Zakupy w j-w-racing.co.uk

snafu, 01.12.2014, 11:34 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Szpera wygląda jakby była typu Torsen, a więc tak samo jak Quaife. Wnioskuję to po tym, że na zbliżeniu zdjęcia przez otwór w obudowie widać fragment zębatki w kształcie walca o skośnych zębach. Zresztą z opisu wynika, że dają dożywotnią gwarancję, co raczej oznacza, że nie ma tam żadnych elementów zużywających się - a więc to Torsen, który opiera się na skomplikowanym układzie zębatek.

Dożywotnia gwarancja udzielana jest pewnie tylko wtedy, gdy zamontuje się to w wyznaczonym warsztacie za wysoką cenę usługi. Czyli tak samo jak w Quaife :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

skoti79

Ma tak samo jak quaife 30%, bo się nie wyczytałem?
Zamówiliście Wasze? :)

weksla

Powiedzcie mi czy ta szperę instaluję się bezproblemowo, tz nie trzeba wymieniać połowy auta, tj wahaczy, amortyzatórów itp, poprostu plug&paly?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

Teoria mówi,  że P&P :)

sseebbaa1

Nie wiem jak jest z napięciem wstępnym tej szpery (czy jak to tam nazwać). Wczoraj po raz pierwszy ją zobaczyłem, jak mi pokazałeś linka.

Szpera pod względem miejsca pasuje P&P (mówię o Quaife, ale ta raczej też).
Znalazłem na YT filmik instruktażowy dotyczący montażu szpery Quaife w Focusie mk3 ST250.
Wszystko wygląda w miarę prosto, ale ciężki temat może być z ostatecznym ustawianiem łożysk przy dyferencjale. Chodzi o jakieś odstępy z dokładnością do ułamków minimetrów, stosuje się jakieś specjalne podkładki dystansowe, ale trzeba wiedzieć o jakiej grubości, a ich grubość ustala się dopiero przy montażu. Jeszcze nie analizowałem tego tak szczegółowo.


A nasze szpery Alek miał zamawiać wczoraj.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

skoti79

Barti ma zamontowaną szperę,  może coś podpowie.

sseebbaa1

Ja na Twoim miejscu zamówiłbym taką szperę i dorzucił tu do dużej paczki (zakupów grupowych). Dobra cena, a wygląda na kopię Quaife.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

Cytat: sseebbaa1 w 25.02.2015, 09:46stosuje się jakieś specjalne podkładki dystansowe, ale trzeba wiedzieć o jakiej grubości, a ich grubość ustala się dopiero przy montażu.
Zgadza się , tak miałem przy montażu Torsena w Cougarze. Ale wtedy w komplecie z LSD był cały zestaw podkładek, teoretycznie o 6 grubościach co 0.1 mm. Niestety pechowo trafiło mi się tak, że były tylko 2 grubości, choc podkładek w sumie było 6. Trzeba było te grubsze szlifować, ale w końcu się udało.


« Dodane: 25.02.2015, 10:56 »

Cytat: sseebbaa1 w 25.02.2015, 10:17wygląda na kopię Quaife.
To nie jest kopia Quaife'a. MFactory jest dobra firmą, nie może być mowy o podróbce. Prędzej bym obstawiał że wykupili licencję na mechanizm Torsena.

skoti79

Cytat: sseebbaa1 w 25.02.2015, 10:17
Ja na Twoim miejscu zamówiłbym taką szperę i dorzucił tu do dużej paczki (zakupów grupowych). Dobra cena, a wygląda na kopię Quaife.
Muszę się zorientować, jak vat ominąć :)

TAM

Sposób jest tylko jeden - kupić na firmę z europejskim nipem.

weksla

Czyli pasuje zakupić i wrzucić hehhe
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

fabio210

To jak będziecie zamawiać z j-w racing, to dla mnie prośiłbym zawór dv no i ecu spacer, bo jeszcze nigdzie nie zamówiłem,
a boost-selenoid obiecał mi Tam.

TowerST

Może się komuś przyda, ale właśnie ściągnąłem z UK (pumaspeed) kolektor. Sklep wyliczył mi przesyłkę na 250 PLN. Powiedziałem im, że sam załatwię im kuriera, niech tylko przygotują paczkę i podadzą mi jej parametry. I tak zrobiłem, skorzystałem z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.angliapolska.pl. Kosztowało to mnie 80 PLN. Paczka przyszła w 3 dni robocze - kurierem DPD.
RS Mark III / było ST225 / ST150

TAM

Bardzo ciekawa informacja, na pewno się przyda!

georgus

Cześć
Ponowię temat DV .... ktoś jeszcze chętny ?
1. fabio210
2. georgus
3. TowerST

Jakaś aktualizacja ...tematu?
FF I 1.6 2000r. 5D   FF II 2.5 ST 2008r. 5D