Usterka układu silnika,zmniejszenie przyśpieszenia FOCUS ST mk2

malolat, 11.11.2015, 13:02 « poprzedni - następny »

malolat

Witam,
Ostatnio zmieniłem w Focusie wydech,wtryski(550), wtryski zostały przestawione i podczas jazdy silnik gaśnie i wyskakuje usterka układu silnika i Zmniejszenie przyśpieszenia, brakuje mu mocy,jak zgaszę i odpalę wszystko wraca do normy przy okazji padła mi cewka którą wymieniłem oraz świece i filtr powietrza i kabinowy.Błędy które się pojawiły: P0557,P2127,P0133.Jeżeli ktoś już się z tym spotkał proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

TAM

Dlaczego zmienileś wtryski na 550 cc i co to są za wtryski? Co to znaczy, że zostały przestawione? Przed zmianą wtrysków wszystko było ok? Jaki masz obecnie program? Jakie świece?

malolat

Przed zmianą było wszystko ok,wtryski bosch nr.0280158117, świece ori ford,program blueflame, wtryski przestawione na odpowiednią dawkę paliwa.

KrisSz

blueflame to raczej marka wydechu. Chodziło Ci chyba o Bluefin. Czy program który załadowałeś przez handset jest przeznaczony dla tego zestawu modyfikacji sprzętowych który masz (większe wtryski) ?
Pozdrawiam

K

malolat

Sorry za błąd, program był już przed modami,(260km,415nm) które wymieniłem. Czy możliwe jest ze świece które są dedykowane do ST mogą nie ogarniać?

KrisSz

Pytanie do jakiego setupu sprzętowego była mapa? Jak wgrałeś mapę do innych "upgradeów" niż masz to efekt może być dowolny.

Błędy wskazują na błąd jedenego z czujników, czujnika przy przepustnicy i sondy lambda w DP. Sprawdź połączenia fizyczne tych czujników (pomierz sygnały). Możliwe że PCM padł (tam zbiegają się wszystkie te informacje). PCM był otwierany ? Jest dobrze podłączony / zapięty ?
Pozdrawiam

K

malolat

Nic nie było ruszane,ale dla pewności zaraz sprawdzę, ostatnio nawet i wspomaganie uciekło na chwilę.. Nie mam pojęcia co się dzieje z autem..

KrisSz

Jeżeli chodzi Ci o wspomaganie hamulców to to właśnie jest P0557 (czujnik wspomagania / ciśnienia hamulca). - przewód ciśnieniowy nieszczelny, błąd we wtyczce / kontakt albo PCM. Ja niestety obstawiałbym albo kontkaty albo PCM. Jak mi umarł PCM pokazywał wszystkie możliwe błędy z elektryką wtym przepustnicę, etc. Sprawdź może to jednak wężyki / kontakty. Sprawdź również wtyczkę do lambdy w DP.

Jak wyeliminujesz problemy z rurkami i przewodami pozostaje Ci IMHO program a potem PCM.

Spróbuj potem może jeszcze raz wgrać mapę via Bluefin - jak nie zadziała to powrót do standardowych części i seryjnego programu. W ostateczności zostaje sklonowanie Ci obecnego PCMa póki jeszcze działa.
Pozdrawiam

K

malolat

Chodziło mi o wspomaganie kierownicy.., dobra jade szukać ciepłego miejsca i będę szukał patrzył.. Dzięki za pomoc,zobaczymy co będzie dalej..

TAM

So
Cytat: malolat w 12.11.2015, 17:03Sorry za błąd, program był już przed modami,(260km,415nm) które wymieniłem. Czy możliwe jest ze świece które są dedykowane do ST mogą nie ogarniać?
Na 99% program nie jest w stanie obsłużyć wtrysków 550cc, świece to w tym przypadku sprawa mało istotna. Najpierw trzeba pozbyć się tego problemu, np. wymieniając wtryski na 440cc (z RS-a), potem skasować błędy i zobaczyć co się ponownie pojawi.

malolat

Ogólnie mam w planach wrócić w ogóle do seryjnych wtrysków i zobaczyc co się wtedy będzie działo. Czy seryjne wtryski same się zaodoptuja?  I drugim wyjściem jest strojenie na nowo auta?

TAM

Nadal nie do końca rozumiem co uważasz za strojenie... Czy masz wgraną którąś wersję Bluefina, czy ktoś indywidualnie stroił samochód? Jeśli ktoś stroił, to nikt na forum nic Ci nie pomoże, musiałbyś pogadać ze stroicielem. Jeśli natomiast masz wgrany Blueifin, to bez obawy możesz zastosować wtryski z RS-a, ale na pewno nie 550cc, jak masz teraz.

malolat

TAM  auto mam od kolegi "steveno" wlasnie z nim rozmawialem i ogarniales wczesniej moja foke, moze teraz pomozesz wiecej:)

TAM

Aaa, no to Steveno miał Bluefina Stage1 i chyba wtryski z RS-a, po prostu wstaw je z powrotem! Oczywiście o ile dobrze pamiętam – sprawdź je i podaj mi nr części, to będzie wiadomo na pewno.

malolat

Steveno mowil ze wtryski ori mial, dobra wstawiam ori wtryski, sprxedaje 550 i szukam 440 i robie stage 2 albo i 3 bo mam wszystko co trzeba:)