[Focus] Ford Focus ST 2.5 [Foka]

sliwa4045, 16.05.2016, 09:29 « poprzedni - następny »

ST

Witaj. W autko widać, że włożone dużo pracy i inicjatywy.
Co do przedniego zderzaka, to niestety od RS-a nie przypasujesz go do ST, bez wymiany błotników. Oczywiście w takim przypadku tył też trzeba wymieniać, a to już o wiele grubsze koszty... Jedynym prostym rozwiązaniem bez właściwie żadnych przeróbek jest opcja skorzystania z produktu firmy Rieger. Ja tak zrobiłem, trochę na szybko bo warsztat nie miał mocy przerobowej, aby przed lakierowaniem przymierzyć mi go do auta, ale i tak całkiem fajnie wyszło. Z jednej strony mam ze 2,5 mm małej różnicy, z drugiej ok. 2 mm. Ale z odległości 3-4 metrów już tego praktycznie się nie widzi. Zderzak jest wykonany z solidnego ABS-u, a przednia kratka jest nierozłączna, w przeciwieństwie do oryginalnej z RS-a. Ale za to zderzak jest o wiele sztywniejszy. W komplecie otrzymujesz także wszystkie śrubki, klej w tubie (do mocowania kratek-siatek) i hak do wkręcania w zderzak pod zaślepkę (w razie holowania).  A tak to wyszło:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Koszt zakupu przez allegro wraz z transportem to 2050zł + lakierowanie + montaż.

bishop

Ech..co tu pisać. Dobry bandzior. Gratulacje projektu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Kris1976

Fajny projekt poza detalami. Język nie kumam...ale nie musze ;)
215...hmm skoro latasz na ori mocy to być może nie poczujesz gorszej trakcji. 215 "opanuje" seryjne 320nm ale jak tylko zmodzisz motorownie a moment skoczy na 460+ to taką szerokością zrobisz sobie kuku. Wówczas warto olać dystans który w sumie poza wyglądem nic nie daje i zapodać 235 na przód.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sliwa4045

27.04.2017, 00:14 #108 Ostatnia edycja: 27.04.2017, 00:17 by sliwa4045
Cytat: ST w 26.04.2017, 20:51
Witaj. W autko widać, że włożone dużo pracy i inicjatywy.
Co do przedniego zderzaka, to niestety od RS-a nie przypasujesz go do ST, bez wymiany błotników. Oczywiście w takim przypadku tył też trzeba wymieniać, a to już o wiele grubsze koszty... Jedynym prostym rozwiązaniem bez właściwie żadnych przeróbek jest opcja skorzystania z produktu firmy Rieger. Ja tak zrobiłem, trochę na szybko bo warsztat nie miał mocy przerobowej, aby przed lakierowaniem przymierzyć mi go do auta, ale i tak całkiem fajnie wyszło. Z jednej strony mam ze 2,5 mm małej różnicy, z drugiej ok. 2 mm. Ale z odległości 3-4 metrów już tego praktycznie się nie widzi. Zderzak jest wykonany z solidnego ABS-u, a przednia kratka jest nierozłączna, w przeciwieństwie do oryginalnej z RS-a. Ale za to zderzak jest o wiele sztywniejszy. W komplecie otrzymujesz także wszystkie śrubki, klej w tubie (do mocowania kratek-siatek) i hak do wkręcania w zderzak pod zaślepkę (w razie holowania).  A tak to wyszło:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Koszt zakupu przez allegro wraz z transportem to 2050zł + lakierowanie + montaż.

Fajna petarda moim zdaniem odpuszczę NA RAZIE zderzak od RS i mam dokładkę która niby była do st ale nie pasuje wycieliśmy ją aby fajnie się naciągneła i przerobimy przedni zderzak taką płetwę etc jak TYLNY  dyfuzor troche zabawy i kolega upora się z tym :)
Jak będe to robił bo oczywiście na nadkolach ukazała się ruda koleżanka jak to w fordach to wyślę fotki :D

Co do niebieskiej strzały bardzo fajnie ale nie siadają mi te chromowane wąsy ale każdy ma swój gust dzięki bardzo że napisałeś poradnik odnośnie zderzaka :D

Szkoda że tak mało ST'ków w lublinie :(


« Dodane: 27.04.2017, 00:15 »

Cytat: bishop w 26.04.2017, 21:53
Ech..co tu pisać. Dobry bandzior. Gratulacje projektu.

Dzięki wielkie

« Dodane: 27.04.2017, 00:17 »

Cytat: Kris1976 w 27.04.2017, 00:12
Fajny projekt poza detalami. Język nie kumam...ale nie musze ;)
215...hmm skoro latasz na ori mocy to być może nie poczujesz gorszej trakcji. 215 "opanuje" seryjne 320nm ale jak tylko zmodzisz motorownie a moment skoczy na 460+ to taką szerokością zrobisz sobie kuku. Wówczas warto olać dystans który w sumie poza wyglądem nic nie daje i zapodać 235 na przód.

Opony pewnie i tak do końca sezonu się skończą więc na przyszłość posłucham się waszych rad i założę już coś większego :) !
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

sliwa4045

No i do furki wpadł blowoff PUMASPEED :D

Jestem mega zadowolony w środku słychać fajny nie za głośny pogwizd Pssssst :D
A na dworze to już sie dopiero dzieje :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wpadła też rura od dolotu ponieważ moja tam od rurki od podciśnienia była sklejana jakiś mechanik z talentem musiał wyrwać i potem połatać :(


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



No ale jak ktoś jest zainteresowany w bdb stanie mam dolot seryjny na sprzedaż  od Foczki :D 2.5t :)
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

PyRsHaL

Hmm... Nie znam jeszcze osoby u której blowoff wpływał dobrze na pracę tych silników, ale może tym razem się uda :P

I fure byś umył :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

loockas

Cytat: PyRsHaL w 01.05.2017, 14:47
Hmm... Nie znam jeszcze osoby u której blowoff wpływał dobrze na pracę tych silników, ale może tym razem się uda :P

I fure byś umył :D

Wynika to z obecności przepływomierza czy jest jeszcze coś w tych silnikach specyficznego? Properfekt chwali się modelem (Type 2), który powinien działać poprawnie mimo przepływki. Fabryczny jest i działa raczej ok. Wymiana na inny tylko dla efektów dźwiękowych... no cóż, co kto lubi :)

sliwa4045

Cytat: PyRsHaL w 01.05.2017, 14:47
Hmm... Nie znam jeszcze osoby u której blowoff wpływał dobrze na pracę tych silników, ale może tym razem się uda :P

I fure byś umył :D

A już pierwsze słoneczko i furka umyta :D
Niestety taka pogoda była

No co do blowoffa to lekki spadek mocy jest ale żeby coś się tam działo nie tak jak trzeba to nie zaobserwuje

Cytat: loockas w 01.05.2017, 21:41
Wynika to z obecności przepływomierza czy jest jeszcze coś w tych silnikach specyficznego? Properfekt chwali się modelem (Type 2), który powinien działać poprawnie mimo przepływki. Fabryczny jest i działa raczej ok. Wymiana na inny tylko dla efektów dźwiękowych... no cóż, co kto lubi :)

Tych małych spadków mocy co lekko jest u mnie odczuwalne ale nie przeszkadzają aż tak nie da się zlikwidować :D ?

Oraz ogólnie na co wpływa ten blowoff może coś uszkodzić jak nie gra z tymi silnikami ;D ?
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

weksla

Ja bym sobie nie pozwolił na żaden spadek mocy heh no ale co kto woli
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

sliwa4045

Cytat: weksla w 02.05.2017, 12:11
Ja bym sobie nie pozwolił na żaden spadek mocy heh no ale co kto woli

No jedyne co zauważyłem to większe spalanie z powodu całkiem innego stylu jazdy
Jeżeli się przytrzyma ciśnienie i nie wypuści z blowoffa to moc jest taka sama sam spadek całego ciśnienia oraz ponowne załadowanie chyba wpływa na to tak mi się zdaje ;d
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

Adiko.

Ciśnienie które ma dawać moc, wypuszczane jest bez celowo w powietrze stąd utraty mocy.

TAM

To tylko częściowo prawda. Normalnie powietrze przekierowane przez DV zostaje w układzie, pozwalając na częściowe utrzymanie ciśnienia, które najprawdopodobniej za moment znowu będzie potrzebne. Natomiast powietrze, które jest wypuszczane do atmosfery raz że zostało wcześniej zmierzone przez przepływomierz, więc po każdym ,,psyknięciu" nie zgadza się skład mieszanki, a dwa, że powoduje spadek ciśnienia w układzie. Komp próbuje to skompensować, tworząc nowe tabele adaptacji, które są g... warte, bo nieprawdziwe. W efekcie powstaje większa turbo dziura i nieprzewidywalny skład mieszanki w stanach przejściowych, to jest po szybkim zdjęciu nogi z gazu i ponownym depnięciu (a więc większe spalanie przy dynamicznej jeździe). Moim skromnym zdaniem jest to anty-tuning. Traci się dużo, a zyskuje? No cóż...

sliwa4045

Dzięki wielkie za informacje :D
Dużo się dowiedziałem
//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

sliwa4045

Hejka :)

Znów chwilke mnie nie było ale przyszło troszeczkę na grube mody :)

Co ogólnie mam jeszcze w planach najbliższych ? Napewno wywalić środkowy wydech i zastąpić go rurą :)

A co do tego co zrobiłem w tym momencie to było
-Usunięcie rdzy praktycznie wszędzie ruda koleżanka lekko przyatakowała nadkola ale to już ogarnięte oraz zabezpieczone :)
-Rzeźbienie na stałe przedniej dokładki zderzaka
-Napisy na oponach
-Nowe półosie
-Dwumasa oraz sprzęgło już w garażu czekają na wymiane :)
- Postojówki RGB
- Podczas otwierania maski z czujnikiem zmierzchu odpala się oświetlenie komory silnika na czerwony kolor
- Ponowne przyciemnienie lamp na szarą folię
- BREWKI NA LAMPACH
- Nowe REDEYE z czujnikiem zmierzchu
- TOW
i wiele innych pobocznych gratów jak pomalowanie nowych osłon wentylatorów w srodku itp.

Oczywiście na samym początku zacząłem sam rzeźbić przednią dokładkę na stałe w zderzaku po przymierzeniu wygląda to tak

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Następnie zaatakowałem napisy na oponach oraz usunięcie wychodzącej rdzy jak to typowe w fordach :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zderzak po pomalowaniu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



No i po poskładaniu okazał się niezły kocur

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



PRZED MODYFIKACJĄ WYGLĄDAŁ TAK

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po modyfikacjach

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oczywiście wleciały również brewki

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oraz na sam koniec zaliczylismy spot w puławach ale taki średni był :(

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Jak oceniacie mody i co wy byście zmienili dodali może jakiś ciekawy pomysł :D ?

//////// ** Ford FOCUS ST 2.5 **
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/fordsliwa/

bishop

Wow...świetne. Ta czerwień nie razi aż tak (choć nie jestem zwolennikiem). Świetnie wygląda. Twój i Weksli to najładniejsze czarne foki na forum i poza pewnie też.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html