Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

[Mondeo] Drgania auta od 120km/h. Co to może być?

bubel25, 27.01.2016, 10:19 « poprzedni - następny »

Ven83

Poliuretanowe miękkie jak gumy fabryczne po 170kkm?  Ciekawe

Tapnięte z Zetki

Ven83

Po geometrii P+T dodam że auto dalej ściąga lekko w prawo. Na 100% tuleje do wym. Będzie akcja wahacze St220 z nowym sworzniem z Jaga.

Tapnięte z Zetki

Alek

czemu ciekawe ? :)

Rokoś

Ven83

Cytat: Ven83 w 25.04.2016, 22:08
Były zle wywazone koła. Nie wiem jakim cudem ale wyważył 1 koło tak że miało 30g za mało. Konkurencja poprawiła. 50 PLN w błoto. Ale chociaż zawias i hamulce wporzo  8)

Tapnięte z Zetki

Cytat: Ven83 w 08.06.2016, 07:27
Po geometrii P+T dodam że auto dalej ściąga lekko w prawo. Na 100% tuleje do wym. Będzie akcja wahacze St220 z nowym sworzniem z Jaga.

Tapnięte z Zetki

Teraz już sam NIE WIEM czy to wahacze czy półoś czy poduchy amora. Drgania na kierze powyżej 100km/h lekko przechodzące na budę. Przy rozgrzanym tarczach i dużej prędkości potrafi zatelepac kiera przy 'dotknieciu' hamulca, pod naciskiem jak układ sztywny to hamuje row Nmko.

Tapnięte z Zetki

bubel25

Nie jestem pewny. Ale wydaje mi się że czym mniejsze koło to drgania są bardziej wyczuwalne. Np. Jeździłem na 16 calowych zimowkach to drgania duże, a teraz mam 18 cali i już drgania jak by mniejsze były.

Rijndael

Raczej powinno być na odwrót. To może być przypadek. Np. bicia felgi i jakichś elementów napędu się wzajemnie zniosły.

veg

Ven te drgania są wyczuwalne na równej drodze? Podczas przyspieszania i bez?

merinon

Miałem to samo. Okazało się, że belka TYLNA cała do wymiany(poprzedni właściciel musiał mieć stłuczkę, ponieważ była lekko skrzywiona )