Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


V6 vs TDCI

weksla, 19.07.2010, 22:55 « poprzedni - następny »

weksla

znajdziesz go w "moje auto"
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 22.07.2010, 09:54
znajdziesz go w "moje auto"
A co z przełożeniami? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Cytat: weksla w 21.07.2010, 23:05
to że jest lżejsze to fakt - powinieneś się zmierzyć jak jesteś taki szczegółowy mk3, ale niech ci będzie.
Ale uważaj żeby ten mój okopcony tyłek nie oddalał Ci się zbytnio.

Moze jeszcze w ogóle wyjmiemy silniki i same silniki na hamowni sprawdzimy, zebys nie mial zarzutow pozniej ze MK2 lzejsze :D

Wczoraj wieczorem zainspirowany tymi dyskusjami wzialem swoje V i ojca TDCI 130 oraz kumpla TDCI 115 i pojechalismy na ustronne miejsce ;) Oczywiscie za kazdym razem wyniki do przewidzenia byly :)

T

Cytat: KLUSEK w 22.07.2010, 09:59
Wczoraj wieczorem zainspirowany tymi dyskusjami wzialem swoje V i ojca TDCI 130 oraz kumpla TDCI 115 (...)
W jaki sposób udało Ci się prowadzić trzy auta naraz? :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

No nie prowadzilem ja :D
Ale zmienialismy sie za kierownica po kolei, i ten kto prowadził V - wygrywał :D
Mowimy oczywiscie o sprincie na 400 metrow

auchim

było lepiej 0,7 zrobić a nie tych ćwiartek się uczepiliście  ;)

KLUSEK

Nie bylo w poblizu takiego odcinka bezpiecznego niestety.

weksla

ale ze mną się zmierz:)
a nie serią 130 tym bardziej 115
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KLUSEK

Ale dyskusja jest V6 vs TDCI czy Stock V6 vs Chipped TDCI ?

weksla

ale tu wszyscy prawie mają stock V6 i o takich mówimy.
Zwykłego tdci 130ps to można porównywać z 2.0 rzędówką 145ps i to są auta porównywalne
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KLUSEK

No to o co ta cała dyskusja. Dlaczego upierasz się, ze diesel jest lepszy, szybszy, bardziej wydajny. Skoro sam przyznajesz, ze bez modowania go możesz conajwyzej pogonić z 2.0 R4? A żeby mógł dorównać Vce musi dostać chipa na +30 koni przynajmniej.

Kolego no bądź konsekwentny w swoich teoriach :)

T

Cytat: KLUSEK w 22.07.2010, 15:28
No to o co ta cała dyskusja. Dlaczego upierasz się, ze diesel jest lepszy, szybszy, bardziej wydajny. Skoro sam przyznajesz, ze bez modowania go możesz conajwyzej pogonić z 2.0 R4? A żeby mógł dorównać Vce musi dostać chipa na +30 koni przynajmniej.
Hehe, no właśnie, a porównywanie TDCI "po tuningu" z V-ką "po tuningu" jest lekko bez sensu bo co oznacza to "po tuningu"? Prawdą jest, że turbodieslowi dużo łatwiej dodać ze 30 koni niż V-ce, ale z drugiej strony możliwości tuningu TDCI kończą się na ok. 200 KM, natomiast z 2,5 V6 można zrobić 300 albo nawet wiecej bez zakuwania.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

Moje ST 220 waży 1545kg bez kierowcy, bakiem 3/4, wszystkimi płynami i bez wielu zbędnych gratów które woże  teraz. Błąd wagi wynosił ok 20kg

weksla

kolego klusek ja jestem konsekwentny, ponieważ cały czas mówiłem o dłubanych "V" a to ze ty masz serie to nie wiedziałem bo nie zagłębiałem się wcale w Twoje auto. A że seryjną 130 tdci owszem możesz porównywać z 2,0 Pb i sądzę że to porównanie diesel wygrywa.
Ale na zakończenie ja was nie przekonam, a wy mnie nie przekonacie, myślę że pora zakończyć ten temat.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Cytat: weksla w 22.07.2010, 20:12
kolego klusek ja jestem konsekwentny, ponieważ cały czas mówiłem o dłubanych "V" a to ze ty masz serie to nie wiedziałem bo nie zagłębiałem się wcale w Twoje auto. A że seryjną 130 tdci owszem możesz porównywać z 2,0 Pb i sądzę że to porównanie diesel wygrywa.
Ale na zakończenie ja was nie przekonam, a wy mnie nie przekonacie, myślę że pora zakończyć ten temat.


Obstawiam że w tym momencie ta "zwykła nie dlubana  V-ka" po prostu by wymiękła ;) jako obserwator z bliska znam Wekslowy samochód.

Krótko mówiąc Weksla to groźny rywal w zwykłym kombiku trzeba pamiętać ze wypolerowane na połysk felgi "dają" jakieś 5km wiecej;) hehehe 8)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600