Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

T

15.03.2011, 21:28 #150 Ostatnia edycja: 15.03.2011, 22:25 by badger
Cytat: wilhelm w 15.03.2011, 21:26
to ciekawe, bo ja moje tarcze z foki pokrzywiłem :/
Jak wrzucisz gorące w śnieg, to każde się pokrzywią... ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

Panowie, jest jakiś sklep który oferuje zaciski, tarcze i klocki do Focusa ST225? Bo używek jakiś na allegro nie chce kupować.


No może ze jest jakiś inny zestaw który można kupić  (nowy)? Co możecie polecić jako lepszy zestaw w miejsce standardowych hamulców? Wcześniej czytałem o CX90... Może pytanie lekko lamerskie ale nawet nie wiem czym się kierować szukając takiego upgrada, jakiś wymiar mocowań?
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

wilhelm

Ja kupowałem od niego, ostatecznie zszedł z ceną do 850zł. Możesz spróbować kupić bez tych klocków co on daje jeszcze taniej i kupić porządny zestaw tarcz i klockow.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/ford-focus-ii-st-nowe-zaciski-klocki-oryginal-i1483412630.html

weksla

hej
pokażcie mi które dokładnie tarcze hamulcowe wkładaliście do do mondeo mk3 przy zaciskach od foki
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 28.03.2011, 19:38
hej
pokażcie mi które dokładnie tarcze hamulcowe wkładaliście do do mondeo mk3 przy zaciskach od foki

od focusat st ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

boner

nie tylko od focusa ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Cytat: weksla w 28.03.2011, 19:38
pokażcie mi które dokładnie tarcze hamulcowe wkładaliście do do mondeo mk3 przy zaciskach od foki
Ja mam gładkiego Zimmermann do foki... raczej tylko jeden taki jest.

Może będę nudny, ale przy okazji polecę DS-y, pierwsze klocki które mam w jakimkolwiek aucie i których nigdy jeszcze nie zjarałem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

Dzięki Panowie za linka do zacisków, zamówiłem i będę miał zaciski od foki i klocki DS2500, do tego jeszcze jakąś tarcze muszę dobrać najlepiej wentylowane...
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: cichyp w 06.04.2011, 13:18
Dzięki Panowie za linka do zacisków, zamówiłem i będę miał zaciski od foki i klocki DS2500, do tego jeszcze jakąś tarcze muszę dobrać najlepiej wentylowane...
Wszystkie są wentylowane. ;) Jeśli chodzi Ci o wiercone to raczej nie polecam, wszystkie prędzej czy później pękają przy otworach. Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to kup EBC TG. Mają nacięcia i nawiercenia, nie są wiercone na wylot, ale osobiście uważam, że do auta na co dzień wkładanie takich tarcz nie ma sensu (będzie tylko trochę lepiej, a trwałość będzie raczej sporo niższa).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

teraz tak myślę... bo z przodu zaciski od foki i tarcze 320mm, a z tyłu co?
Zostawić oryginalne czy też dać większe?
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

boner

zostawić, nie ma sensu, szkoda wiatru i kasy

T

Cytat: cichyp w 06.04.2011, 16:24
teraz tak myślę... bo z przodu zaciski od foki i tarcze 320mm, a z tyłu co?
Zostawić oryginalne czy też dać większe?
Zostaw tylne w spokoju. To, że po montażu przednich hamulców z Foki balans przód-tył jest ok to w sumie przypadek. Jeśli zamontujesz z tyłu inne hamulce to możesz to popsuć. A w Foce z tyłu były takie tarcze jak u nas (nawet o 1 mm cieńsze). Tylko klocki daj przyzwoite. DS-ów niestety nie ma, u siebie mam Ferodo Premier i polecam -- dobrze współpracują z DS-ami z przodu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Czy możecie podrzucić mi jakieś namiary na klocki Feroro DS Performance na przód? Bo jakoś nie mogę ich znaleźć - nie wiem czy szczęścia mi brak czy jak?

T

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.hamulce.net
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Dzięki. Spróbuję do nich. Jakby ktoś miał jeszcze namiary na inne miejsca, to wrzucajcie.