Co daje stożek w 2,5 V6?

T, 14.05.2010, 14:50 « poprzedni - następny »

T

14.05.2010, 14:50 Ostatnia edycja: 25.01.2015, 14:09 by badger
Treść artykułu i wnioski z niego płynące są już nieaktualne. Usunąłem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Kolejna prawda. Z poprawnie założonym i odgrodzonym od ciepłego powietrza silnika moja v-ka wypluła w v-tech 154 konie także żadnej rewelacji prócz pięknego dźwięku niema.

boro

No panowie, chyba jednak dobry stożek w V-ce nie jest taki zły  :). Poza bardzo fajnym dźwiękiem jest również +6 KM i +2 Nm w stosunku do seryjnego dolotu. Nie chodzi tylko o przyrosty maksymalnych wartości KM i Nm, ale jest również wyraźna poprawa jeśli chodzi o przebieg momentu powyżej 4000 rpm. Pomiary na tej samej hamowni w odstępie tygodnia. 

Petersan

Boro, w czym?
2,5 V6, czy 3.0 V6 w ST220?

pzdr
Peter

boro

W tym mniejszym...

eng

boro czyżby stożek od GaBBa? Ile teraz masz w sumie tych kuni.

T

Cytat: eng w 07.07.2010, 18:23
boro czyżby stożek od GaBBa? Ile teraz masz w sumie tych kuni.
Tu jest cała dyskusja:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=79122
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

a czy prawdą jest że przy stożku spalanie spada ?

boro

Cytat: eng w 07.07.2010, 18:23
boro czyżby stożek od GaBBa? Ile teraz masz w sumie tych kuni.
Tak, od GaBB'a. Według ostatniego pomiaru 170 KM.

Cytat: nokitel w 08.07.2010, 21:03
a czy prawdą jest że przy stożku spalanie spada ?
Jak na razie wręcz przeciwnie, bo dźwięk ze stożka prowokuje do mocniejszego wciskania pedału gazu :)

eng

boro mógłbyś zrobić zdjęcie tego kompletu jak to prezentuje się pod maską?

boro

Na razie tak:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


eng

Miałem dokładnie to samo "na oko" i  u mnie zabierało to kilka koni. Także nie wiem o co chodzi.

boro

Może właśnie różnica jest w tym "na oko"?  ;)
Może stożek inny, może długość rury inna?
Pojedź w przyszła sobotę jak będziemy się hamować (tak planujemy przynajmniej), to się przełoży dolot do Twojego auta i zobaczymy co z tego wyjdzie... Sam jestem ciekaw...

eng

W sobotę będę jeszcze nad morzem. Na oko mówię gdyż pod maską po prostu nie ma miejsca na inny układ niż ten co masz Ty lub ten co miałem ja. Przepływkę miałem praktycznie tak jak u Ciebie a długość rury była taka jak do gumy dodatkowo miałem dolot zimnego powietrza i obudwaną puchę i mimo to nic to nie dało. Być może kwestia to stożek który kupiłem za ok 50 zł. Może zbyt tani?

nokitel

polecam pipercross gąbka :) ja mam taki ale zwykły i jeżeli będę przerabiał na stożek to właśnie gąbkę