[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

skoti79

przy sprincie do 100km/h nie musisz wtedy zmieniać biegu na 3, więc samochód powinien być szybszy   :evil:

Kris1976

...a potrafisz zmierzyć w ile STek po modach przyspiesza do 100 kmh ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !


weksla

A tak chłopaki na poważnie czy osiągi typu prędkość a przede wszystkim przyspieszenie zmienia się po chipie NA RAZIE w serii bez gratów na powiedzmy 270ps?  Jeśli katalogowo seria ma 6.8s do 100km/h to ile po takim wirusie?
 Orientacyjnie oczywiście
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sseebbaa1

6.0-6.1
tak myślę

porównując też do RS, który podobno ma 5.9

Podpierałem się też trochę znalezionymi w sieci kalkulatorami
np.:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.060calculator.com/ (0-96 km/h)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Wydaje mi się, że szpera i 30 KM może dać jednak trochę więcej niż 0.1-0.2s do setki...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

To na ile szacujesz?
6.4?

A tak przy okazji to taki RaceLogic przydałby się...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

07.11.2014, 21:37 #37 Ostatnia edycja: 07.11.2014, 21:39 by weksla
No wlasnie fajnie byłoby pomierzyć takie pomodzone foki.

« Dodane: 07.11.2014, 21:39 »

A wtajemniczeni może podzielą się informacją gdzie kupic downpipe (i jaki) oraz sportowy katalizator. Boję się że jak wywalę nie przejdę przeglądu. Chociaz w mondeo nie mam i od 5 lat przechodze. Co uważacie?
Docelowo chciałbym downpipe, decat lub sportowy CAT, większy IC no i program.
Wydechu raczej nie ruszam seryjny mi pasuje. Może jedynie końcówki wymienie.

A co odnośnie gadżetów typu sportowe wkadki filtra powietrza itp,
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

07.11.2014, 22:27 #38 Ostatnia edycja: 07.11.2014, 22:29 by badger
Cytat: sseebbaa1 w 07.11.2014, 20:21To na ile szacujesz?
Myślę, że gdzieś w połowie drogi pomiędzy serią i RS-em. :)

« Dodane: 07.11.2014, 22:29 »

Cytat: weksla w 07.11.2014, 20:37Chociaz w mondeo nie mam i od 5 lat przechodze.
Mondeo to diesel. To inna historia. Tam sprawdzają ew. tylko dymienie, a normy są strasznie liberalne. Przy benzynowym silniku nie przejdziesz legalnie bez katalizatora o ile Ci zmierzą. Żeby mieć pewność, że nie będzie problemu ze składem spalin, a przy tym nie przesadzać z restrykcyjnością, powinieneś założyć metalowy 200 CPSI.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Czyli takie coś moge kupić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.e-tlumiki.pl/product.php?id=6016
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Trudno powiedzieć, nie ma tam podanych żadnych parametrów, w tym parametrów katalizatora. Jesteś pewien, że to nie jest po prostu zamiennik oryginału?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Jak dla mnie wygląda na zwykły zamiennik oryginału w komplecie z downpipą

Do siebie chcę kupić metalowy 200cpsi z Magnaflow - na alledrogo są takie dostępne w okolicach 400zł
No i downpipe 3" by sie przydał - zastanawiam sie czy dawać gdzies do zrobienia, czy kupić gotowca ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

weksla

Mag może dasz jakiś namiar na taki katalizator i downpipe. Najlepiej p&p
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Pytanie do użytkowników Focusów ST
Chodzi mi o wyposażenie samochodu (przedlift - może w polifcie bylo więcej bajerów)

Czy każde auto było wyposażone w wersji ST tak samo?

Moje z tego co zauważyłem ma:
- 6xairbag (2 przednie, boczne w stołkach i kurtyny);
- skórzana tapicerka (niestety fotele z regulacją manualną w 100%);
- centralny zamek z guzikami na klamkach zewnętrznych do zamykania auta)
- bezkluczykowy system odpalania auta (kluczyk w kieszeni);
- klimatyzacja automatyczna;
- xenony ze spryskiwaczami i samopoziomowaniem;
- podgrzewane fotele przednie;
- podgrzewana przednia szyba;
- samościemniające lusterko wewnetrzne;
- czujnik zmierzchu i deszczu;
- chyba fabryczny alarm z czujkami w lampce podsufitki;
- ESP (ale to chyba standard)

Chyba tyle wiecej rzeczy nie zaobserwowałem.

Z rzeczy których mi brakuje:

- składane lusterka zewnętrzne!!!!!!!!!!!!! - wystepowało to w fokach?
- elektryczna regulacja foteli!!!! - wystepowało?
- tempomat;
- szyberdach.

Więcej chyba nie było. jeśli było to proszę o uzupełnienie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

u mnie to samo , z tym że brak podgrzewania dupki , a i raczej masz bi-xenony a nie xenony.
Szyberdach i elektryka foteli - tego raczej nie było . Z resztą po co regulacja foteli, ja mam max na glebie a i tak mi się siedzi za wysoko !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !