Nowy Ford Focus RS "DOSTĘPNOŚĆ"

Artex RS, 25.02.2016, 17:55 « poprzedni - następny »

paweleczek666

jeżeli jeszcze będzie z gazem, to biorę w ciemno;) Nietesty, tutaj już dupa ale lpg się nie zmieści ;(
Ok, już nie zaśmiecam, sorry

Artex RS

Dobra Wiadomość! Jest następna transza. Zła wiadomość jest bardzo mała i Foka drożeje o jakieś 1500 USD. W każdym bądź razie konfiguracja do dealera wysłana :)

Thombike

W mojej okolicy dostepne od ręki w każdym momencie, chyba, ze chce sie ktos bawić w indywidualne konfigurowanie a nie brać to co stoi to czeka. Kilka już śmiga..a raczej parkuje i ładnie wygląda na podjeździe :D

Artex RS


Thombike

Przesłać fotki? :) nie wspomniałem może - w Niemczech :)

Artex RS

Wybacz moje zdziwienie, ale od pół roku próbuje za bukować gdzieś auto i dopiero wczoraj drgnęło.

Thombike

Było dzwonic do mnie ;) Ale na powaga. Dokładnie wiem gdzie stoi jedno do zabrania od ręki. Nie pamiętam dokładnie ceny (40k euro z okładem na pewno) w kolorze upraszczając - niebieskim i praktycznie full wyposazenie.

Mati86

Tak, tylko do ceny niemieckiej trzeba ew. doliczyć akcyzę - przy pojemności pow. 2.000 cm3 wychodzi on dość dużo. :)

Thombike

20.05.2016, 14:52 #128 Ostatnia edycja: 20.05.2016, 14:54 by Thombike
Hmmm...nie mój problem :) Generalnie jak ktoś może sobie pozwolić na auto w granicach 150tys.zł to nie wydaje mi sie by akcyza była wielką przeszkodą. Ale może mi sie tylko wydaje. Ah...i da się tez kupić RSa nawet taniej niż w PL wiec po opłaceniu akcycy i tak sie opłaca. Np. jak dasz 35k Euro za auto, które normalnie stoi oficjalnie (w cenniku forda) od 40tys. Euro :)

T

Cytat: Thombike w 20.05.2016, 14:52Generalnie jak ktoś może sobie pozwolić na auto w granicach 150tys.zł to nie wydaje mi sie by akcyza była wielką przeszkodą.
Ktoś, komu nie robi różnicy 30k to raczej klient Ferrari czy Bentleya a i to niekoniecznie... :)

Cytat: Thombike w 20.05.2016, 14:52Ah...i da się tez kupić RSa nawet taniej niż w PL wiec po opłaceniu akcycy i tak sie opłaca.
30k taniej?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Mati86

Cytat: Thombike w 20.05.2016, 14:52
Hmmm...nie mój problem :) Generalnie jak ktoś może sobie pozwolić na auto w granicach 150tys.zł to nie wydaje mi sie by akcyza była wielką przeszkodą. Ale może mi sie tylko wydaje. Ah...i da się tez kupić RSa nawet taniej niż w PL wiec po opłaceniu akcycy i tak sie opłaca. Np. jak dasz 35k Euro za auto, które normalnie stoi oficjalnie (w cenniku forda) od 40tys. Euro :)

Nawet jeśli rabat będzie na poziomie 5k Euro, to za 35k Euro mówimy o cenie wersji podstawowej. Zatem 35k Euro to jakieś 15k zł + akcyza (28k zł) - wychodzi ok 183k zł za wersję podstawowa - mimo wszystko drożej niż w Polsce. Można by jeszcze dorzucić kwestię 4% różnicy w Vat między Polską, a Niemcami, co znowu podniesie cenę. Moim zdaniem wcale nie taka okazja :)

Thombike

NIe nie podstawowa. Z reszta podstawowa wersja RS to i tak niemal pełne wyposażenie. nie mierzcie oferty niemieckiej polskim konfiguratorem :) A co do obecnego kursu PLN to cóz...pretensje na wiejska, w dniu premiery było jeszcze całkiem przyzwoicie a przed wyborami niemal kolorowo :) VAT musisz opłacić w kraju w którym kupujesz i w stawce tego kraju wiec już kompletnie nie widze związku. natomiast Tomasz - proponuję kurs czytania ze zrozumieniem, bo któregoś dnia polegniesz z takim główkowaniem :) CA...no offence. Tak kończąc...opłaca sie czy nie...1. skoro jest problem z dostepnąścią w Pl to co za coś. 2. RS to jednak nie jest model klepany w setkach tysięcy sztuk wiec chyba po częsci należy traktować to jako inwestycję. Chyba, ze ktoś chce na handel to faktycznie, nie opłaca się i lepiej czekać.

T

21.05.2016, 15:55 #132 Ostatnia edycja: 21.05.2016, 16:28 by Rijndael
Cytat: Thombike w 21.05.2016, 15:41Tomasz - proponuję kurs czytania ze zrozumieniem, bo któregoś dnia polegniesz z takim główkowaniem :) CA...no offence.
Proponuję, żebyś darował sobie tego typu niemerytoryczne uwagi, bo zakończysz aktywność na tym forum. No offence.

« Dodane: 21.05.2016, 16:28 »

Cytat: Thombike w 21.05.2016, 15:412. RS to jednak nie jest model klepany w setkach tysięcy sztuk wiec chyba po częsci należy traktować to jako inwestycję.
Pewną stratę min. 50% w perspektywie kilku lat trudno nazwać inwestycją. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Mati86

Tak się składa, ze w przypadku vat - kupujesz bez i dopiero naliczasz w Polsce jeśli kupujesz od firmy, a dealer Forda napewno firma jest. Jeśli chodzi o konfigurator niemiecki to jest on bardzo zbliżony do polskiego pod względem wyposażenia i cen, ale co ja tam wiem :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MAG

Odnosnie konfiguracji na Niemcy to nie mowcie mi prosze ze jest ona lepsza. Bardzo czesto bazowe konfiguracje sa biedniejsze niz na Polske.
Inna sprawa to to, ze takie biedaki raczej nie za czesto trafiaja na drogi, bo malo ludzi je wybiera, ale tak czy siak zdazaja sie...

Zeby nie byc goloslownym...
Widzial ktos np S-Maxa z polskiej sieci dilerskiej z manualna klima?
W katalogu stoi ze nawet najbiedniejsza wersja ma w standardzie klimatronik dwustronny, a z Niemiec trafiaja sie czasami auta z reczna klima.

Wezmy np BMW - istnieje cos takiego jak "polski pakiet" - wyposazenie dodatkowe powyzej standardu fabrycznego w ktore wyposazone sa wszystkie modele produkowane na rynek polski.
W przypadku BMW E90/91 w polskim pakiecie byly Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in. Xenony ze spryskiwaczami, klima automatyczna, podlokietnik tylnej kanapy z workiem na narty i cos tam jeszcze, ale juz tego nie pametam, bo zajmowalem sie tym 9-10 lat temu.
W momencie wejscia na rynek serii 1, bazowe wyposazenie w Polsce obejmowalo klime automatyczna, podczas gdy w Niemczech bywaly nawet auta bez klimy. 

I tyle w temacie ;)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0