Mondeo ST220 Performance Blue

alibizi, 06.12.2015, 17:48 « poprzedni - następny »

alibizi

Ok, będę kombinował. I tak oddaję kompresor klimatyzacji do uszczelnienia więc przy okazji na to zerkną.

bishop

Cytat: alibizi w 22.04.2016, 23:22słychać metaliczno-wibracyjny dźwięk
Możesz to nagrać?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

alibizi

Cytat: bishop w 23.04.2016, 09:11
Możesz to nagrać?
Dzisiaj się postaram.

alibizi

Chyba w końcu doszedłem z czego niesie się ten dźwięk. Wczoraj na ściągniętym pasku sprawdzaliśmy wszystko i jest dość spory luz na kole pasowym pompy wspomagania. Wydaje mi się, że to będzie winowajca.

alibizi

Jednak to nie pompa wspomagania. Przy okazji wymieniona bo troszkę nie domagała ale winowajca dźwięku nadal nie odnaleziony. Został już tylko alternator.
Dźwięk na filmie:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=o4GoLjkgNVg

Jakieś pomysły?

yayko

Łańcuch może
Jakaś śruba nie dokrecona
Rolka

alibizi

Łańcuch odpada. Dźwięk ewidentnie pod obciążeniem elektrycznym słyszalny, po zrzuceniu paska cisza. W przyszły poniedziałek ściągamy alternator. Ostatnia rzecz została.

T

Nie rezonuje Ci po prostu jakaś słabo zamocowana osłona?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

alibizi

Raczej nie, Paolo z Piastowa rozkręcał tą okolicę już chyba z 3 razy a osłuchiwał 10.
Jak uruchamiam klimatyzację to dźwięk staje się słyszalny częściej. Przy wyłączonej klimatyzacji znacznie rzadziej, ale pojawia się również. Sprężarka była tydzień temu uszczelniana i przy okazji wszystkie jej elementy zostały sprawdzone. No i kolejna osoba sprawdziła wszystkie możliwe śruby itd.

alibizi

Sprawca znaleziony. Winnym okazał się alternator a dokładniej łożyska alternatora, które już były w stanie tragicznym.
W tym miejscu chciałbym przestrzec przed firmą auto-art z Warszawy - 3 miesiące temu, kiedy dźwięk ten już występował alternator był u nich w celu sprawdzenia jego kondycji. Oddano mi go po diagnozie jako w 100% sprawny i za tą usługę pobrano 100 zł. Jak się teraz okazało alternator jednak nie był sprawny, dobrze że nie uszkodził się całkowicie na samochodzie.

Jakie to szczęście znów mieć kompletną ciszę i w pełni sprawny samochód :D

Zapadła również decyzja, iż wiosną przyszłego roku ST pójdzie na sprzedaż - w końcu chcę spełnić swoje marzenie i w planach jest BMW E92 335i lub ewentualnie 335d. Jak to zwykle bywa decyzja zapada w momencie, kiedy zainwestowało się we wszystko, aby doprowadzić go do dobrego stanu. No może jeszcze skuszę się w międzyczasie na dystanse :D

alibizi

Dzisiaj w końcu była okazja na małe mycie i posprzątanie w środku.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podsumowanie inwestycji dotyczących samochodu:
- nowy zawór bocznikowy,
- nowe przewody zapłonowe (oryginalna)
- nowe świece zapłonowe irydowe denso,
- nowa cewka zapłonowa (oryginalna)
- wymienione przewody podciśnienia,
- założone sprężyny obniżające Eibach Pro Kit,
- uszczelnienie sprężarki klimatyzacji, napełnienie instalacji oraz odgrzybienie przewodów wentylacyjnych,
- wymiana drążków kierowniczych, poduszek na amortyzatorach, odbojów wraz z kontrolą stanu amortyzatorów bilstein b8,
- regeneracja alternatora,
- regeneracja maglownicy,
- wymiana pompy wspomagania,
- Decat,
- wymiana klocków hamulcowych oraz płynu hamulcowego,
- regeneracja felg aluminiowych + nowe opony Vredestein Ultrac Sessanta,
- wymiana wszystkich wtryskiwaczy gazowych przy instalacji Landirenzo wraz z wymianą filtrów oraz regulacją instalacji,
- przy przebiegu 204000 wymiana oleju na Millers 5W40 wraz z wszystkimi filtrami.

Aktualny przebieg samochodu to 207 000, silnika 110 000 km.

Cały czas zastanawiam się nad sprzedażą jednak ciężko mi się z nim rozstać.
Celuję w dwa swoje motoryzacyjne marzenia które były dla mnie zawsze nad ST220: Audi RS6 C5 lub BMW E92 335i choć na horyzoncie pojawiła się również możliwość samochodu służbowego.
Muszę to jeszcze dobrze przemyśleć, jednak przy tych autach rozsądek nie wchodzi w grę. Zwłaszcza, że miałem nie dawno okazję przejechać się obydwoma samochodami i są fenomenalne.
Ciężkie decyzje, ST220 był pierwszym samochodem, który był kupowany sercem a nie rozumem, do teraz pamiętam jak jako nastolatek widziałem jak Clarkson zachwycał się nim w Top Gear, później Kornacki na TVN Turbo.

ethernal

CUDO!!!
Najlepszy kolor dla ST220 i jeszcze hatchback :D
Pięknie się prezentuje. Jakbym takiego posiadał, nigdy bym go nie sprzedał :P

alibizi

Cuda, poprzednie zdjęcia zniknęły w ciągu jednego dnia. Dodaję jeszcze raz.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ethernal

Ja widzę również poprzednie foty :]

alibizi

Fakt, wczoraj widocznie serwer miał jakąś zawiechę.