Focus st MK III FELGI

niedziel, 10.03.2015, 00:08 « poprzedni - następny »

niedziel

Panowie, czy zmiana felg z ET 55 (standardowe felgi) na felgi o ET 40 będzie pasowała? Mówimy tu o tym samym rozmiarze i szerokości 18' 235/40. Czy ktoś robił taki myk?

sseebbaa1

Zmiana ET z 55 na 40 oznacza, że felga będzie bardziej wysunięta na zewnątrz o 15 mm. Czyli tak jakbyś założył do swojej felgi dystans o grubości 15 mm.
(pod warunkiem, że szerokość porównywanych felg jest rzeczywiście identyczna)
Poszukaj zatem bardziej informacji o pasujących dystansach.
FF mk3 ST jest niestety jeszcze stosunkowo mało popularnym samochodem w Polsce, więc sugerowałbym szukanie informacji o przeróbkach na zagranicznych forach. Szukaj słów "spacers" lub "Spurplatten" oznaczających właśnie dystanse.

Wydaje się jednak, że 15 mm różnicy powinno bez problemu schować się w nadkolu, co wnioskuję po podobnych wyliczeniach (i faktycznych sprawdzeniach) w FF mk2 ST.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Heko zakładał u siebie dystanse 17 czy tam 18mm i nie ma problemu ...

W ST Mk3 podobnie jak w Mk2 fele są 8J18 z tego co pamietam.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

niedziel

Sprawdzałem u dostawców felg i maja kwity na to ze pasują do st mkIII. Nie potrzebuje dodatkowych dystansów. Sprawdzałem to rownież w OZ polska i rownież maja informacje ze pasują. W związku z tym zakładam ze bedą pasowały i nie powinno być z nimi żadnych problemów. Dzięki za informacje.

MAG

Np ja właśnie w tym sensie pisałem, ze skoro Heko miał dystans 18mm do fabrycznych felg, to skoro zamieniasz Felę na takie z osadzeniem o 15mm mniejszym to problemu mieć nie będziesz ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

niedziel

Miejmy nadzieje :) dowiem sie za jakiś tydzień :) Fele zamówione wiec teraz czekam aż przyjdą :) dzięki MAG za pomoc.