[Focus] ST 225 3D Electric Orange

PyRsHaL, 14.09.2014, 23:14 « poprzedni - następny »

steveno

moze jeszcze puszke aluminową załuż zamast plastiku jak już tak modzisz na otro.
Do przodu!!!

PyRsHaL

28.10.2015, 17:54 #106 Ostatnia edycja: 29.10.2015, 00:21 by PyRsHaL
Cytat: Kris1976 w 28.10.2015, 09:58
Ale kompa potraktowaleś po macoszemu...jakiś boxik pasowało by mu wystrugać ;)

Na kompa jest specjalne customowe mocowanie :P



Cytat: steveno w 28.10.2015, 13:19
moze jeszcze puszke aluminową załuż zamast plastiku jak już tak modzisz na otro.

Teoretycznie ciśnienie doładowania nie powinno go rozsadzić :P

« Dodane: 29.10.2015, 00:21 »

Pierwsze wrażenia:
- jest znacznie ciszej wewnątrz - regulacja głośności wydechu w zależności od ciśnienia doładowania <3
- nie ma rezonansu pomiędzy 2, a 3 tysiącami obrotów <3
- EGT fajna sprawa
- zawór DV ładnie fuczy

Na ten rok pozostaje jeszcze jedna rzecz - Heko ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

weksla

Wstawiłeś wskaźnik EGT jakie są tego koszta?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

PyRsHaL

29.10.2015, 07:36 #108 Ostatnia edycja: 29.10.2015, 07:37 by PyRsHaL
Sam wskaźnik EGT to około 400zł, ale do tego musisz doliczyć wzmocnioną termoparę ( ta którą dostajesz razem ze wskaźnikiem długo nie pociągnie)  + montaż ( zapytam dokładnie ile, bo ja miałem to robione przy okazji innych rzeczy )

U mnie wygląda to jakby EGT było fabrycznie zamontowane :)
Spróbuję porobić zdjęcia w sobotę za widoku, bo jak wracam z pracy to już jest ciemno...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

Kris1976

Zrób bo ciekawi mnie gdzie ten wskaźnik upchałeś...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ScorpioPL

Cytat: PyRsHaL w 28.10.2015, 17:54- nie ma rezonansu pomiędzy 2, a 3 tysiącami obrotów <3
Możesz cos bardziej rozwinąć bo walcze z tym problemem mam pełny przelot i już nie mam pomysłu co robić a dodałem przelotowy tłumik i wyciszyłem podłogę w bagażniku.
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

ST

29.10.2015, 17:37 #111 Ostatnia edycja: 29.10.2015, 17:44 by ST
Cytat: PyRsHaL w 27.10.2015, 22:30

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


No pięknie jest teraz po maską, jakby nie spojrzeć :)
Widzę, że Kolega zamontował dolot z filtrem Simota. Ja mam go dostać jutro, ale w oryginalnym dolocie jest jakiś czujnik powietrza (gdzieś na linii z kolektorem dolotowym) podłączony jakąś  kostką - co z tym fantem należy zrobić?

PyRsHaL

29.10.2015, 17:55 #112 Ostatnia edycja: 29.10.2015, 17:57 by PyRsHaL
Cytat: ST w 29.10.2015, 17:37
No pięknie jest teraz po maską, jakby nie spojrzeć :)
Widzę, że Kolega zamontował dolot z filtrem Simota. Ja mam go dostać jutro, ale w oryginalnym dolocie jest jakiś czujnik powietrza (gdzieś na linii z kolektorem dolotowym) podłączony jakąś  kostką - co z tym fantem należy zrobić?

Zapewne chodzi Ci o przepływkę - u mnie jest tam gdzie była ;)

Cytat: Kris1976 w 29.10.2015, 08:53
Zrób bo ciekawi mnie gdzie ten wskaźnik upchałeś...

Jedyną fotę jaką mam póki co to jeszcze z etapu "Work in progress"

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na żywo wygląda przekozacko ;) Jak będę robił foty to porobię z innych stron jak to wygląda, ale jest mega!

Cytat: ScorpioPL w 29.10.2015, 13:28
Możesz cos bardziej rozwinąć bo walcze z tym problemem mam pełny przelot i już nie mam pomysłu co robić a dodałem przelotowy tłumik i wyciszyłem podłogę w bagażniku.

Koszt niewielki, a efekt cieszy - niestety patentu nie mogę sprzedać. W razie czego podrzucę namiar na PW.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

Adrian90

Jakimś linkiem z alledrogo byś poratował?Bo trochę ich tam jest do wyboru...

PyRsHaL

Cytat: Adrian90 w 29.10.2015, 18:45
Jakimś linkiem z alledrogo byś poratował?Bo trochę ich tam jest do wyboru...

Proszę ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://tomas-tuning.com/auto-gauge-wskaznik-temperatury-spalin-52mm-warning-egt-o_l_909.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

thomas198

Lub D1Spec trochę drożej ale myślę ze jakość też lepsza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

PyRsHaL

Jak wystroję auto to nagram filmiki jak wydech teraz chodzi z zewnątrz i wewnątrz.
Dołem jest o wiele ciszej ( komfort w trasie, bez przypału, bez buczenia ), przy bucie jest tak jak być powinno :)
Poza tym dźwięk jest jakby głębszy i wyrazistszy - bardziej rasowy <3

Nie ma to jak zakochać się na nowo...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

ST

29.10.2015, 19:33 #117 Ostatnia edycja: 29.10.2015, 19:36 by ST
Cytat: PyRsHaL w 29.10.2015, 17:55
Zapewne chodzi Ci o przepływkę - u mnie jest tam gdzie była ;)

Jedyną fotę jaką mam póki co to jeszcze z etapu "Work in progress"

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na żywo wygląda przekozacko ;) Jak będę robił foty to porobię z innych stron jak to wygląda, ale jest mega!

Koszt niewielki, a efekt cieszy - niestety patentu nie mogę sprzedać. W razie czego podrzucę namiar na PW.
Ok, dzięki za info. Jak będziesz foty strzelał, to spróbuj pstryknąć coś w okolicy przepływki....

PyRsHaL

Byłem dzisiaj na małym spocie w Katowicach, trochę polatałem, pohałasowałem - zaje***za :D
Morda aż się cieszy
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

weksla

Heheh gratulacje muszę zobaczyć w końcu na żywo. Bedę w przyszłym tygodniu w Pszczynie. Oddaję auto na rozrząd. Może wtedy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps