[Mondeo] ST220 Panther Black tournier

tomekka, 01.02.2015, 22:57 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: tomekka w 21.05.2015, 17:53wydaje mi się, że najbardziej słychać to w okolicach kolektora, od strony zbiorniczka płynu wspomagania
Pierwsza myśl - sprawdzić wszystkie koła/rolki od paska, bo to on jest przecież od tej strony (prawa strona auta).
Buczenie zmienia się wraz z obrotami, nasila się po dodaniu gazu. Wtedy też co oczywiste pasek szybciej obraca chociażby rolką napinacza itp.

Niestety od tej strony jest też rozrząd, co nie brzmi już tak tanio. Ale wydaje się, że ten dźwięk z nagrania nie jest tak stłumiony, jakby wydobywał się spod metalowej pokrywy. Więc jest szansa, że to nie rozrząd.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

tomekka

No wlasnie byłbym za rolkami i napinaczem, akurat z tej strony to jest ta droższa zabawa - pasek A/C 340 zł napinacz 580 zł i rolka luźna 270 zł No ale chyba bedzie trzeba zrobic, producent i tak zaleca wymianę po 10 latach/240tkm

tomekka

powoli powoli do przodu:

zaciski ASBO w świetnym stanie, więc tylko pomalowałem cynkiem i na to będzie kolor

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



zamówiłem również sprężyny Eibach te co ma Tomasz: Finis 1132336 - chcę uniknąć tego, żeby tył stał niżej niż przód.

Tigerbart

No panie, będzie ładnie

tomekka

po 4 tygodniach od aplikacji rain X

szyby myte Meguiars Glass Cleaner perfect clarity

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=mRkSdwMHYEE

tomekka

13.07.2015, 19:18 #50 Ostatnia edycja: 13.07.2015, 19:26 by tomekka
myju myju

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



oczywiście jak byłem w rodzinnych stronach, dzień przed powrotem do wawy padło łożysko LT - zamówione SKF. Chciałem ostrożnie wracać czyli przepisowo + 10 km/h ;) max do 120.
takie oto spalanie uzyskałem, ale to nie dla mnie:P poza tym już zrobiłem 9kkm - niedługo serwis olejowy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



kompletuje nadal części, ale co dokładnie to pochwalę się już w sierpniu.

BTW Panowie potrzebuję waszej pomocy. Mam okazję zamówić sobie w prezentujee części SKFu (cena nie gra roli - no to jadę po całości:)) ale potrzebuję numery tych części. Jak znacie jakieś konkretne np. z osprzętu albo inne to poproszę.

łożysko przód VKBA3575
łożysko tył VKBA3576
mocowanie amortyzatorów przód (łożyska + poduszki) VKDA35418T
przegub napędowy zewnętrzny VKJA5289

coś więcej :evil:?

zajc

Mam pytanie: u mnie słyszę właśnie dźwięk dochodzący z tylnego prawego koła, tak jakby łożysko. Pytałem znajomego handlarza częściami i powiedział mi, że łożysko zintegrowane jest z piastą i taki zestaw SKFa kosztuje ok. 400zł. Widzę, że jesteś chyba w temacie więc chciałbym zweryfikować tą informację ;) z góry dzięki

yayko

czego używasz do felg?

pietro89

z tyłu na pewno łożysko występuje z piastą ... mam już temat za sobą bo wyło u mnie z obydwu stron niestety :(
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

tomekka

Cytat: zajc w 16.07.2015, 16:06
Mam pytanie: u mnie słyszę właśnie dźwięk dochodzący z tylnego prawego koła, tak jakby łożysko. Pytałem znajomego handlarza częściami i powiedział mi, że łożysko zintegrowane jest z piastą i taki zestaw SKFa kosztuje ok. 400zł. Widzę, że jesteś chyba w temacie więc chciałbym zweryfikować tą informację ;) z góry dzięki

ja kupiłem na allegro za 330 z przesyłką. U mnie to tak wyglądało: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/RN0KH0NEpAI oczywiście w czasie jazdy nie było to tak głośne? chyba. Podjedź na stacje diagnostyczną żeby to sprawdzić, zapłacisz grosze, a wykluczysz inne rzeczy.

yayko, to był akurat produkt bmw ale standardowo używam Tenzi prix


zajc

Cytat: pietro89 w 16.07.2015, 17:57
z tyłu na pewno łożysko występuje z piastą.... mam już temat za sobą bo wyło u mnie z obydwu stron niestety :(
Ok dzięki
Cytat: tomekka w 16.07.2015, 18:02
ja kupiłem na allegro za 330 z przesyłką. U mnie to tak wyglądało: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/RN0KH0NEpAI oczywiście w czasie jazdy nie było to tak głośne? chyba. Podjedź na stacje diagnostyczną żeby to sprawdzić, zapłacisz grosze, a wykluczysz inne rzeczy.
U mnie nie jest tak głośno ale delikatnie słychać a to "delikatnie" czasami wyprowadza człowieka z równowagi, ma być cisza i tyle. Pewnie tak zrobię jak radzisz i podjadę do diagnosty ;)

tomekka

korzystając z chwili wolnego:
- przyciemnione kierunki + wsteczny
- nowe listwy zbierające szyb bocznych (na starych były purchle)
- nowy emblemat st220
- brakowało zaślepek gniazd amortyzatorów przód pod maską.
- pomalowane plastiki kierownicy (były powycierane)

ponownie przepraszam za jakość zdjęć, ale szybko chciałem się pochwalić :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



wylał amortyzator PP - więc zmieniły się plany co do zawieszenia. Pewnie mnie potępicie:), ale zamówiłem kit ta technix -50. Co będzie to będzie, wierzę ze dobrze :) zamówienie powinno być około środy, ale czekam jeszcze do 15 sierpnia na przegub SKF i "osprzęt" (poduchy, łożyska, osłony, odboje amorów). Chciałbym dopiąć cały temat w sierpniu   łącznie z Asbo :)

qualin

Będziesz zadowolony z technixa :)  ja nie mogę złego słowa powiedzieć o tym zawieszeniu. Juz parę tys km na nim zrobiłem :)

Tigerbart

Czym przyciemniłeś lampy? Też chciałem tak zrobić. Podaj mi szczegóły plis

tomekka

Przyciemniająca Folia do lamp oracal :)