[Mondeo] Drgania auta od 120km/h. Co to może być?

bubel25, 27.01.2016, 10:19 « poprzedni - następny »

carlosc

Ja bym obstawiał koła zle wywazone!
Miałem podobny przypadek załozżyłem koła zimowe wywazone I zaczęło drgać
Pojechałem wywazyc jeszcze raz I problem zniknął!
Koła widocznie musiały sie ułożyc dobrze :-) pzdr
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

bubel25

Trzeba się jednak przyzwyczaić do tych drgań :( byłem u 3 mechaników i wszyscy mówią to samo że wszystko w porządku jest. A co do kól to te drgania występują na letnik alusach i na zimę na stalówkach i wszystko było po dwa razy wyważone już.

KrisSz

IMHO jak na innych kołach jest ok to albo alusy albo opony letnie "strzelone"
Pozdrawiam

K

yayko


bubel25

Na letnich i zimowych jest tak samo.

custom

przeważyć koła
przeważyć koła dynamicznie
przegub wew
luzu w zawieszeniu
uszkodzone gniazdo w skrzyni


Ven83

Mam bicie na kierownicy po zmianie zimy na lato z przodu. Same gumy, na Alu18". Po wyważeniu! Masakra. Na zimie biło podczas hamowania lekko (tarcze polerowane w marcu). Na  lecie bije bez hamowania powyżej 100 do 120km/h. Fakt faktem że geometrii nie zdążyłem zrobić jeszcze (wymiana 1koń.drazka.kier w marcu).

Tapnięte z Zetki

T

Źle wyważone koła albo uszkodzona opona z przodu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

st-power

Polecam wykonać test drogowy tzw. wyważanie dynamiczne z testem drogowym na urządzeniu Hunter - koszt ok. 120zł ,ale będzie wiadomo czy krzywa felga, opona bicia, czy trzeba doważyć (co zrobią od ręki).
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

T

W sumie łatwiej przełożyć tylne koła na przód i zobaczyć, czy coś się zmieni. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ven83

Cytat: Tomasz w 21.04.2016, 01:12
Źle wyważone koła albo uszkodzona opona z przodu.
Były zle wywazone koła. Nie wiem jakim cudem ale wyważył 1 koło tak że miało 30g za mało. Konkurencja poprawiła. 50 PLN w błoto. Ale chociaż zawias i hamulce wporzo  8)

Tapnięte z Zetki

Ven83

A propo. Diagnosta powiedział że mam duże tuleje wahacza przedniego (te pływające z tyłu) popękane i mi geometrii nie ustawi idealnie. Auto po wym 1 końcówki drążka jeździ prosto tylko kiera lekko w lewo została. Wymiana tych tulei to nie pikuś. Od góry widać pęknięcia. Diagnosta leniwy czy uczciwy?

Tapnięte z Zetki

Alek

Nie widzę związku między tulejami wahacza a ustawieniem kierownicy, chyba że są całkiem luźne. Wymiana nie jest taka znowu trudna, 2-3h pracy majstra który wie jak to zrobić, ja zamówiłem poliuretanowe z Olkusza żeby mieć na dłużej spokój, przy czym przy przebiegu 170kkm wymieniłem dopiero oryginalne i to mocno na zapas...

Tigerbart

Cytat: Alek w 03.06.2016, 20:14ja zamówiłem poliuretanowe z Olkusza żeby mieć na dłużej spokój,

Możesz mi trochę więcej o nich opowiedzieć? Jeszcze nie kupiłem od nich zestawu a mam zamiar. Chodzi mi o jakość wykonania, jak się zachowuje auto, generalnie czy warto w nie zainwestować.

Alek

Jakość wykonania ,elegancko. Zachowanie auta, nie widzę zmian, w sumie jakbym widział to byłbym zaniepokojony raczej, niektórzy pewnie twierdzą że widzą ale wydaje mi się że to raczej placebo. Czy warto inwestować, ja zrobiłem bo nie planuję auta sprzedawać, na przykład nigdy; z drugiej strony na oryginalnych miałem 170kkm i majster który je wyjmował powiedział że były jeszcze w porządku i był to pierwszy montaż, z trzeciej strony zamienniki są ponoć słabsze, więc poliuretan powinien zapewnić jakieś 200kkm spokoju. W kwestii ceny to nie patrzyłem czy drożej czy taniej, ale cena nie poraża, więc po co montować część zrobioną w starej technologii skoro można mieć w nowoczesnej lepszą ?