[S-Max] "customizowany" - Kocur - nowa przygoda...

orzel_man, 03.02.2016, 12:25 « poprzedni - następny »

orzel_man

21.11.2016, 08:08 #135 Ostatnia edycja: 21.11.2016, 09:39 by orzel_man
W weekend robiłem przymiarkę do oklejania lamp...
ale to nie dla mnie... lapmpy w esiu nie mają płaskiej powierzchni...są "przełamanae" w połowie...
więc na razie odpuszczam. jak by jakieś fabrycznie przyciemnione się trafiły to bym poszedł w to.
oklejanie... nie dla mnie...

@Reflektory-Samochodowe  - podpowiesz jak zabezpieczać reflektory, żeby nie zmatowiały zbyt szybko po polerce...

Reflektory-Samochodowe

One są jako tako zakonserwowane powłoką , lecz zawsze 2 razy do roku nie zaszkodzi nanieść mleczka nabłyszczającego ,
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.google.pl/search?q=mleczko+boll&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7qdKu6bvQAhWCTRoKHZXbAAQQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=fBtTZJuJ_gdL8M%3A
Reflektory Samochodowe-Spawanie Plastików

orzel_man

ok dzięki za info....
raz na kwartał trzeba będzie minimum polecieć ;)
pozdrawiam!

orzel_man

Przyszła zima...fakt się potwierdza... nie wszyscy mogą poruszać się pojazdami mechanicznymi w takim okresie....
Wczoraj wymuszenie pierwszeństwa przejazdu... i efekt...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


na szczęśćie przytomnie, albo i nie ...zjechałem w ostatniej chwili na lewy pas ... i na szczęście nic nie jechało... albo widziałem, że nic nie jedzie i zjechałem... sam już nie wiem....
auto uszkodzone... jutro oględziny i naprawa w serwisie... zobaczymy ile potrwa.

Dobrze ze uciekłem na lewy pas... bo jak by mi te nowe zajebi...ste lampy rozwalił...
to byśmy temat bez policji załatwili...

jest jak jest... pewnie auto znowu uziemione na tydzień będzie,..,.. oby nie dłużej...cholera żeby jakies zastępcze dali...

orzel_man

Koledzy,
Prośba o pomoc...
otóż do tej pory FOrd nie wysłał kosztorysu do PZU po tym jak gościu wymusił mi pierwszeństwo... nieważne.

Mam poważny temat z Felgą, która delikatnie dostała.
Otóż posiadam OZ Anniversary 35.
Podrzucicie jakiś namiar gdzie można takie coś kupić?
Żeby mogli w końcu to wycenić i kupić.,
oczywiście mam problem, bo moje są lakierowane na czarno, a w ori idą z polerowanym
czołem, ale na tym etapiae to chcę jedynie żeby wycenili i naprawili mi tą szkodę.
Będę wdzięczny za pomoc.

orzel_man

Naaareeeeszcie....Maxiu wrócił do mnie po dwóch miesiącach...
autko naprawione, komponenty powymieniane. przy okazji wymieniłem wahacze poprzeczne, "bałwanki" i dograłem tempomat... coś tam się zapala na conversie ale nie miałem jak sprawdzić NA RAZIE.

Tęskniłem za tym mrukiem... NA RAZIE jest okej... trzeba będzie folię nakleić Z POWROTEM na nowe drzwi i poprawić niefabryczne wygłuszenie....
zostało jeszcze trochę maty i pianki.

kilka fotek żeby nie było ....

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



orzel_man

Jak myślicie .
Bo nie mogę się zdecydować  robić kierunki lusterek na czarno czy zostawić jak są 
Teraz nawiązują do srebrnych w lampach przednich

TAM

Patrząc na zdjęcia, podoba mi się ten srebrny akcencik, nie zmieniałbym tego. Może miałoby to sens, gdybyś zmienił też przednie lampy na czarno, ale wcale nie jestem pewny, czy wtedy byłoby ładniej.

Toretto88

Jedynie może lekko "przydymić", ale nie na całkiem czarno.

Wyklepane z aluminiowej blaszki... M8s

latar

Nic nie nawiązują. Przydymić jak tył!

snafu

Co do tylnych lamp. Nikt nie spotkał ledowych pod nasz model? Widzą mi się takie, jak w polifcie.

Co do wygłuszania,. Temat, który raczej na bank w jakiś ciepły dzień tego roku będę chciał ogarnąć. Ważyłeś może, ile kg mat poszło? Ile taki zabieg dodał kilogramów? Druga sprawa, zapach. Maty zostawiają jakiś?

MAG

06.02.2017, 09:22 #146 Ostatnia edycja: 06.02.2017, 09:27 by MAG
Cytat: latar w 05.02.2017, 20:22
Nic nie nawiązują. Przydymić jak tył!
Sa do nabycia fajne czarne kierunki - moze jakąś akcje grupowego zakupu zrobić?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-C-Max-S-Max-Black-Wing-Door-Mirror-Indicators-Repeater-Set-Pair-Left-Right-/262765076379?_trksid=p2141725.m3641.l6368

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

Haha uruchomiłem już temat kierunków.
Pewnie ze dwa tygodnie zejdzie zanim dojdą.
Zobaczymy jak wyjdzie, w jak się nie spodoba to wymienie na ori a jak się spodoba to zostaną.
wymiana to 10min z małym pivkiem.

zrobiłem szybki virtual w paint ;) wtgląda doobrze z czarnym.
zrobimy to.

@snafu ta sama wizja mi się widzi, byłoby pięknie gdyby takie lampki można było do przedlifta wcisnąć, to już by był komplecik.
będę ćwiczył z plastidipem, zobaczymy jak wyjdzie, chociaż żeby lekko przydymić tył.

co do wygłuszenia. Wagę alubutylu oceniam na jakieś 15kg. Pianka może 1 kg - jest bardzo lekka.
alubutyl mam 2,5mm więc grubszy jeśli bardzo zależy Ci na ułamkach sekund, zawsze można cieńszy dać.
Zapachu totalnie żadnego nie ma. żadna woń asfaltu ani innej dziwnej gumy nie unosi się w kabinie (no chyba że smażę kapcia ;)

po raz kolejny polecam ten zabieg. ja zrobiłem do linii schowków w podłodze,. bo tak wychodziło z ori wykładziny. Efekt super.
w wątku jest to szczegółowo opisane.


snafu

15 kilo to spoko.  O czasy nie walczę :) to rodzinne auto. Mam już butle LPG więc chodziło bardziej prowadzenie w zakrętach, obniżenie ładowności itp. Ale u nas akurat mamy spory zapas ładowności więc luz myślę.

PS czytałem, że też masz problem z rezonansem przy odpuszczeniu gazu. U mnie pojawia się poniżej 2-2,5 tyś jak mam odpuszczony gaz, ale dalej na biegu i nie wysprzęglony.

Byłem ostatnio u Thomasa i będą mieli ponoć przepustnice na to, eliminujące ten problem. Będę działał z tematem bo to jedyny mankament wydechu u mnie, więc zdam relację co i jak. 

orzel_man

Po instalacji wygłuszenia ten rezonans znacznie zmalał
Pojawia sie w duuuzo mniejszym zakresie obrotów.
Nie jest absolutnie uciążliwy.
Jak coś możemy sie ustawić to zobaczysz jak to u mnie wyszło.
Do trojmiasta mam godzinkę. Ale zawsze w połowie drogi można sie spotkać.