Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


V6 vs TDCI

weksla, 19.07.2010, 22:55 « poprzedni - następny »

Cinkciarz

Darek u Ciebie przydałaby sie taka modyfikacja:D powiedz szczerze szarpnąłbyś sie na cos takiego:D ale to kupe kasy i faktycznie silnik zrobiony od podstaw i nietylko przeniesienie napedu zawieszenie wzmacniane ale efekt piekny ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cytat: Cinkciarz w 30.07.2010, 19:46
Darek u Ciebie przydałaby sie taka modyfikacja:D powiedz szczerze szarpnąłbyś sie na cos takiego:D
I od razu do tego LPG. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Petersan


eng

Cytat: Cinkciarz w 30.07.2010, 19:46
Darek u Ciebie przydałaby sie taka modyfikacja:D powiedz szczerze szarpnąłbyś sie na cos takiego:D ale to kupe kasy i faktycznie silnik zrobiony od podstaw i nietylko przeniesienie napedu zawieszenie wzmacniane ale efekt piekny ;)

Nie jestem wariatem i mam inne wydatki niż tylko mondeo także napewno nigdy czegoś takiego nie zrobie.

Cinkciarz

no wiadomo ale tak szczerze mówiać to facet jest jakimś typowym milosnikiem kazdy detal dopieszczony silnik na czesci pierwsze rozebrany
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

heh po paru dniach nieobecności, widzę tutaj ciekawe teorie co poniektórych ludzi:)
Ja wróciłem dziś rano z północy kraju, i jeszcze bardziej jestem przekonany że moim następnym autem tez będzie diesel, z tym że mocniejszy. Jednak tym co się ma czyli 400Nm wyprzedza się bardzo przednio, i niestety niejeden benzyniak, nawet 2.8 litrowemu bmw 5 wyprzedzanie aut szło znacznie gorzej i dłużej niż np mi. Ale cóż pewnych racji nie przetłumaczy się oponentom. No i ten przepał 5,5l wg kompa. 5.9 licząc na piechotę.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Dokladnie :D co diesel to diesel mój następny to będzie 2,7 HDI bi turbo wiadomo oczywiscie jaki;) moc w serii 204 po chipie 240km wystarczy:D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Cytat: weksla w 01.08.2010, 17:21
Jednak tym co się ma czyli 400Nm wyprzedza się bardzo przednio, i niestety niejeden benzyniak, nawet 2.8 litrowemu bmw 5 wyprzedzanie aut szło znacznie gorzej i dłużej niż np mi.
A ja dogoniłem Octavią TDI Porsche Carrera, a nawet wyprzedziłem ze dwa motocykle. Jakie powinienem wyciągnąć z tego wnioski? ;)

Cytat: weksla w 01.08.2010, 17:21
Ale cóż pewnych racji nie przetłumaczy się oponentom.
Jak się nie ma argumentów tylko powtarza bez przerwy "diesel jest super", to rzeczywiście trudno...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

kolego ale ja z tą beemką 5 2.8 jechałem przez mniej więcej 200km drogi i niestety jakoś nie mógł mnie odejść, i nie pierdziel mi tu że mu się nie chciało, bo jechał nią łysy tłusty burak który bardzo tego pragnął i ewidentnie działałem mu na nerwy.
Ale co ty mi cały czas o tych argumentach, ja już swoje przedstawiłem i tego się będę trzymał, a jeśli do Ciebie nie trafiają to twoja sprawa. I gdybym narzekał na diesla to bym go sprzedał i kupił benzyniaka ale tak nie zrobię, a kolejne auto to też będzie "kopciuch"
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KLUSEK

Ale weksla. Zaloze sie ze jemu sie nie chcialo. Ale z powodu takiego ze to "pusty lysy burak" nie umial tym jezdzic.

Fizyki nie oszukasz, przedstawilem juz fizyczne podstawy przewagi benzyny. Odnies sie do tego, a nie tylko diesel i diesel. Chyba oczadziałeś :)

T

Cytat: weksla w 01.08.2010, 19:15
kolego ale ja z tą beemką 5 2.8 jechałem przez mniej więcej 200km drogi i niestety jakoś nie mógł mnie odejść, i nie pierdziel mi tu że mu się nie chciało, bo jechał nią łysy tłusty burak który bardzo tego pragnął i ewidentnie działałem mu na nerwy.
Przede wszystkim z tego co piszesz jechałeś za nim czyli w tunelu aerodynamicznym co samo w sobie daje Ci dużą przewagę. A tego czy mu się chciało, czy umiał, czy auto było sprawne i czy to naprawdę było 528 nie wiemy i się nie dowiemy. Wiadomo jednak, ze E39 528 (to było takie?) ma osiągi na poziomie ST220 (7,5 do setki), a Ty sobie przecież nie radzisz z engalską V-ką na 1/4, która ma, lekko licząc, o 60 KM mniej niż ST-ek.

Cytat: weksla w 01.08.2010, 19:15
Ale co ty mi cały czas o tych argumentach, ja już swoje przedstawiłem
Problem w tym, że jeszcze ich w zasadzie nie widziałem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Cytat: Tomasz w 01.08.2010, 20:24
, a Ty sobie przecież nie radzisz z engalską V-ką na 1/4, która ma, lekko licząc, o 60 KM mniej niż ST-ek.
Problem w tym, że jeszcze ich w zasadzie nie widziałem. ;)

Hmm....nie było w sumie wyścigu Eng Weksla. Był GaBB Eng i GaBB Weksla. Z tym, że nie wiem czy chce dalej katować moją skrzynię w wyścigach, które o pare metrów czasami centymetrów dają komuś przewagę. Albo wygrywam zdecydowanie albo wcale się nie ścigam. Nie wiem czy kiedykolwiek się dowiemy co bybylo gdyby. Zreszta wydaje mi się, że ustaliliśmy już który silnik jest lepszy na sprint, a który w ogólnej eksploatacji.  No chyba, że czegoś nie wiem?

T

Cytat: eng w 01.08.2010, 21:40
Hmm....nie było w sumie wyścigu Eng Weksla. Był GaBB Eng i GaBB Weksla.
No ale jakieś wnioski można z tego wyciągnąć. ;) Jakoś nie widzę sprawnego E39 528 przegrywającego ze 160-cio konnym TDCI.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

a wy ciągle o tym sprincie, mnie on wcale nie interesuje, tak jak napisał eng kilkunastocentymetrowa przewaga w jedną albo drugą stronę naprawdę nic nie daje, dla mnie na 1/4 szkoda auta i mojej dwumasy przede wszystkim. i nie gadaj mi o tunelu aerodynamicznym, bo to naprawdę już śmieszne zaczyna się robić:)
Tomasz specjalnie dla ciebie (wiem jestem upierdliwy) znów przytoczę ten oto link:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://passionford.com/forum/restorations-rebuilds-and-projects/243788-mondeo-titanium-x-2-2tdci.html
Może to 2,2 a nei 2,0 ale nie sadzę żeby to miała tak duże znaczenie. poza
tym auta pokroju E39 myslę ze nie stanowią dla tego 2,2 większego kłopotu, on łyka je na śniadanie:)

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

bo to jakis czarny potwór a nie mondeo  8) w wersji Extreme. na pierwszy rzut oka  "ZWYKLE" TDCi :D heheh  można sie nieźle oszukać.
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600