[Mondeo] ST220 Estate - Rodzinny Grand Tourer

Tigerbart, 16.05.2015, 17:35 « poprzedni - następny »

Tigerbart

WELCOME to the dark side od the FORCE !
:evil:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


bishop

Kosa. Mój klimat, bardzo fajnie wygląda.
ps. przypomnij jakie mody masz że taki wykres wyszedł?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

olo

przepiękny , najlepsza felga jaka może pasować do Mondeo

sseebbaa1

25.05.2016, 23:58 #243 Ostatnia edycja: 26.05.2016, 00:13 by sseebbaa1
Zacznę od wyglądu:
Moja subiektywna ocena - masz szanse na tytuł najładniejszego ST220 w kombi w Polsce!
Tylko na Zlot przywiozę zaginarkę nadkoli, zrobimy trochę przestrzeni w nadkolach i wsadzisz tam potem szersze opony = bez tego naciągu :D
Wtedy to już nie będzie się do czego przyczepić.
Wiem, że Ty lubisz tire strech, ale mi osobiście bardziej podobałoby się autko z "normalnymi" oponami 8)

A ujęcia bardzo ładnie Ci wyszły! Super wyeksponowałeś atuty auta.
Gratulacje.


Co do mocy:
Wykres i wartości wyglądają dosyć realnie - w tym sensie, że nie wydają się zawyżone. Czyli dobrze :)
Porównuję bowiem Twój wykres do Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.swojego wykresu seryjnego ST220 i widzę na podstawie przebiegu momentu obrotowego, że przy około 3.000 obr/min masz wartość 240 Nm, co z kolei oznacza wynik podobny jak u mnie. To zaś w dalszej kolejności oznacza, że obie hamownie bardzo podobnie to zmierzyły.
Z tym, że u Ciebie dużo lepiej wypada górny zakres obrotów, co przypuszczam jest głównie efektem bardzo swobodnego wydechu!
(doskonale pamiętam ze Zlotu 2015 jakie głośne masz rury :stupid:)

Przyłączam się do posta bishopa i również proszę o przypomnienie, co dokładnie mechanicznie poprzerabiałeś, aby taki wynik uzyskać.
Pozdrawiam!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Bartek1987

Gratulacje:) Nigdy wcześniej nie widziałem coś równie pięknego jak Twoje ST!!!

Mam teraz motywację do pracy nad swoim mobilkiem:)

Pozdrawiam Bartek

Tigerbart

Dziękuję za miłe słowa:) Mody?

-naklejki na tylnych szybach - dały po 5 km :)))
- dolot H&R
-wydech - który obniżył moment
- dobre kable i swiece
- przeczyszczony układ paliwowy

I to wszystko na razie. Nic nie modzilem więcej jeszcze:)

MotoManiaq

no, no - czarny diabeł :evil:  felgi naprawde robia robote w tym aucie  ;)

Cytat: Tigerbart w 26.05.2016, 10:18- dobre kable i swiece
a jakie dokladnie?

Tigerbart

Kable Magnecor (dzięki Seba ! ) a świece platynowe Motorcraft'a.

Ja jestem zachwycony przednią dokładką z FFRS Mk1, która wygląda jak by zawsze tam była.

Kilka słów o niej - otóż nie jest to element OEM, dostępny jest tylko na ebay za około 80-90 GBP. Można zamówić z różnych materiałów , jak z tworzywa sztucznego (tak jak ja to zrobiłem), lub karbonu,  włókna węglowego, nie mówiąc o konfiguracjach kolorystycznych. Ja zamówiłem czarną (jest to pomalowane na czarny połysk tworzywo sztuczne.

Poszedłem o krok dalej, dałem dokładkę do obróbki hydrograficznej i mam teraz karbonowe wzory na niej.

Jeśli chodzi o dopasowanie - dokładka ma 12 otworów M6 przygotowanych do montażu w Focusie. W komplecie jest 12 śrub metrycznych M6 z łbem kulistym i nacięciem imbusowym, podkładki i nakrętki, wszystko wykonane z nierdzewki.

W Mondeo kształt dokładki pasuje niemal idealnie, jednak nie wszystkie otwory można wykorzystać do montażu. Ja złapałem dokładkę na 6 śrub, czyli 2 na środku, 2 przy nadkolach i 2 pomiędzy "po drodze". Jak się patrzy na uniesione auto na wysokość oczu to patrząc z boku widać, że dokłądka jest lekko wygięta z przodu względem boków ze względu na oryginalne wycięcie w zderzakach ST220. Jednak jak auto stoi na kołach to tego w ogóle nie widać.

Ogólnie koszt całości wyniósł mnie 900zł ze wszystkim, ale efekt jest taki, jakby auto z fabryki takie wyjechało.

Piszę o tym gdyby ktoś chciał sobie taką sprawić. Nie trzeba się martwić z dopasowaniem, wygląda re-we-la-cyj-nie ;)

Jest minus - przez główki śrub, które zastosowano do montażu osłona chłodnicy pod zderzakiem jest lekko uniesiona, bo opiera się na tych że właśnie główkach. Taki szczegół, myślę, że nie mający jakiegoś wielkiego wpływu na funkcjonalność. Mowa tu o szparze między zderzakiem a osłoną maksymalnie 5mm.

sseebbaa1

Cytat: Tigerbart w 26.05.2016, 10:18
-wydech - który obniżył moment
To może moje wnioskowanie (z wcześniejszego posta) oparte o wartości Nm nie jest jednak prawidłowe?
A to z kolei może oznaczać, że wynik mocy jest jednak zawyżony.

Najlepiej zrobić pomiary porównawcze na tej samej hamowni. Mieliśmy wcześniej plany, aby na Ogólnopolskim Zlocie zrobić pomiary na hamowni przywiezionej przez heko, ale w tym roku to raczej się nie uda, bo coś słabo się zabieramy do organizacji...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Ja myślę, że uwolniony wydech zaniży moment i tak się stało.

st-power

Ja muszę swojego shamować w niższej temperaturze, gdyż hamowałem przy +31C, ale i tak pokazało to,że moc wzrosła i  to w większym zakresie obrotów,ale momentu ubyło.  U mnie za to winę ponoszą katalizatory sportowe (tym bardziej nie polecam ich wycinania) za bardzo rozluźniły wydech.
U Ciebie jeśli tak się stało (jeśli masz jeszcze katy) to źle zaprojektowany wydech.
Ogólnie gdybym cofnął się do zeszłego roku zainwestowałbym więcej,ale kupiłbym katy w ASO - ładniejszy dźwięk i nie straciłbym na momencie, a przy moim stylu jazdy (czyt. rzadko zaglądam na czerwone pole) bardziej przydałby mi się wyższy moment niż wyższa moc.

Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Tigerbart

No w związku z tym, że mam już służbowe auto oficjalnie mogę powiedzieć, że zamierzam sprzedać ST220. Nie mam garażu ani wolnego miejsca parkingowego, a szkoda mi żeby stał. Auto musi jeździć. Celem nadrzędnym jest SVT Cobra Terminator lub Shelby GT500.

Jak ktoś by chciał obejżeć Stka - będę nim w lipcu na spotkaniu z wami - możemy wtedy również rozmawiać o konkretach.

qualin

Ogarnij go dzisoaj i wieczorkiem możemy na zdjęcia skoczyć. Będziesz miał od razu do ogłoszenia ;)

Tigerbart

Cytat: qualin w 05.06.2016, 08:28
Ogarnij go dzisoaj i wieczorkiem możemy na zdjęcia skoczyć. Będziesz miał od razu do ogłoszenia ;)

Świetny pomysł!
Nie mam jak się z tobą skontaktować poza forum - wyślij mi proszę numer telefonu na pw

qualin

Poszło pw :)