[Mondeo] Problemy z tylnym układem hamulcowym mondeo kombi mk3

weksla, 08.06.2015, 20:28 « poprzedni - następny »

weksla

Hej.
Dawno nic nie pisałem o moim mondeo, eszystko było jako tako, ale od pewnego czasu miałem problem z tylnym hamulcem, mianowicie zauwazyłem że klocki nierównomiernie scierają tarcze (nie całą szerokością), ręczny był bardzo słaby i miał trochę luzu.
Dziś potrzebowałem zaciągnąc mocno ręczny aby auto sie nie stoczyło i coś pękło... wajha max w górze i totalnie bez oporu, opuściłem ją i nic. Wg mnie zerwała się linka albo pękł jakiś zaczep mocujący ją. Pooweim szczerze ze mondeo jeżdze od 6 lat ale nie zaglądałem jeszcze do ręcznego. Powiedzcie proszę czy wymienię linki tak aby nie demontować tunelu srodkowego (bardzo nie chciałbym tego robić). Aha i jesli ktoś byłby tak miły i powiedział jakie linki i ile mam kupić.
Mondeo czerwiec 2003 kombi - jeszcze przedlift z zaciskami z II liftu:D
Z góry dzięki
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko

mi jak ostatnio wymieniali linki to nie ściągali tunelu tylko od dołu je zamocowali :)
i to nie pomogło gdyż okazało się że jakiś spec sam próbował zacisk regenerować i go rozwalił i musiałem kupić nowy regenerowany :)
i musisz kupić 2 linki :)

weksla

kupiłem zestawy naprawcze dop zacisków tył po wrześniu 2004r - Zregeneruję to sam?
kupiłem też 2 linki ale zamienniki gdyż cena 1 szt oryginału zabiła mnie 280zł - masakra
Przy okazji wymienię klocki i tarcze. bo już czas

« Dodane: 09.06.2015, 22:38 »

Macie jakieś doświadczenie w regeneracji zestawem naprawczym tylnych zacisków, chciałem to zrobic sam, ale boję się żeby nei bylo gorzej. Jakies doświadczenia?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps