawdopodobnie usunac ten blad bo nie przewiduje nic innego, apeluje jednak zeby nikt nic takiego w aucie nie probowal bo efekty sa wlasnie takie, wczesniej czytalem ze jeden kolega mial podobnie przy programowaniu szyb, moze najlepiej usuncie ten zbedny temat bo tylko klopotow narobil, wczoraj kipialem!

Proszę stosować się do zasad interpunkcji -- nie pisać jednym ciągiem, tylko zaczynać zdanie wielką literą, kończyć kropką i dzielić dłuższy tekst na akapity. Strasznie trudno się to czyta.

yayko

programowałem szyby oraz pasy i wszystko jest w porządku :) Temat jest dobry i nie ma w nim nic złego!

weksla

Potwierdzam.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps