Sprzęgło od TDCI do mojej V-ki?

T, 20.12.2011, 01:11 « poprzedni - następny »

T

Jako, że sprzęgło F1 Stage2 się poddało, szukam jakiejś alternatywy do mojego 3.0 V6 (zamach ST200 odelżony, skrzynia MTX-75). Sprzęgło z ST220 raczej odpada, bo tam była dwumasa, której ja nie mam. Sprzęgło z ST200 byłoby raczej za słabe, nawet po wzmocnieniu. Sprzęgło z mk3 2.5 V6 trzeba by wzmocnić minimum o 50% -- czyli też odpada, bo efekty tak poważnej modyfikacji bywają bardzo różne (o ile da się to zrobić).

No i wymyśliłem coś takiego:
Tarcza z ST200 z nabitymi jakimiś lepszymi okładzinami + docisk z TDCI.

I tu pytanie -- czy to będzie do siebie pasować i do reszty mojego auta? Średnica tarczy w TDCI jest niby taka sama, a jak z resztą? Docisk wydaje się mieć samoregulator, do byłby plus z punktu widzenia dopasowania, ale mam rację, że on tam jest? I kolejna sprawa -- czy to wszystko będzie współpracowało ze zwykłym wysprzęglikiem od V-ki? Czy może trzeba dać ten od diesla? Czy on będzie pasował?

Napiszcie co myślicie, bo już kończą mi się pomysły...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

A dlaczego chcesz docisk akurat od tdci, co on jest niby wytrzymalszy?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Jak przenosi 400-500 Nm to chyba musi być. Dla sprzęgła liczy się głównie moment. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 20.12.2011, 20:32przenosi 400-500 Nm


Raczej nie koniecznie przepada za takim momentem :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

może i nie przepada ale rade daje:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Przepada, nie przepada, wydaje mi się, że to jest najmocniejszy seryjny docisk, który ma szansę pasować. Co ciekawe na zdjęciach docisk od ST220 wygląda bardzo podobnie, jeśli nie tak samo, jak ten z TDCI.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

No i już niestety wiem, że docisk z TDCI nijak nie pasuje do tarczy z ST200, chociaż średnica ta sama... :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Czyli jak to jest, da się zmienić sprzęgło z dwumasowego na jednomasowe w V-ce?

T

Wszystko się da, pytanie tylko, po co?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

No jak to po co, lżej i taniej.

T

Taniej to na pewno nie, a co do masy zespołu sprzęgła -- to jest raczej ostatnia rzecz do tuningowania w aucie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Chodzi mi o czyste doinformowanie. W tdci jest dostępny zestaw jednomasowy, jest lżejszy i tańszy od serii.