[Focus] Focus ST2 2014

wujektimon, 22.09.2015, 14:14 « poprzedni - następny »

wujektimon

Witam wszystkich,
od miesiąca jeżdżę ST'kiem sprowadzonym z USA. Wersja ST2, przebieg 39k km

Auto wygrałem na aukcji pod koniec lutego, po sprowadzeniu trafiło do znajomych do warsztatu, jednak ze względu na to ze byli zawaleni robota, wszystko trochę się wydłużyło.

Rok autka 2014, założony wydech COBB oraz jak się okazało zawór BOV.

Dodatkowo kupiłem dystanse 22mm (miały być 20, ale ze względu na szpilki wybrałem 22)

Kola zimowe znalazłem 17, dokupiłem do nich czujniki ciśnienia, aby 2 komplety je posiadały.

IC zakupiony, jeszcze nie założony. W planach IC+DP+TURBO+PROGRAM.

Wymienione wszystkie filtry oraz olej. Jak na razie jazda sprawia mega frajdę. Po pierwszym tankowaniu spalanie (głownie miasto) 12,5l.

Juz nie mogę się doczekać jakiegoś wypadu na tor, aby przekonać się ile to auto potrafi. W zakrętach trzyma jak szalone.

Ostatnio spędziłem trochę czasu w garażu i założyłem czujniki:)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

[/td][/tr][/table]

ScorpioPL

Piękny, czy mógłbyś zrobić fotkę przykręconych dystansów bez felgi ?
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

MAG

Slicz Nmki.
Sledze watek na FCP ;-)

Cytat: ScorpioPL w 22.09.2015, 15:07
... czy mógłbyś zrobić fotkę przykręconych dystansów bez felgi?
Zajrzyj do watku Seby o ST220 - jestem pewien ze sa tam takie foty
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wujektimon

Zakladali mi to w warsztacie, ale sa to takie dystanse:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Piekny. Wersja USA czyms sie rożni?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wujektimon

Od mk3 te same części. Inne światła i inne wyposażenie w przypadku st2. W USA mają jeszcze st3.

bishop

Ładna. A jak w końcu wyszło ze światłem stop? Czytałem chyba na FCP że były problemy z rejestracją?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

wujektimon

Problemy byly ze swiatlem przeciwmgielnym tylnym. Przeglad przeszedl bez tego, ale bede to robil w najblizszym czasie. Chce to zrobic z glowa i najchetniej w oryginalnym kloszu, bez dodatowych przelacznikow i kabli. Prawdopodobnie podepne te swiatla pod wlacznik przednich przeciwmgielnych.

steveno

Nice graty auta.nagraj i zapodaj link jak chodzi wydech.
Do przodu!!!

wujektimon

Cytat: steveno w 23.09.2015, 12:58
Nice graty auta.nagraj i zapodaj link jak chodzi wydech.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=17t7eM-yG_Y


Jednak i tak to nagranie nie oddaje prawdziwego dzwieku:)

steveno

Nice mogłeś go bardziej popałować:) I ten Bov mozna straszyć babcie na przejściach. Super dzwięki.
Do przodu!!!

JonesB

Głośniej psssyta niż gada :-)

bmarcin

Dokładnie, nagranie z tyłu a BOV głośniejszy :)

I tak jak mk3 z zew jest super (vs. mk2) tak środek mi nie podchodzi....

Ogólnie, przyjemne auto :)

wujektimon

Dzisiaj jestem już po paru kilometrach i cos moge powiedziec.

Pierwsze tankowania (jazda glownie miasto, wypad 100km poza miasto i troche szalenstwa) - spalanie 12.19l
Kolejne tankowanie - 50km szybkiego miasta, 170 km A4 - spalanie 14.95l
Powrot A4 troche wolniejsze tempo spalanie 12,5l
Tempomat na 160 - spalanie 11

Komfort podrozowania jak dla mnie super. Zawieszenie daje rade w 100%. Nawet na naszej kochanej E36, jadac od strony Niemiec po tej "potupajce" - zawieszenie spisalo sie swietnie.

Auto w zakretach trzyma sie jak przyklejone, przy wiekszych predkosciach, bardzo stabilne, nie ma nieprzewidzianych zachowan auta.

Mam jednak jedno zastrzezenie. Pewnie jest to charakterystyka tego wydechu, ale na 6 biegu powiedzmy pomiedzy 120km/h a 180km/h od 3 do 4 tys obrotow, przy przyspieszaniu jest mega buczenie. Wchodzac ponad 4tys, gdy jedzie sie jednostajnie, jest na tyle cicho ze to nie przeszkadza.

Obecnie to nie wyobrazam sobie jaki musi byc dzwiek w srodku po wymianie turbo i DP
Wiem, ze jest to auto o charakterze sportowym i kwestia przyzwyczajenia, ale dla osob jadacych z tylu moze byc za glosno

Spalanie po miescie, tak jak przewidywalem.
15l przy predkosci 200 rowniez jest akceptowalne
Ogolnie wrazenia bardzo pozytywne.

Aha i zauwazylem, ze przy podlaczonej ladowarce telefonu badz rozgalezniku, dostaje zaklocenia na radio.

I nareszcie reczny dziala jak powinien
Mysle nad systemem, ktory nie bedzie blokowal recznego (pomysl tylko i wylacznie przyszedl mi do glowy w celu zabawy autem)

Jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze.

KrisSz

Wyklej podłogę bagażnika matą bitumiczną z alu (np STP silver). Pod wykładzinę połóż spenioną gumę butylową 2 cm i będzie ok. Ja w RS-ie jeżdże z przelotowym 3 cale i wożę dzieci i nikt jeszcze nie ogłuchł... ;-)
Pozdrawiam

K