[Mondeo] Czy mondeo 2.5T mają ograniczaną moc w zależności od wybranego biegu

Lotnik, 13.06.2016, 14:13 « poprzedni - następny »

Lotnik

Witam,
Czy mondeo 2.5T mają ograniczaną moc w zależności od wybranego biegu? Czasami wydaję mi się, że na 1 i 2
biegu miał trochę mniejszą moc. Może to tylko takie moje odczucie.
Z góry dzięki za wszelkie info

AdixST

A spróbuj wyłączyć ESP i wtedy sprawdzić :) Z tego co zauwazyłem w Foce to, podczas gdy traci trakcję to systemy blokują doładowanie do 0.3bara. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :)

klajgus

U mnie w mondeo bardzo odczuwam niedobór mocy na jedynce, kiedyś nawet jakaś skoda w klekocie mnie pogoniła, robiłem potem testy z wyłączaniem esp ale nic to nie daje.
Mondeo MK4
2.5 T 275KM/391Nm

Lotnik

Właśnie na jedynce czuć to najbardziej. Dwójka to już dużo lepiej w porównaniu z jedynką.
Zauważalne jest to nawet wtedy gdy trakcja jest OK i do zerwania przyczepności jeszcze daleko

Bogi666

czyli jak Koledzy? Nikt nie wie? Ja w Maxie mam wrażenie, że I i II bieg jakoś słabiej, a od III biegu już jakoś żwawo się zbiera. Choć nie powiem, ale na mokrej jezdni to wciskając na II biegu gaz do dechy to trakcję nie raz zerwało (235/45R18). Ma ktoś ELM327 i jakąś apkę co by nagrać przebieg ciśnienia doładowania na poszczególnych biegach?

T

Focus ma ograniczony moment na 1 i 2, wiec Mondeo pewnie tez...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bolekrbv

Te same odczucia i ja mam. Dodatkowo zaobserwowałem właśnie na 1 i 2 mniejsze ciśnienie doładowania. Na 3 biegu ciśnienie dochodzi do 0.9 bara a na 1 i 2 nigdy nie miałem więcej jak 0.6. Przed wirusem było jeszcze gorzej.

Bogi666

To jest info:) choć z tym I biegiem to się zgadzam, że jest ograniczony, bo pewnie bym targał opony przy każdym ruszeniu z miejsca. Ale od dwójki to już bym chciał power, nie powiem!

Lotnik

A już myślałem, że to coś z moim samochodem.  Fajnie jakby się komuś udało zrobić takie pomiary na oryginalnym sofcie przed modami

bolekrbv

U mnie na oryginalnym sofcie max doładowanie 0.65 bara a na 1 i 2 biegu coś około 0.4 nie pamiętam dokładnie.