[Mondeo] Jaki olej do skrzyni i do wpomagania?

yayko, 03.12.2014, 12:12 « poprzedni - następny »

yayko

03.12.2014, 12:12 Ostatnia edycja: 03.12.2014, 18:19 by yayko
Witam

przy okazji wymiany amorów i paru rzeczy chce wymienić też olej w skrzyni i do wspomagania tylko nie wiem jakie :)

« Dodane: 03.12.2014, 18:19 »

Ktoś podpowie :)

TAM

Myślę, że większosć ma to co Ford standardowo zaleca... To nie są jakieś wyczynowe płyny.

sseebbaa1

Ale to jest dobre pytanie!
Czasami kupienie oleju o kilka, kilkanaście procent droższego powoduje, że mamy dużo lepsze parametry.
Nie wiem jakie to może mieć znaczenie akurat dla skrzyni, ale przyłączam się do pierwszej części tytułowego pytania, bo przymierzam się do montażu szpery i będę musiał zalać skrzynię biegów nowym olejem :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

Szpera, przynajmniej RS-owa i eksploatowana nie w sposób wyczynowy nie wymaga specjalnego traktowania. Ja też pewnie niedługo będę w takiej sytuacji i zaleję raczej po prostu tym, co jest standardowo w RS-owej skrzyni. A może jednak jest coś szczególnie wartego polecenia i bez dodatków złota? Chętnie skorzystam z dobrej rady.

yayko

a jaki dokładnie olej :)
i jaki mam symbol :)

TAM

Według specyfikacji Forda ma być Motorcraft 75W90. Natomiast bardzo zachwalanym olejem jest Millers CRX 75w90 NT, tyle że do Focusa RS MK1. Niestety nie znalazłem 100% potwierdzenia, że nadaje się do RS MK2, więc lepiej założyć że się nie nadaje. Zresztą na stronie Millersa jest wyszukiwarka olejów, i według niej do RS MK2 przewidziany jest TRX SYNTH 75w90, który jest nawet wyraźnie tańszy od Motorcrafta - do kupienia po 65 zł/litr. O ile się nie mylę, potrzeba ok. 3 litrów.

yayko

już kupiłem taki tylko że castrola :)

TAM

A możesz podać pełną nazwę/dokładne oznaczenie?

yayko

CASTROL – SYNTRANS FE 75W

CASTROL – ATF DEX II MULTIVEHIC