St220 2003/2004 LPG doinwestowany

pietro89, 29.06.2015, 15:04 « poprzedni - następny »

pietro89

29.06.2015, 15:04 Ostatnia edycja: 29.06.2015, 15:05 by pietro89
Powoli rozważam zmianę auta, jednak ciśnienia nie mam ( kontakt tylko telefoniczny, na forum może za długo to trwać ponieważ zmieniłem pracę i nie zawsze mogę skorzystać z kompa... )

link: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://olx.pl/oferta/piekne-mondeo-st220-lpg-2004r-doinwestowane-zobacz-zamiana-CID5-IDaHY07.html

Do zaoferowania nietuzinkowe auto jakim niewątpliwie jest Ford Mondeo w wersji ST220 ( oryginał, nie żaden swap.... wydruk z centrum Ford – zdekodowany VIN i informacja modelowa - do wglądu ), Ford pochodzi z Polskiego salonu i jest w jednej z najbogatszych opcji wyposażenia...  Produkcja Grudzień 2003r jednak modelowo 2004r ( pierwszy lift – nowsza konsola oraz skrzynia 6 biegów ) Auto katalogowo legitymuje się mocą 226 KM.... w połączeniu z 6cio biegową skrzynią manualną daje bardzo wiele frajdy z jazdy. W 2013r założona instalacja gazowa wysokiej klasy STAG 300-6 ( bardzo ładnie zamaskowana ) oczywiście wbita w dowód i na bieżąco serwisowana.
Auto wykazuje licznikowo przebieg ponad 300tys lecz serce auta zostało kompleksowo wymienione przy przebiegu 124tys ( faktura z ASO Ford na ponad 17tys zł! ) z powodu zatarcia silnika przez niedopatrzenie poprzedniego właściciela... także przebieg faktyczny wynosi ok 180tys km.

Troche o wyposażeniu fabrycznym:
xenony ze spryskiwaczami; komputer pokładowy; skórzane, elektryczne i podgrzewane fotele RECARO oraz skórzana kierownica; czujniki cofania; pełna elektryka szyb i lusterek ( lusterka podgrzewane ); radio SONY na 6CD + sterowanie radiem przy kierownicy; 8 Poduszek; ABS; ESP; immo;  podłokietnik przód i tył, podświetlanie przestrzeni na nogi; central na pilota z domykaniem szyb; klimatronik ( sprawny ); halgeny przednie; lusterko wewnętrzne fotochromatyczne; czujnik deszczu; czujnik zmierzchu; podgrzewana szyba przednia jak i tylna; blokada skrzyni biegów;  alarm;  pełen pakiet ST ( progi, zderzaki, błotniki, felgi, emblematy itd )

Auto przeszło szereg modyfikacji mechanicznych jak i wizualnych:

ZASILANIE -> wydajniejsza pompa paliwa
SKRZYNIA -> short shifter
DOLOT -> dolot 3", krótki chwyt powietrza z błotnika, wkładka pipercross, przepustnica customowa 65mm + thinblade, oilcatchtank
WYDECH -> 2x emulator za katami + odetkanie, środek 2 x 2" przelot, końcowy seria
WYGLĄD -> lampy tył drugi lift, lampy przód seria ( zrobione czarne odbłyśniki ), kierunki boczne smoke, lusterka przedliftowe (  ładniejsze, agresywniejsze ), wnętrze oklejone folią carbon, przyciemnione szyby tylne, automatycznie otwierana klapa bagażnika z pilota ( idzie sama do góry – miny innych właścicieli Mondeo: bezcenne ), plastiki pod maską w kolorze nadwozia
HAMULCE -> przód: nacinane, nawiercane tarcze wentylowane MIKODA + klocki MIKODA, tył seria tarcze wentylowane + klocki TRW, układ zalany ATE SL.6
KOŁA -> felgi: seria 18" ST220; opony: przód Yokohama Parada, tył Continental

( posiadam nadal seryjne elementy które dodam w cenie)

Samochód kupiony jako absolutna seria.... wszystkie modyfikacje przeprowadzane przeze mnie lub na moje zlecenie...

Przez okres mojego użytkowania wymieniono: elementy zawieszenia jak gumy końcówki itd przód i tył.... na bieżąco, 2 łożyska z piastami tył, cewka zapłonowa NGK, kable zapłonowe NGK, świece kpl Motorcraft, 2x sonda lambda tylna, przewody hamulcowe, poduszka amortyzatora prawa, żarniki xenonów.... oraz wiadomo oleje, filtry i pewnie jakieś drobniejsze rzeczy których nie sposób  pamiętać.... ( obecnie zalany olej Motorcraft XR SYNTH 5w30 )

Auto, jak każde 10cio letnie, nie jest idealne: do wymiany czujnik cofania prawy wewnętrzny stąd odłączony system wspomagania parkowania ( raz działa a raz widzi błąd.... posiadam nowy i dokładam do auta ) oraz prawdopodobnie linka ręcznego do wymiany.... ew. Można zrobić przegląd klimy ponieważ w tym sezonie jeszcze nie był robiony ( działa i chłodzi lecz czuć że ma  mało czynnika ).... oraz normalne ślady użytkowania we wnętrzu jak i z zewnątrz ( auto użytkowane codziennie w każdą pogodę, jest to normalny wóz użytkowy a nie muzeum )... mimo wszystko moim zdaniem auto na swój wiek jest zadbane

Nie jestem handlarzem, do tematu samochodu podchodzę bardzo poważnie, motoryzacja to moja pasja.... nie mam nic do ukrycia dlatego nie widzę problemu aby podjechać na dowolną stację diagnostyczną ( na koszt zainteresowanego ) bądź odbyć dłuższą jazdę próbną...

Cena przy sprzedaży 20.900,- do negocjacji, przy zamianie 22.000,-

Możliwa zamiana na inne ciekawe auto ze sportowym zacięciem ( z LPG bądź jakiegoś rozwojowego diesla ) w tej samej cenie lub tańsze ( nie dopłacam ). Chętnie zamienię na jakieś auto klasyczne ( w115 coupe, w123 coupe, porsche 924/944, 205 GTI itp )

WAŻNE: auto miało kiedyś jakąś przygodę ( prawy bok – podobno sarna.... tak twierdził mój poprzednik ), obecnie jest wszystko OK, auto proste, kompletne itd  lecz naprawa była wykonana pod względem lakierniczym "na szybko".... w cenie dokładam drzwi oraz błotnik w kolorze, oryginał ST220 w świetnym stanie i na tą przekładkę blach jestem w stanie negocjować cenę. Generalnie nie ma tragedii.... Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny więc widać że to pełnowartościowe auto.... Lecz aby zaoszczędzić pytań i dochodzeń bezkolizyjnej przeszlości nie ukrywam tego faktu



Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

pietro89

01.07.2015, 12:11 #1 Ostatnia edycja: 01.07.2015, 12:13 by pietro89
EDIT:

W piątek tj 3.07 auto jedzie na zmianę drzwi więc będzie po ludzku zrobione

p.s. nowe zdjęcia w ogłoszeniu
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

caqerr

Miałem wątpliwą przyjemność zobaczyć to auto na żywo i szczerze powiedziawszy nie wiem od czego zacząć.
Więc może tak:
-auto bite, prawa strona robiona, słupek A wstawiany
-drzwi opadnięte, progi już porysowane, problem z zamknięciem tylnych prawych
-uszczelki przy drzwiach składane na szybko, odstają
-ruda w zaawansowanym stopniu wychodzi w kilku miejscach
-przednia szyba źle przyklejona (wcale bym się nie zdziwił, gdyby przeciekała)
-zderzak przedni po pęknięciu, wygląda jak pomalowany plakatówką
-wnętrze składane z kilku, podsufitka mocno wytarta (wystrzał kurtyn?)
-felgi do renowacji, opony w średnim stanie
Do tego dochodzą takie rzeczy jak klamka drzwi kierowcy działająca raz na 2 razy, ruszające się sterowanie szyby w tylnych prawych drzwiach (tak jak wcześniej napisane: poskładane na odwal), obrzydliwie pomalowane elementy pod maską itp.

Silnika nie odpalaliśmy, pod auto nie zaglądaliśmy, szkoda nam było już czasu po tym co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy.

Warto też dodać, że właściciel nie był zbyt miły (wiedział, że w jedną stronę przejechaliśmy 600 km, więc gdy tylko zaczęliśmy znajdywać nieprawidłowości powiedział 'No, to miłej podróży').

Cytat z mkp...

pietro89

prawda leży po środku bo nie do końca to tak wyglądało a zdanie wyrwane z kontekstu ... przez telefon wiele informacji było podane a jednak po przywitaniu się wielkie zdziwienie że bok był robiony i teksty również dziwne w moim kierunku... powiedziałem że oponki z przodu kosztują 900zł para a kolega oglądającego " no i co? za tyle kupuje klocki do subaru..." więc skoro się nie podoba to po co oglądać dalej? druga sprawa jak pisałem wyżej sprawa przedstawiona już przez tel stąd też cena moim zdaniem adekwatna do stanu a tu widać było że szukają auta z pod igiełki i najlepiej za 10tys z gazem... ludzie szanujmy się, jedno z tańszych ST z gazem i na PL blachach i jeszcze jakieś nieporozumienia ehh...
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

steveno

Dlatego forum jest i można opisać to co się wie i Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.czuje.To nie allegro i handlarzy nam nie potrzeba. Są tu ludzie co zęby zjedli na fordach i jeśli się coś piszę to tak powinno być a nie odwracać kota ogonem.Jak jest ok to ok jak nie to sie pisze i można uniknąć takich sytuacji. Opis dobry ,ale jak widać nie wystarczający był.
Do przodu!!!

pietro89

raczej kłania się czytanie i słuchanie ze zrozumieniem ... ale mniejsza, było minęło ... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

vtec

Cytat: pietro89 w 20.07.2015, 20:57
jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
wystarczy uczciwości po stronie sprzedawcy i tyle, business is business, ale na szczęście forum leczy nieścisłości ... papier to papier, umowa to umowa, a rozmowę to sobie możesz w kieszeń wsadzić ...

pietro89

Zarzucasz mi nieuczciwość? zabawne ... opierać swoją opinię na wiedzy tylko z jednej strony ...  to się nazywa "obiektywna opinia"?
Szanując odległość jaką interesant miał do przejechania o wszystkim wiedział przez telefon siedząc jeszcze w domu ... a że mimo wszystko spodziewał się że może dramatyzuje bądź oddam auto za bezcen ..... zresztą OK, nie muszę się w sumie tłumaczyć bo to winny się tłumaczy ... ale fajnie weryfikujecie dane... jakoś nie widziałem aby ktoś z tego forum przyjechał zweryfikować stan auta z opisem ... a że kolega ze śląska miał żal że jednak auto nie spełnia jego oczekiwań i musiał wylać swoje żale w internecie to oddzielna bajka, bo w mojej ocenie dramatyzuje ( co nie znaczy że auto jest idealne, bo mam świadomość że wiele brakuje do igiełki ... wkurza fakt że uczciwie powiedziałem przed oględzinami co było a mimo wszystko żale jakbym zataił coś i liczył "że jak z daleka to i tak weźmie..." tyle ode mnie
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

Tigerbart

Ogłoszenie mogło być 3x krótsze i zawierające konkrety, czyli co jest sprawne, nowe, co jest do zrobienia, krótko o historii auta i stan najważniejszych podzespołów, cena, kontakt, zdjęcia lub link.

Pisanie czym jest st220 na tym forum jest porównywalne z wywodami czym są stringi ludziom na plaży.

Nie ujawnienie ważnych szczegółów które podczas oględzin i tak wyjdą jest brakiem umiejętności przewidywania a na tym forum brak takich informacji to moim zdaniem głupota.

T

Panowie, tylko pamiętajcie, że mowa jest o aucie 12-letnim. Takie auto nie będzie idealne. Kwestia, jakie kto ma priorytety przy zakupie. Więc to, że auto nie podobało się komuś na MKP nie oznacza, że może nie spodobać się innej osobie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

pietro89

dziękuję za rozsądne podejście Tomasz... chociaż ktoś myślący obiektywnie.
Nie każdy sprzedający to złodziej i handlarz, nie każdy kupujący to ofiara czy kozioł ofiarny
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...