Obrotomierz i pomiar odległości

Flaman, 10.07.2015, 15:28 « poprzedni - następny »

Flaman

Mam taki temat. Chciałbym do swojego auta zrobić pomiar obrotów silnika oraz pomiar przyspieszenia. Mój problem polega na tym, że nie bardzo siedzę przy aucie i brak mi szczerze powiedziawszy fundamentalnej wiedzy od strony elektrycznej. W związku z czym potrzebuję się dowiedzieć pewnych rzeczy:

Pomiar obrotów skąd pobrać? Pytam o szczegółowe informacje, np. z przewody wysokiego napięcia, ale jakiego rzędu napięcie występuje, ile jest iskier na obrót, czy może lepiej z innego miejsca z przewodu dochodzącego do cewki?

Pomiar odległości, wiem że można z ABS, ok, ale gdzie jak, jakiego sygnału się spodziewać, ile impulsów na 100 metrów? Być może lepsze inne miejsce wpięcia?

Osoby dla których moje pytania są banalne i chcą wyrazić swoje oburzenie odsyłając mnie do przeglądarki dziękuję, bo wiem o tym i bez tych podpowiedzi. Liczę na pomoc życzliwą, z której można realnie skorzystać i nie namęczę się przy szukaniu w aucie.

Zajmuje się elektroniką, ale z samochodówką mało mam styczności. Mam bardzo mało czasu na jakieś dłubaniny, dlatego czym bardziej rzeczowa pomoc tym mniej czasu będę potrzebował na realizację celu.

:D
Najpierw ogarnij siebie, potem auto.