Mój mondeo mk3 przed i po lifcie:)

weksla, 14.05.2010, 18:26 « poprzedni - następny »

Essio

Co do wykonania brak zastrzeżeń, fachura jak się patrzy.
Ja osobiście bym nie zakładał mając jak Ty ksenon. Ale są gusta i guściki.
Oberslejzen!

darecki1

Właśnie, bardzo dobrze, że w końcu założył własnie mając Xenon.
  Mam założony SD-2 gdzieś tak od 2 lat. Wcześniej jeździłem na zapalonych xenon/mijania cały dzień. Po założeniu SD-2 dopiero człowiek zobaczył jak xenon w dupę dostawał świecąc cały dzień.
Pod wieczór już nie było "tak kolorowo" z jasnością świecenia( mowa o org. xenon Mondeo mk3 ).

Essio

darecki1 musisz chyba jeździć 12 godzin dziennie.  :D
Wiadomo, że ksenon w mondeo to kicha. Ja mam nowe lampy, palniki a świeci... szkoda gadać.
Dopiero Bi-ksenek robi swoje. Ciężko mi powiedzieć, czy ksenon w "dupę" dostaje. To jego rola i tyle...  :)
Oberslejzen!

caqerr

W mieście dostaje. Najbardziej po dupie przez ciągłe włączanie i wyłączanie auta. To jest ten ból...

Essio

Cytat: caqerr w 01.06.2013, 21:31
W mieście dostaje. Najbardziej po dupie przez ciągłe włączanie i wyłączanie auta. To jest ten ból...
Kolejny nawiedzony. Może jeszcze motor na plecy wezmę, żeby biedny zadyszki nie dostał.
Pany... o co kaman?
Chyba już stary jestem. Nie wypowiadam się więcej... hej... :-)

Oberslejzen!

weksla

Co do zużywania się podzespołów lamp xenonowych podczas ciągłego załączania i wyłączania to niestety prawda więc nikt mnie nie przekona że tak nie jest, ale po co ciągnąć taki temat, jak się komuś nie podobają dzienne to niech nie zakłada proste - nikt do tego przecież nie zmusza.

poniżej fotorelacja jak się podoba to Tomaszku przenieś do howto...

Mam chwilę więc  wrzucę fotorelacje z dokładki DRL do mondeo mk3 II lift.

Oto co nam potrzebne:

oryginalne listwy na zderzak (odboje czarne)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



światła do jazdy dziennej DRl led - Ja wybrałem Philipsy 4x2 (lepszych w to miejsce nie znajdziecie)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaznaczamy ołówkiem, a później taśmą izolacyjną obrys planowanego gniazda o wymiarach 125mmx23,5mm (pamietając o zaokrąglonych narożach)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Mając już wszystko ustawione i pomierzone przystępujemy do obróbki odboju - wg mnie najlepszym do tego celu narzędziem jest miniszlifierka z małą tarczą do cięcia (ja mam dziadowską bo bardzo słabą z jakiegoś marketu ale dałem rade. Polecam markowego Dremela wtedy nei ma szans że tarcza tnąca będzie nam stawać przy plastiku)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wstępna przymiarka, poprawki i szlifowane rantów

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



mniej więcej gotowy produkt przygotowany pod nałożenie podkładu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jesli mamy już wycięte otwory w odbojach i zmatowione, przygotowane do lakierowania to albo malujemy sami albo oddajemy lakiernikowi - ja oddałem zaprzyjaźnionemu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Następnie odmierzamy i wycinamy fragment zderzaka który musimy usunąć celem montażu ledów

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ostatnie przymiarki i wszystko siedzi tak jak powinno

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teraz stabilizujemy ledy za pomocą silikonu oraz aluminiowych blaszek (metoda dowolna jak kto ma pomysł), ja jeszcze dodatkowo zastabilizowałem ją małymi wkrętami i przykręciłem te blaszki do plastiku zderzaka ale nie wykonałem zdjęć

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jesli mamy wszystko gotowe przystępujemy do składania wszystkiego do kupy i podłączenia elektrycznego DRL-ów jednak tego już nie fotografowałem bo jest dziecinie proste.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Cieszymy się z efektu finalnego

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Tycek

Dla mnie dokładanie ledów to wiocha ale trzeba przyznać, że zrobiłeś to profesionalnie i wygląda jakby były ori.

weksla

No to ja uskuteczniam taką wiochę tylko w profesjonalny sposób. Niechaj żyje wiocha, można przenieść do agrotuningu hahah
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Które ładniejsze  :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

W prawych soczewa wydaje się większa, jak już masz rozebrane lampy to od razu zmień ten pomarańczowy plastik na przezroczysty :)

weksla

Plastik zostaje i jednak lewa soczewka, jest lepiej spasowana i mniej rzeźby. A to że większa się wydaje to szczegół.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Wielkość to jest mało ważny wyróżnik, jak to w optyce, najbardziej liczy się jasność pod względem której podobne z wyglądu soczewki mogą być bardzo różne, ale tego parametru niestety nie znamy...

Ta lewa wydaje się chyba mniej "wyłupiasta". :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Źle napisałem to są te same soczewki tylko inna maskownica:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

No to ja bym wybrał tą co Ty. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sabak23

jednak udało się dopasować ledy :)