Granatowy zawrót głowy:)RS

steveno, 03.02.2015, 13:41 « poprzedni - następny »

T

Dlaczego taka średnica? Jakbym nie liczył, to wychodzi, że to jest (w najlepszym razie) na styk w stosunku do Twojej mocy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM

2.75" to bardzo dobra średnica dla części od tłumika środkowego do końca pod warunkiem, że DP i kat będą 3". Trzeba tylko zastosować dobrą zwężkę na styku 3"/2.75", ale to naprawdę nie problem, bo jak nietrudno policzyć ,,próg" na styku tych dwu średnic to niewiele ponad 3 mm.

T

Tak, jeśli początek będzie 3", to powinno działać ok. Temperatura spalin i ich objętość spada w miarę przepływu przez układ wydechowy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

carlosc

Panowie  ja mam 3 cale  full down  pipe do końca z ostatnim  tlumikiem  koncowym przelot  i jest bomba dla  mnie trochę za cichy  ale  każdy ma inny gust...aha i końcówki  jak dla mnie za bardzo schowane...ale graty
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

steveno

Cytat: Tomasz w 09.08.2015, 11:37
Dlaczego taka średnica? Jakbym nie liczył, to wychodzi, że to jest (w najlepszym razie) na styk w stosunku do Twojej mocy.
pytaj Michala z Mg to od określał  ja się na tym nie znam tez wolałem cały ale wyszło jak wyszło efekt jest 1 klasa wiec PÓKI co jestem zadolony szkoda ze tak drogo za nie cały  wydech ale coś tak czasem bywa
Do przodu!!!

KrisSz

09.08.2015, 12:51 #215 Ostatnia edycja: 09.08.2015, 12:52 by KrisSz
Najważniejsze że jesteś zadowolony. 3 cale jest wymagane jeżeli planujesz mieć więcej niż 390 KM. Niemniej 3 cale pozwala w ześniej wstawać turbinie i sprawniej ewakuować spaliny. Nie trzeba cudować przy połaczeniu cat z catbackiem. Ja 2 lata jeździłem z seryjnym catbackiem i dp i decatem w 3 calach. Ciesz się hałasem ;-)
Pozdrawiam

K

carlosc

Halasuj  synek  halasuj
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

TAM

Cytat: Tomasz w 09.08.2015, 11:55
Tak, jeśli początek będzie 3", to powinno działać ok. Temperatura spalin i ich objętość spada w miarę przepływu przez układ wydechowy.
Właśnie o to mi chodziło – taki patent pozwala w pewnym stopniu utrzymać stałą prędkość spalin. Mam tak u siebie.

KrisSz

Ja mam 3 cale po całości i nie zauważyłem żeby mi spowalniało ;-). To nie silnik wolnossący, turbina dba o to żeby przepływ był jak najbardziej dynamiczny. Oczywiście mogę się mylić. ;-) uważam że wydech ładnie gada i nie ma powodu żeby wpadać w panikę że coś nie halo.
Pozdrawiam

K

TAM

Bez przesady, do paniki bardzo daleka droga :-) Turbina oczywiście robi swoje, ale jak jest już blisko granicy wydajności, to trzeba jej pomóc (co zawsze jest dobrym pomysłem). Dlatego zaczyna się robić rzeczy, które w silniku wolnossącym są koniecznością - zmniejszanie oporów dolotu, poprawa charakterystyki wydechu itd. Na takich zabiegach można zyskać dodatkowe 20-50 KM nie zmieniając turbiny.

steveno

Wrażenia po trasie super,jak wwjeżdzam do tuneli to wali się sufit a w trasie przy 100/120180 itp cisza przystałej prędkości a jak się dodaje gazu to pięknie brzmi,troche czuć pod podłogą ale ogolnie super cisza a zarazem hałas WRC jak chce :)

« Dodane: 09.08.2015, 20:11 »

Cytat: carlosc w 09.08.2015, 12:59
Halasuj  synek  halasuj
Sie wie:)

« Dodane: 09.08.2015, 20:12 »

Cytat: carlosc w 09.08.2015, 12:08
Panowie  ja mam 3 cale  full down  pipe do końca z ostatnim  tlumikiem  koncowym przelot  i jest bomba dla  mnie trochę za cichy  ale  każdy ma inny gust...aha i końcówki  jak dla mnie za bardzo schowane...ale graty
Niektórym zawsze mało hehehh
Do przodu!!!

KrisSz

Dobrze że jesteś zadowolony :-D
Pozdrawiam

K

Mustang

Steveno leciałeś dzisiaj trasą Częstochowa Piotrków? Jeśli tak to mijaliśmy się bo rzuciła mi się naklejka motorsport na przedniej szybie :)

steveno

Cytat: Mustang w 10.08.2015, 00:53
Steveno leciałeś dzisiaj trasą Częstochowa Piotrków? Jeśli tak to mijaliśmy się bo rzuciła mi się naklejka motorsport na przedniej szybie :)

Tak też Cię widziałem tylko nie zdążyłem mrugnąć:)
Do przodu!!!

T16user

3"all the way=remap wiec dobrze Ci powiedzieli w MG.