Nowy Ford Focus RS "DOSTĘPNOŚĆ"

Artex RS, 25.02.2016, 17:55 « poprzedni - następny »

Kris1976

Marudzicie;) kolorem i bodykitem się nie jeździ...
Inżynierowie mieli budżet albo na napęd 4x4 albo na bodykit...wybrali napęd i chwała im za to. Po co tworzyć kolejnego hot-chatcha z napędem na ośkę...trzeba w końcu zrobić krok do przodu. W pewnym wieku już nie wypada się tak rzucać w oczy...mówi Wam to niedoszły 40-latek ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

02.04.2016, 21:29 #46 Ostatnia edycja: 02.04.2016, 22:06 by ST
E tam Kolego,  w stosunku do mnie młody jeszcze jesteś :)
A marudzimy, bo trochę zazdrościmy przyszłym posiadaczom tego 4,7 do setki i 4x4 :D
Dzisiaj oglądałem program  "jak to jest zrobione" i Porsche 911 ma tylko 4,5 do setki, a silnik 3,4 litra i sześć cylinderków.
Ale jakbym miał prawie rok czekać na samochód - to wolałbym coś takiego kupić: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/nissan-gt-r-11-530km-od-kimbex-pl-faktura-vat-23-i6067344468.html
Auto ciekawie oklejone folią, wcale niegłupia alternatywa na zmianę koloru nowego RS-a.

Kris1976

Hehe wiem że GTR jest świetną alternatywą ale...jakoś wydatek 200k na 5 letnie auto o niepewnej historii mnie przeraża. Kolor oczywiście zacny i taki powinien być w palecie RSa ! Wybór miedzy czarny/biały i odcienie szarości plus ten sprany blue...jak dla mnie duża wtopa Forda choćby w porównaniu z paletą kolorów Mustanga!
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ethernal

Cytat: ST w 02.04.2016, 21:08
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://olx.pl/oferta/ford-focus-focus-rs-350-km-4x4-CID5-IDePh87.html#4c9ba5704a
Tak się zastanawiam, kogo tu okraść, żeby to kupić ;)
Trzeba przyznać, że atrakcyjna cena :D

Cytat: Kris1976 w 02.04.2016, 21:26
Marudzicie;) kolorem i bodykitem się nie jeździ...
Inżynierowie mieli budżet albo na napęd 4x4 albo na bodykit...wybrali napęd i chwała im za to. Po co tworzyć kolejnego hot-chatcha z napędem na ośkę...trzeba w końcu zrobić krok do przodu. W pewnym wieku już nie wypada się tak rzucać w oczy...mówi Wam to niedoszły 40-latek ;)
Zgadzam się z kolegą!

vtec

bylo juz nie raz. marny wyglad ma MK3 RS i tyle. pytanie jak to bedzie jezdzic, natomiast naprawde grubo bym sie zastanowil nad autem przy tej kwocie, tj uzywka/nowe. Natomiast wsrod nowych nie ma i nie bedzie mial rownych, podobnie jak RS mk2, nie ma takiego w klasie HH w tym roczniku, wszystko inne zamiata od reki.... moc i wygladem. Takie megane RS wciaga lewa dziurka od nosa. Nie ma z kim nawet na miescie takim lekko zmodyfikowanym RSem pogonic sie, mam to z autopsji ;)

Pyzo

Cytat: Kris1976 w 02.04.2016, 21:26
Marudzicie;) kolorem i bodykitem się nie jeździ...
Inżynierowie mieli budżet albo na napęd 4x4 albo na bodykit...wybrali napęd i chwała im za to. Po co tworzyć kolejnego hot-chatcha z napędem na ośkę...trzeba w końcu zrobić krok do przodu. W pewnym wieku już nie wypada się tak rzucać w oczy...mówi Wam to niedoszły 40-latek ;)

Samo stworzenie bodykitu nie bylo problemem. Bylo pare pieknych projektow. Niestety koszty homologacji (zmienily sie przepisy) bylyby ogromne... To nie bylby juz wtedy Focus tylko wymaganoby homologacji na nowy model...
...we are standing here, at the edge of time...

ethernal

Jeśli chodzi o wygląd nowego RS`a, dla mnie wygląda on w porządku. Nie musi być aż tak napompowany jak dwójka. Trójka prezentuje stosunkowo dyskretny, ale gustowny bodykit. Pamiętajcie, że w tego typu autach zawsze najważniejsze jest to co pod maską +napęd i zawieszenie. Inaczej mielibyśmy do czynienia z przerostem formy nad treścią.
Zgadzam się, że trójka w swojej klasie rozwala system i nic jej (na razie) nie podskoczy, tym bardziej że mogłaby się mierzyć z 911. :D

TowerST

vtec, nie przesadzaj Megane RS jest dużo lepszym autem do zabawy i jest to po stokroć udowodnione. Chyba, że chodzi Ci o porównanie wyglądu - tu fakt RS mk2 rządzi.
RS Mark III / było ST225 / ST150

ethernal

03.04.2016, 01:19 #53 Ostatnia edycja: 03.04.2016, 01:21 by ethernal
Megane RS vs. Focus RS III? FWD vs. 4x4? 273KM vs. 313KM? Nie żartuj...

lolomanolo

Cytat: ethernal w 02.04.2016, 23:28
Zgadzam się, że trójka w swojej klasie rozwala system i nic jej (na razie) nie podskoczy, tym bardziej że mogłaby się mierzyć z 911. :D

A45 AMG ma 380KM i mega szybka skrzynie - jechalem takim ostatnio i odpycha sie to porownywalnie, a moze nawet troche lepiej niz moj RS ok. 385KM.

bmarcin

03.04.2016, 08:16 #55 Ostatnia edycja: 03.04.2016, 08:19 by bmarcin
Cytat: ethernal w 03.04.2016, 01:19
Megane RS vs. Focus RS III? FWD vs. 4x4? 273KM vs. 313KM? Nie żartuj...
vtec chyba pisal o RS MK2 vs Megane RS...

TowerST

A45 AMG to potwór -  4.2 sek. 0-100 - jak możesz porównywać jego odpychanie z RSem?!!!
RS Mark III / było ST225 / ST150

sseebbaa1

heko pomoże w takim porównaniu obu samochodów :)
30 KM różnicy pomiędzy tymi autami heko niweluje samym spojrzeniem na RS-a :D
RS będzie miał wówczas też 380 KM, tak jak Mercedes i będzie wolniejszy od A45 tylko o ręczne przełożenia biegów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Artex RS

Też minęły mi cztery dychy a, w sercu dalej rycząca V8-emka ;) Żona zgodziła się na RS bo wygląda jak zwykły cztero-dzwiowy focus (sąsiedzi i urząd skarbowy!) Ja będę miał 4,7 do setki i mam nadzieję tylno napędowy driftowuz. Choć latek ubywa (tańcząca dupa) nie gasi rogala na mej twarzy.

Kris1976

Cytat: sseebbaa1 w 03.04.2016, 10:44
heko pomoże w takim porównaniu obu samochodów :)
30 KM różnicy pomiędzy tymi autami heko niweluje samym spojrzeniem na RS-a :D
RS będzie miał wówczas też 380 KM, tak jak Mercedes i będzie wolniejszy od A45 tylko o ręczne przełożenia biegów.
Na YT jest filmik z porównania RS vs A45 amg 0-200kmh...i wyszło że RS jest o włos szybszy ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !