[Mondeo] St220 2002r kody błedów

weksla, 15.07.2015, 20:51 « poprzedni - następny »

weksla

Chłopaki potrzebna szybka pomoc w rozszyfrowaniu i diagnozie problemu:
Pacjent to st220 mojego brata. Ma go od niedawna i ostatnio wycheckował i wywalił po podpięciu takie błedy:
P0073
P0136
PO161
P1000 Ten to chyba wyskakuje u każdego?

Wdzięczny bedę za szybką diagnozę
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

bishop

Sprawdzałeś tutaj ?:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://kody.fordtuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

weksla

Pierwszego nie ma 2 i 3 ogólnie pisze że złe mieszanki. Sondy lambda?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko

Masz może  wkładkę  kn albo pipe :) może  być  że  za bardzo nasączone  i olej poszedł  na przepływomierz miałem  tak ostatnio :)

weksla

No niestety nie yayko. Jest standard filtr. Sprawdzimy jeszcze przeplywomierz. Ale sklaniam się ku sondom.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Rzadko się zdarza, żeby błąd sondy nie oznaczał błędu sondy. Zobaczcie jak działa i pewnie od tego będzie trzeba zacząć. Często natomiast inne błędy wynikają z problemów z sondą, szczególnie P1000.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Koledzy Błąd ponownie P0136 sonda lambda 2 na pierwszym obwodzie. Podsuńcie proszę link do tej sondy abym kupił dobrą. Z góry dzięki.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Sprawdziłeś kable i wtyczki?

Co do sondy, to spokojnie możesz kupić używaną z mk3 1,8 czy 2,0. Są identyczne i kosztują grosze. Po swapie jeździłem na takich, potem zmieniłem na nowe do V6 i nic, kompletnie nic, się nie zmieniło (sprawdzałem wykresy, mieszankę itd.).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tomasz a rzucisz jakimś linkiem do tej V6?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

To było dawno, już nie mam. Ale generalnie, jeśli dobrze pamiętam, to te z 1.8/2.0 nawet nry miały te same. Bez sensu dopłacać. To wszystko są zwykłe sondy wąskopasmowe. Ważne tylko, żeby nie były jakieś podłe.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Co do sąd ostatnio wszystkie  wymieniałem na nowe Bosch'a koszt około  1100  zł.

weksla

A ile ich jest yayko? No taki wydatek w przypadku mojego brata odpada więc skupimy się na pojedynczych sztukach. Mogłbyś dać link do takiej sondy?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Pewnie nie wszyscy ze mną się zgodzą, ale ja jestem zdania, że warto od razu wymienić obie regulacyjne, na takie same, żeby działały dokładnie tak samo.

« Dodane: 17.07.2015, 21:33 »

Cytat: weksla w 17.07.2015, 21:32A ile ich jest yayko? No taki wydatek w przypadku mojego brata odpada więc skupimy się na pojedynczych sztukach. Mogłbyś dać link do takiej sondy?
Ja płaciłem za oryginały Forda poniżej 200 zł za sztukę. Diagnostyczną dałem używaną, bo w tym przypadku płacenie za nową jest kompletnie bez sensu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko


weksla

A ta z błedu P0136 to diagnostyczna czy regulacyjna?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps