Kupie sprzęgło do Focusa RS

burnfeel, 13.10.2015, 22:35 « poprzedni - następny »

burnfeel

Jak w temacie kupię cały komplet sprzęgło, dwumas i docisk albo ewentualnie, który sklep polecacie oprócz ASO gdzie taki komplet można kupić w miarę rozsądnych pieniądzach.

fabio210

W intercarsie sprawdzałeś? Komplet sprzęgła tzn, tarcza + docisk przy dobrej znizce wychodzi 800 lub i mniej. Dwumas pewnie aso.

yayko

Autoland :)

ehaw

Też się powoli przymierzam do wymiany sprzęgła, ale najpierw chyba powinienem się zapytać bardziej doświadczonych użytkowników - czy robiąc STka w okolicach 300KM i 450Nm muszę wymienić cały komplet czy to, co fabio proponuje z Intercarsa (tarcza i docisk) jest wystarczające? Jeśli nie, to w jakich pieniądzach można to rozsądnie kupić (nie pytam o jakieś super okazje na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.A.pl) i gdzie (sugerowany przez yayko Autoland? tylko teraz który, bo po wrzuceniu tego hasła w google mam od razu 3 albo 4 :) ).
Sama tarcza i docisk to rzeczywiście nie jest jakiś super duży koszt, ale na stronach angielskich taki komplecik wszystkiego (tarcza, docisk, dwumasa) to już kwestia około 800 funciaków, a to już zacny wydatek...

TAM

Dwumasa jest taka sama w ST jak w RS.

burnfeel

17.10.2015, 07:03 #5 Ostatnia edycja: 17.10.2015, 07:28 by burnfeel
Na 100 % dwumas jest taki sam jak w RS jak w ST ?
Koło dwumasowe w FORD ASO : 2200 zł do RS'a
Sprzęgło komplet (tarcza + docik) z LUK'a - na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.iparts.pl 825 zł do RS'a
Wysprzęglik z Valeo - na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.iparts.pl 367 zł do RS'a
Śruby montażowe do dmumasy na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.EWCAR.pl 70 zł

Mam zamiar u siebie wkładać turbinę z RS'a


« Dodane: 17.10.2015, 07:28 »

Z tego co wyczytałem forach w UK to sprzęgło z RS'a jest mocniejsze. Może się ktoś wypowiedzieć kto robił taką przeróbkę w ST'ku i zwiększał moc w okolice 320 - 330 KM ?

snafu

>> Na 100 % dwumas jest taki sam jak w RS jak w ST?

Tak, a przynajmniej pasuje.
Wysprzęglik, tarcza i docisk od RSa musi iść.
320-330KM ogarnie taki zestaw.

TAM

Zgadza się, ja mam dwumasę z ST (zostawiłem ją bo była w lepszym stanie niż z kompletu RS-owego, który kupiłem ), a tarczę, docisk itd. z RS-a. Obecnie 350 KM / 490 Nm, ale wcześniej na gorszym programie miałem już 540 Nm i sprzęgło też wyrabiało.

PyRsHaL

Ja u siebie mam turbinę z RSa, a sprzęgło mam ogarnięte na docisku i wysprzęgliku z LUKa ( zestaw do RSa ) - nówkę tarczę z tego zestawy mam na zbyciu
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

burnfeel

Znacie może jakiś godny polecenia warsztat na Śląsku w okolicach Gliwic gdzie mogę oddać Steka na wymianę ?

carlosc

W Pszczynie mam dobrego fachowca wal na prw :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

borocds

zerknij sobie na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordslawek.pl/  polecam :) nie jednego forda w życiu mi ogarneli :)

weksla

Sławek jest spoko ale nie wszyscy jego mechanicy to fachowcy. Mnie np źle podłączyli boost selenoid (pozamieniali węzyki)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

burnfeel

Dzięki za podpowiedzi, będę się wybierać do Pszczyny.

weksla

Dobra decyzja :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps