Mondeo ST220 Performance Blue

alibizi, 06.12.2015, 17:48 « poprzedni - następny »

Toretto88

No widzisz, np znajomy miał w E90 to mówił że w deszczu mają specyficzny odgłos.

alibizi

W nocy nie mogłem spać to poszedłem umyć i nawoskować samochód. Tak, wiem, potrzebne dystanse :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

I wieksze fele tez by sie przydaly ;)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

alibizi

To zima. Cały czas żałuję, że je kupiłem na zimę. Z początkiem marca jaka pogoda by nie była na zewnątrz wracają standardowe felgi ST.

alibizi

Dawno nic nie pisałem.
Setup letni już wprowadzony. Zregenerowałem standardowe felgi od ST - i tutaj mały eksperyment, polerowane fronty i grafitowy środek. W pewnym momencie chciałem już dzwonić do firmy żeby jednak robili całe srebrne jednak ciekawość wygrała i efekt przeszedł moje oczekiwania. Nie wiem tylko czy taniej nie wyszłyby inne felgi do niego...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Całe nowe koła, opony Vredestein Ultrac Sessanta.
Doszły nowe kierunkowskazy boczne clear. Z napraw: wymieniona osłona przegubu prawego oraz górna poduszka silnika.
Niestety po wymianie poduszki silnika pojawił się jakiś dziwny dźwięk, w piątek podmieniamy poduszkę na inną. Najprawdopodobniej to ona jest winna (używane). Do tego wymienione wszystkie kolanka węży podciśnienia.
Samochód z zewnątrz regularnie pieszczony dobrymi kosmetykami (w detailing shopie stały klient). Niestety również bardzo przyciąga uwagę nieoznakowanych radiowozów. Ostatnio skończyło się na miłej pogadance na temat ST220 - policjant sam kiedyś pracował na mondeo i bardzo chwalił samochód.
Poprzedni też tak mówił ale wtedy miał nagranie :(

Kilka zdjęć:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ethernal

Jeśli mogę coś zasugerować, założyłbym dystanse, bo koła zbytnio chowają się w nadkolach. ;)

st-power

Seba czemu jeszcze się nie odzywasz w tej sprawie ;) Dystans po 20mm na koło koniecznie :D
Felga wyszła  ładnie, na żywo chętnie zobaczę na spocie :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

alibizi

Poluję na dystanse używane, mam teraz trochę innych wydatków i te 500 zł trochę tu wadzą. Zwłaszcza, że cały czas uaktualniam bazę kosmetyków.

sseebbaa1

Cytat: st-power w 19.04.2016, 08:51
Seba czemu jeszcze się nie odzywasz w tej sprawie ;)
Wiedziałem, że zaszczepiłem już taką tendencję na forum :D i wiedziałem, że ktoś udzieli koledze jedynej słusznej podpowiedzi!
Ale fakt, że aż mnie korciło, bo brak dystansów jest ewidentny :stupid:

Dystanse fajnie podkreślą delikatną modyfikację felg.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Mówisz Seba myślisz dystanse :)

alibizi

Wiedziałem, że się do dystansów przyczepicie. Może ktoś chce oddać swoje za połowę ceny :D

sseebbaa1

18 mm. Prawie za połowę ceny:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,4797.msg55872.html#msg55872
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

alibizi

Właśnie widziałem to ogłoszenie. Kusi, kusi, ale cholera tyle wydatków teraz...

alibizi

No i jak już się zdecydowałem to pach... rezerwacja. Panowie, jest problem.
Na wolnych i mniej więcej na poziomie 2100 obrotów słychać metaliczno-wibracyjny dźwięk w okolicach paska osprzętu. Mechanik nie może dojść z czego to dokładnie. Napinacz wymieniony, alternator jakieś 2 msc temu był sprawdzany. Dźwięk jest mniej więcej od miesiąca.
Czytając diagnozy na różnych forach może to być chyba sprzęgiełko alternatora. Może miał ktoś z was już coś podobnego? Macie może numer części, sposób dostępu, cokolwiek?

sseebbaa1

Sprzęgiełko to ma raczej kompresor klimatyzacji, a alternator to ma chyba gumowy tłumik drgań w rolce odbiorczej.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy