Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

weksla

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://brakes.pl/ ja tutaj wszystko kupowałem. Można negocjować ceny
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Hmmm, Ci od Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Hamulce.net powiedzieli, że nie istnieją DSy na przód do Mondeo. To jak to jest, bo ja także nie mogę ich nigdzie znaleźć.

T

Do seryjnych zacisków nie ma. Są do tych z Foki. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

16.05.2011, 12:31 #168 Ostatnia edycja: 17.05.2011, 22:32 by Polarny
Ale lipa.
A te Ferodo Premier są lepsze niż oryginalne Fordowskie?

Polarny

Z braku odpowiedzi podjąłem decyzję, że zaryzykuję i na przód wrzuce EBC Green Stuff + gładkie zimmermany. Tył otrzyma Ferodo Premier.

T

Odnośnie GS w mk3 było sporo negatywnych opinii. Pytaj Oktana, on je miał chyba. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

ja mialem GS razem z tarczami ATE PD i była kiszka ... odradzam :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Jakieś konkrety? ATE PD widzę, że są nacinane, więc to może być wina tego. Napisz coś więcej wojo.

Czekam też na opinie od Oktana, bo jeszcze nie zamówiłem tego, więc jeszcze otwarta kwestia.

wojoo

Ogólnie z samych tarcz byłem zadowolony... niestety klocki były dla mnie słabe, często miałem wrażenie jakbym nie miał w ogóle hamulcy oraz lubia popiskiwać
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

19.05.2011, 01:42 #174 Ostatnia edycja: 04.06.2011, 18:04 by badger
Cytat: Polarny w 18.05.2011, 19:03
Czekam też na opinie od Oktana, bo jeszcze nie zamówiłem tego, więc jeszcze otwarta kwestia.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to tracił hamulce po ostrzejszej jeździe, ponoć zwykłe klocki ATE okazały się później lepsze niż GS. Ale może niedokładnie pamiętam.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Hmmm, to ciekawe, ponieważ teoria związana z GreenStuffami jest taka, że właśnie po ostrzejszej jeździe powinny być lepsze. Chyba mimo wszystko zaryzykuję. Cóż, trzeba je sprawdzić w praktyce na gładkich tarczach (-:

T

Ja bym nie ryzykował, ale skoro już chcesz, to daj GS też na tył. Należy raczej unikać montowania klocków o różnej charakterystyce z przodu i z tyłu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Najpierw sprawdzę GS z przodu, a ewentualnie przed zimą wstawię także na tył. Na razie muszę to robić małymi krokami.

Polarny

Zrobiłem już 500 km na klockach GreenStuff i muszę powiedzieć, że póki co jest bardzo pozytywnie. Hamują przepięknie. Zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało.

T

Masz gładkie tarcze?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club