Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mobilne fotoradary itd

fabio210, 25.02.2016, 11:50 « poprzedni - następny »

fabio210

Witam, dziś nieszczęśliwie minalem Focusa itd w okolicy Oleśnicy. Niestety miałem 70 na 50. Jestem ciekaw czy podczas jazdy cykaja fotki, spotkał się ktoś z czymś takim, zna może ktoś temat od strony prawnej i nie tylko.
Pozdrawiam.

lopez

Podczas jazdy trochę ciężko, żeby Ci cyknęli fotkę zwłaszcza, że jechałeś na przeciwko :D Trochę dziwnie by było gdyby tak robili :D Nie masz się o co bać ;)

sseebbaa1

Cytat: lopez w 28.09.2016, 12:51Podczas jazdy trochę ciężko, żeby Ci cyknęli fotkę zwłaszcza, że jechałeś na przeciwko
Technicznie istnieje taka możliwość.
Np. kiedy policja otrzymywała nowe Alfy Romeo to głośno było o możliwości robienia zdjęć w trakcie jazdy z przeciwnego kierunku. Wówczas radar minusował prędkość radiowozu i tym samym wychodziła prędkość auta jadącego w przeciwnym kierunku.

Po kilku miesiącach od wprowadzenia tych Alf Romeo pytałem policjanta o takie zdjęcia, ale powiedział mi krótko, że jednak nie korzystają z tego, bo wentylatory chłodnicy zafałszowują wynik (teraz po fakcie to nie wiem czy chodziło o wentylator w pobliżu radaru w radiowozie, czy o wentylator auta namierzanego).

Ale radary ITD mają inną budowę i wystają poza obrys samochodu, więc może z nimi jest inaczej.
Zresztą czytałem gdzieś, że były plany na robienie zdjęć przez samochody ITD (bez używania radaru), a następnie natychmiastowe przesyłanie do centrum. Te centrum mogło zestawiać ze sobą zdjęcia konkretnych samochodów zrobione przez inne pojazdy ITD lub radary oraz porównywać czas i miejsce - co ostatecznie dawało wynik podobny do pomiarów odcinkowych.
Takie były założenia, ale nie wiem co ostatecznie z tego wyszło.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy