[Mondeo] ST220 Estate - Rodzinny Grand Tourer

Tigerbart, 16.05.2015, 17:35 « poprzedni - następny »

tomekka


Tigerbart

Bo na jednej zrobił się bąbel i jest do śmieci. Panowie w wulkanizacji zmartwili się zmieniając mi koła na zimowe, że nie będą mieli zarobku z prostowania felg, bo okazały się być prościutkie jak w dniu gdy je zakładałem w marcu zeszłego roku.

Cena jest do dogadania, wszystko zależy czy uda mi się kupić nowe felgi.

Tigerbart

Zawitają u mnie zapewne koła Japan Racing JR11 9,5x19" ET35 z oponami 215/35/19.

Przykład:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.wheelzone.se/galleri-kundbilar/volkswagen-caddy-19-tdi-07.html

Na zdjęciu od razu jest powiększenie jak się kursorem najedzie. Jedyna różnica to kolor, ja chcę Hyper Silver.

MotoManiaq

O rzesz !!! piekna felga  :love:  i taki naciag zrobisz???

SAGAL

ładna fela ale czy będzie pasowała do mondeo
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

yayko

Będzie bo ja takie chciałem :)

Tigerbart

Czy wzór będzie pasować - będzie na pewno, zależy mi na wklęsłych ramionach felgi i myślę, że będzie ładnie. Koszt to 639 Funtów + KW.

Jeśli zapadnie ostateczna decyzja to moje RS'y będą na sprzedaż a także dystanse H&R 15mm (przykręcane ze szpilkami).

sseebbaa1

Cytat: Tigerbart w 31.01.2016, 21:089,5x19" ET35 z oponami 215/35/19

Kurcze myślałem, że będziesz tym samochodem JEŹDZIŁ, a nie toczył się :)

Wiesz ile taka felga będzie wystawała?!
Idealnie z bokiem auta zrównują się ori felgi z dystansami 20 mm (7,5 + ET32,5).
Felgi Tomasona (8,5 + ET40) wystają o kolejne 5,5 mm dalej na zewnątrz auta.
A te sugerowane przez Ciebie 9,5 + ET35 będą wystawały jeszcze o kolejne 17,5 mm dalej od Tomasonów!

Czyli felgi JR wystają o kolosalne 23 mm bardziej od znanych nam oryginałów z 20 mm dystansem.


Z tego co pamiętam to na forum kolega Tycek miał też jakieś takie przesadzone rozmiarowo felgi. Ale on traktował auto jako egzemplarz pokazowy i jeździł na ambitne zloty pokazowe. Poproś go o dokładne wymiary felg i opon oraz zdjęcia auta, bo niestety fotki z jego tematu zniknęły.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

W Escorcie 8x16 ET 25 (Ronal Cosworth) wystawały mi tak, że bieżnik opony chował się na mniej niż 10mm pod nadkole. Felga wystawała jakieś 2-3 cm. opony miałem 195/40 ;)

MAG

Bartek - ale czemu takie nalesniki chcesz zakladac? Powinienes miec ten sam rozmiar co masz na felach z RS albo 225/35 a nie 215/35 ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

yayko


sseebbaa1

Cytat: MAG w 31.01.2016, 23:05
Bartek - ale czemu takie nalesniki chcesz zakladac? Powinienes miec ten sam rozmiar co masz na felach z RS albo 225/35 a nie 215/35....

Tylko Tigerbart planuje tak szerokie felgi, że musiałby "położyć" opony żeby nie obcierały o krawędź błotnika. Ale też nie uważam tego za dobry pomysł, bo...


...Bartek - przy takich oponach bez sensu będzie podnosić moc, bo i tak nie da się szybko jeździć. W sportowych autach wiadomo MINIMALNY naciąg jest pożądany (stabilność opony na feldze w zakrętach), ale sugerowany przez Ciebie tirestrech jest już z tych typowo pokazowych, a nie użytkowych.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

zajc

Felga kozak, będzie wymagała ostrożnej jazdy ale rozumiem zamysł 8)

MAG

Znam Bartka dlugo i wiem ze czasami idzie w extrema, chociaz osobiscie uwazam, ze tutaj z tym rozmiarem opon to az za daleko sie wybiera i zgadzam sie ze bryka bedzie wygladac zajefajnie, ale straci bardzo duzo ze swojej uzytecznosci...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

yayko

błotniki się wyciągnie lekko :)